Piersicute de iulie august (22)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Valy, prazul il pun la aburi cu celelalte legume siil pasezla piure. Noi de la avocado am facut alergie, daca nu ii place, nu insista. Stie ea ce stie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Oare sa sun la Servicii Sociale sau la Directia de Plati sa ii intreb referitor la alocatia din luna nasterii copilului?
Celelalte fete si voi ati primit si pe luna respectiva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

danett nici eu nu am primit pe luna iulie si D e nascut pe 11!
ma bucur ca nu ai patit nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Dannett, nu, eu nu am primit pt iulie (luna nasterii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

La Multi Ani ANTONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

CLAY ati inceput diversificarea? ce i ai dat pana acum? clasic sau in mana lui? a acceptat usor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fetelor , am venit si de la M Bals , bineinteles tot rezidenti la camera de garda , dar macar doctorita asta mi s-a parut mai ok . Banuieste ca ar fi Roseola Infantum dar totodata , era in cumpana ca cica boala asta nu are simptome de mancarime .Iar pe el il mananca pielea capului si in zona gatului si a urechii. Oricum a explodat si mai rau pe piele
Posibil sa fie si reactie la antibiotic , chiar nu-si dau seama . Cica ar fi de internat dar nu sunt locuri in spital .Iar eu nu apartin de M Bals ci de V Babes si sa ma duc la ei .In fine s-a uitat la el ca este mic si i-a impresionat , oricum ma oferisem sa platesc consultatia Cred ca ar trebui sa-i fac o poza , sa o am amintire la cum arata . Am gresit eu , nu este o boala a copilariei , este o infectie virala si contagioasa . "Radeam " cu sotul ca poate o facem si noi

Cam asa suna mesajul : " Este o infectie virala produsa de virusul herpetic, mai exact de tipurile 6 si 7.

incubatia: perioada scursa intre momentul infectarii si aparitia simptomelor este in medie 5-15 zile;
transmiterea: facila prin intermediul stranutului, tusei dar si prin intermediul obiectelor contaminate. "

Acum s-a mai linistit un pic , am cumparat alta reteta , ia dat si Debridat , furazolidon , zyrtec, nurofen si panadol , il trec pe lapte fara lactoza , o crema preparata in farmacie ca are bube si in gura ( o ridic maine la ora 9 ), nu mai stiu , sunt vre-o 10 pozitii de medicamente + protectis si....

Imi pare dar nu sunt in stare sa-mi dau cu parerea la ce s-a mai discutat , cred ca de la oboseala ma doare splina . Asta e ...trebuie sa simt ca sunt mama Doar n-o sa-mi zica mama pe zambete ( glumesc) Am citit ca si baietelul Deliei este tare bonavior , sanatate multa si tuturor bolnaviorilor

Ioana , cred ca daca ma pun in pat si asi stii ca nu trebuie sa am grija de Andrei , la modul serios... cred ca 4 zile nu m-asi ridica din pat . Efectiv simt ca m-a batut cineva cu biciul

Multi

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nycosia

danett nici eu nu am primit pe luna iulie si D e nascut pe 11!
ma bucur ca nu ai patit nimic!


Al meu este pe 3 iulie , si nu am primit nici un ban pe luna respectiva .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Laura, ma bucur ca macar ai ceva la mana...ma refera la reteta. LA medlife ai mai fost?

Iuli, normal ca vreau sa imi spui. da-mi numarul tau si spune-mi cand te pot suna. si merci mult

Roxy, oare ai putea sa te interesezi ce cont avea Ghiseul virtual de plati in 2010? ca am un circ cu astia de la primarie cu o amenda pe care am platit-o pe ghiseul virtual de plati.ro si nu gasesc astia banii si de la mine de la banca imi spun doar ca banii au plecat spre BCR dar nu stiu sa imi zica contul...si trebe sa umblu io dupa contul lor de idioti, ca altfel ma pun sa platesc ijnca o data si de data asta dublu...

Porumbita, in Marketing

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Delia, sanatate multa tuturor!

apropos de TV, a mea are program zilnic de 10-15 min de uitat la Duck TV desi am constatat ca e fan filme romantice :))). Daca merge TV-ul in casa, e cu ochii numai dupa el. Mare cinefila!

Mergi la inceput