Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata! Multumim Somleac! Astazi totusi cred ca voi bea o cafeluta mai diluata, ca ieri am fost ca o carpa, mai nimik nu am putut sa fac, dar mi groaza de refluxul asta gastric.
Parca abia astept sa nasc( sa scap de burtoiul imens si refluxurile astea gastrice) si parca as mai vrea sa fim asa 2in1 ca e frumos.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce frumos! Primele postari de la odisee! Eu atunci eram stresata cu nunta, faptul ca ramasesem fara nasi, din cauza unui accident si nunta era peste 2 saptamani. Habar nu aveam pe atunci ca este Miriam in burtica.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Deci ieri am fost la ecograf si mademoisella mea are 2 kg fara 33 g, adica cat un bebe de 32 de saptamani mare. Deci incepe sa-mi fie graoaza sa ma sui pe masa de expulzie. Om vedea noi daca este valabil ca la a doua nastere nasti mai usor. Sper sa fie totusi putin mai micuta, adica sa nu treaca de 4 kg. La Miriam mi-a zis 4 kg si a avut 3600, era lunga si slabuta.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
dya , iti dau niste reactii secundare naspa dar iti vor opri lactatia, eu am luat si dupa Maria si dupa ce am nascut ingerasul si n-aveam pe cine saalaptez.... si aveam la lapte... la Andra am tras de wel 4 luni...
yasmy esti blonda?
somleac mersic de cafea
dau branzoaice.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata!



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Kmy ai putea sa-ti faci niste analize la tiroida(t4, tsh). Daca ai probleme trebuie sa le rezolvi intai, si apoi vei slabi de la sine, plus ca daca vrei bebe2 este musai sa rezolvi cu tiroida daca ai probleme. Tiroida este foarte importanta in sarcina.
Eu am avut probleme dupa nastere, si m-am ingrasat brusc dupa nastere, eram foarte slabita si ametita, dupa ce m-am tratat cu naturiste, mi-am refacut analizele si au iesit ok. Am si slabit apoi 10 kg fara prea multe eforturi. Numai la fix am tratat problema, ca am ramas gravi a doua oara, fara planuri.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, exact culoareacare o am in poza de pe FB de la botezul lui Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

misto yasmy, mie tot blondul imi place mai mult... acum ca imbatranesc cred ca raman blonda...
anda neata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Neata tuturor!
Ce emotionant, primele postari de la odisee! Foarte frumos.
Stau acasa cu cel mic pana luni, sa ii mai reaca din guturai.
M-a molipsit Alex de conjunctivita si sper sa nu i-o dau inapoi acum ca abia i-a trecut. Tot de la cresa luata si asta. Sper sa imi treaca si mie cu picaturile lui.
am sa postez aici cateva poze ca ma incurc, picassa intr-o parte, FB va am doar pe unele din voi, etc.
In ultima vreme ii mai facem poze lui Alex doar cand doarme, pentru ca inhata tot ce are butoane si mestereste.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ina ce frumos doarme Alex,si ce gene avem.
Cum ti pare patutul care il aveti la Alex. Si noi vrem sa cumparam ceva asemantor pentru grasunica 2 ?

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput