Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Gyan Dzeu stie de hormonii astia (si) din peste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Neatzaaaaaaaaaaaa
Vreau cafea multa multa multa.
Nu imi place vremea asta,ma deprima rau .
La multe lunite Matei si Paul sa fiti sanatosi si voiosi.
Am si eu o curiozitate:pe unde umblati de pe forum nu mai dati?
Spuneti-mi si mie sa umblu si eu ca iar sunt neiesita de duminica din casa .

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!

Multam pt cafea, Roxana!
Eu umblu..la munca :))) mi-ar placea mie sa lenevesc pe vremea asta, dar...

Gyan, eu nu i-am pus fular pana acum si nici nu o s-o fac..E suficient ca da cu limba pe fermoarul de la cosmonaut..iti dai seama cum ar fi fularul ala daca l-ar avea la gura :)))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Fular daca vrei sa ii pui punei la gat dar nu la gurita si peste nasuc ca se umezeste din cauza respiratiei si ii faci mai mult rau decat bine.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Neata. Gyan, eu nu ii pun fular. Cat despre vreme, in afara de vant puternic, ploaie torentiala, canicula, eu as scoate-o oricand afara. Nu tot timpul reusesc, uneori am mancare de facut, ca mai sunt inca doua guri de hranit, alteori efectiv nu am chef. De cele mai multe ori imi vine cheful chiar iesind, asa ca ma imbarbatez si ies.
Albinuta, eu nu prea mai am vreme de forum, bebita doarme mai putin. Iar cand e treaza, ma solicita destul de mult. Cand intru pe net, mai intru si pe FB, unde sunt destul de activa (macar citesc, daca nu reusesc sa scriu), in doua grupuri. Si mai am un forum de suflet, unde sunt activa de vreo 4 ani si care m-a invatat multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Mooaaaa sunt ATAT de plictisita!!!
Nu umblu nicaieri frec menta fac o supa de legume ca m-am saturat de salate.
Astept vara.
Macar primavara.

Si asta micu iar ma face cu capu.
Concluzia: nu am chef de nimic.

Va pup sper ca sunteti mai in forma decat mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Ylari join my club.As vrea sa inchid ochii si cand ii deschid sa fie cel putin aprilie .Nu imi place iarna neam,se vede ca eu sunt nascuta vara.Vara sunt in largul meu,sunt in verva,am energie maxima.
Mai fetelor mai spuneti-mi si mie voi cum va culcati copii ca eu ma-m saturat de plimbat cele 9 kile in brate prin casa sau in wrap.As vrea sa doarma si el in pat normal si nu calare pe mine in wrap ca eu nu mai pot face nimik cat doarme el.Ceva sfaturi????

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Nici mie nu imi place iarna, mai ales din cauza hainelor multe.
Albinuta, eu o culc alaptand-o in pat, pe o parte sau in brate, leganata dreapta-stanga, de cele mai multe ori tot cu sanul in gura. Fratele meu isi plimba copiii in carucior inainte si inapoi sau ii baga in masina si facea o tura de cartier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
Ylari bravo mami ca ai grija de tine, desi nush cum ai timp, eu abia am reusit azi sa ma spal pe fata, sa fac o exfoliere si m-am dat cu crema doar in jurul ochilor, acum tre sa vad de nu se scoala E sa ma creia o pauzasc, alte tratamente...vise frumoase.
Eu sunt prizoniera in casa pt ca la noi sunt ziua cam -5...-10 grade, dar problema este ca bate vantul destul de tare ca stam langa mare, asa ca la primavara plimbari de acum.
Si eu stau cu timpul f prost, E nu prea mai doarme ziua, nu mai merg metodele de adormit, dupa pranz dorm cu el in brate in pat, adica el doarme ca eu stau in diverse pozitii ca sa stea el confortabil si sa doarma.
La mancare se sclifoseste, la legume deja e greu tare, abia abia papa cate 30-50 ml.
Asteptam vremuri mai bune si mai calde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Cred ca trec toti bebelacii nostri printr-o perioada de frichineala maxima. Asta zici ca are viermi in kur asa se foieste. Si el tot leganat adoarme in brate dar nici nu ma obosesc cu alte metode bine ca ma pot aseza cu el dupaia.

Elena pai mi-am facut o rutina, cand se trezeste il schimb si il pun in scaunul de masa, pun de ceai, intre timp fac patul, fac ceaiul, ma duc in baie, spal dinti, fatz, dau cu creme. Intre timp el se zbenguie cu jucariile pe care le las pe masa scaunului. Ii fac+dau un bibe cu lapte, il pun jos, o scol pe Eva, o imbrac, o pieptan, ii dau sa pape, samd

Mooaaaa in aprilie avem copii mari!!!
Las ca trece si ziua asta. Eu azi vroiam sa ies cu el pana la Auchan dar pe apocalipsa asta ma las pagubasa!

Mergi la inceput