Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

ally, iubita te invit aici ca se gasesc baclvale peste tot, deh din cauza ca mai sunt bosniaci si au ramas de la ei lucruri delicioase precum baclavaua, burek-ul, etc...
dulciuri.... mmm am facut placinta cu iaurt care se face ff repede, branzoaicele alea trandafir de circulau pe fb, cornurile moi, reteta de la lavinia.. deocamdata n-am voie zahar... macar 2-3 zile.. poate-mi fac niste clatite..
yasmy, ce meniu antidepresiv ai..
miki, hai ca intr-un fel e frumos sa inveti mereu si sa dai examene..undeva acolo iti ramane senzatia aia de student fericit ca a luat si examenul asta...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ha ha..pai ar fi poate daca le-as lua..asta ma chinui de 3 ani
si sincer, parca as lasa altora mai tineri palcerea asta

pfuu, acum am citit si am vazut ca am botezat banana strumphitzei cu "babana bread"

madutza, nimic deosebit..poate cea mai comuna si urata economist ca sa-i zic frumos..contabil suna mai urat..

off, azi am avut niste discutii si cu soata si cu maica-mea asa nu-mi place cand ies discutii si eu sunt la mijloc..e groaznic, si sunt inevitabile cand stai la comun eu asa am observat, oricat as incerca tot apar
nici nu stiu cum o scot la capat, am tras si un bocet la pranz incerci sa impaci pe toata lumea si tot tu pici de prost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anda, eu am noroc ca este si cu Iasmi am zis perioada asta pana la vacanta de vara sa fie perioada lui de acomodare, si cu siguranta este mai ok daca este si surioara lui cu el. apoi I merge la scoala.

mada, este superrr trici!! seamana cu a lui Lucas doar difera manerul, partea de sus. mie la a lui nu imi place sistemul cum sunt prinse rotile din spate. si nici nu este prea prea echilibrata. daca poti sa o vezi, probezi ar fi cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki lasa ca toate se rezolva, cu mult calm. pai acum stati si cu soacra?

va intrebasem si ieri si alta data , cum va organizati de ziua fluturasilor??? acasa, la un loc de joaca? restaurant, pizzerie??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Madutza, e scumpa trici dar frumoasa, roti de cauciuc silentioase.Faina!!
Eu astept primavara, dam o raita prin parc sa vad ce-l intereseaza de la alti copii si apoi vad ce cumpar

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

BB Yasmi, noi mai avem pana in aprilie cu sarbatoritul, dar sigur nu va fi acasa, probabil in oras la un loc de joaca gen acela unde ati fost tu si Somleac sau la Casa Bunicii. Ma mai gandesc ca eu mai am ceva timpDepinde mult si de numarul de invitati/nr copiiilor.

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anda, si eu am gandeam la un spatiu de joaca. la Casa bunicii am vazut ca este mai frumos afara spatiu de joaca. noi am avea cam 16 adulti (minim!) si 12 copii. nu prea sunt adepta sarbatoririi acasa, decat cu exceptie vara cand se poate face afara, in aer liber. dar stateam acum si ma gandeam ca o sa ma coste peste 10 milioane....asa ca am zis sa mai vad ce ideei de party mai gasesc....si pe la voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am plecat la gradi!!

pupici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki lasa ca toate se rezolva, cu mult calm. pai acum stati si cu soacra?

va intrebasem si ieri si alta data , cum va organizati de ziua fluturasilor??? acasa, la un loc de joaca? restaurant, pizzerie??


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



cu maica-mea nu cu soacra..adica sta la noi cat e vlad acasa, ca sa mearga cu el la tratament si sa stea cu el pana se intoarce in colectivitate

eu cred ca acasa voi face ziua andrei..mi se pare mica pt loc de joaca..plus ca mai am o zi de nastere nici la o luna si mi-ar fi greu financiar asa una dupa alta..
asa ca o voi serba la ambii acasa cu prieteni/familie iar pe vlad o sa-l serbeze si la gradi, am vazut ca pun la dispozitie locatia pt petreceri dar parintii sa se ocupe de organizare..mi se pare mai simplu ca sunt prietenii lui de la gradi..si pot invita si eu pe cine vreau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lavi nu e vorba ca nu o asculta pe tanti
doar ca nu am f mare
incredere in ea ca e in varsta
si mai uita
sau nu vede bine
si petra baga diverse in gura
antonia la fel
de asemenea la imbracatul de iesit afara mi-e asa
ca ea are calduri
si nu isi pune mai nimic pe ea nici acum pe frigul asta
si nu intelege multe despre cei mici
desi a crescut si ea doi
da asta e
cat despre programul lung de gradi
desi eram adepta lui acum 1 an
acum nici nu vreau sa aud
pt ca antonia transpira f rau
acolo nu o schimba nimeni
acasa o schimb f mult
si pe timpul zilei si pe timpul noptii
da acolo ar sta mai tot timpul racita din aceasta cauza
plus ca antonia e rea de mancare
de somn
la tine e usor ca lucas face toate aceste activitati usor
doarme
manaca bine
etc
aaaaaaaaaaaa
si mai e si problema cu oala
care e f importanta
si tre sa aibe o curatenie la fundulet f mare etc
asaca pas
la program scurt nu face deloc
face cand vine acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu mi-as dori sa am socra mai aproape sa stea cu ele
da nu se poate
deci tre sa ne descurcam noi cum putem
bine ca am o zi libera
macar
e mare lucru

Mergi la inceput