Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

maru, ce nesimtire pe ala. ce dreaq cauta la concert? putea sa se duca la o crasma sa bea si sa doarma.

si noi ne-am porcit azi noapte ne-am culcat pe la 3 dimineata ca avem weekend lung, luni e liber.

nelia, fata e la business. o intreaba frateso ieri - tu te-ai dus la facultatea aia ca nu ai nici un talent, nu-i asa? asa e el "sincer" de felul lui

Chuny, spor la tradus. Eu sunt mai batrana cu 10 ani decat tine si inca ma uit cu optimism la oportunitatile pe care le am si le dau la spate pe alea pe care le-am ratat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariavi67

maru, ce nesimtire pe ala. ce dreaq cauta la concert? putea sa se duca la o crasma sa bea si sa doarma.


no, daca l-o fi carat gagica-sa dupa ea... presupun ca de buna voie nu s-ar fi dus individul.

nu stiu de ce nu intelege lumea ca te poti duce si singura la un concert. stiu de cate ori aud eu intrebarea "daaa? te duci? cu cine?" "singura" "...(emoticoncuochiholbati)".

da, e ok cand ai cu cine comenta (de preferat dupa, nu in timpul), dar decat sa cari cu tine pe cineva care n-are nici in clin, nici in maneca cu subiectul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

rall, merci de sugestie :)

Pai astia ce dorm la spectacole deobicei is carati impotriva vointei lor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Noa au plecat ai mei acasa ...am ramas singura, pentru o saptamana in camarutza mea. Maine am liber de la scoala, abia marti incep noul curs, dar nu avea rost sa merg azi acasa si sa vin maine inapoi...eram mai mult pe drum decat acasa...

Asta e, mai am fix 5 saptamani de stat aici, cu mers acasa weekend de weekend si redevin om normal, la casa lui, cu familie, copii, catel si purcel. Nu va spun de cand si cum astept momentul ala...de parca nici nu imi vine sa cred ca e atat de aproape.

Eu o sa ma uit la noul sezon din Skavlan, e o emisiune talk show super misto. Adela, te uiti? A fost vineri prima emisiune si noi eram pe vapor, n-am vazut-o. Insa o pot vedea online, gratuit.

maru ce m-ai distrat cu tipul care sforaia langa tine .

adela, imi aduc aminte ca ai mai povestit de sucurile la la care lucrezi . O sa iau sa stii, din cate imi amintesc erau mai scumpe . Noi bem in general God Morgon ca ne plac, apoi sotul e cu blåbärssoppa si Silvia cu suc de mere...

speed eu as pune stafide dar atunci cea mica nu mananca. Poate o sa incerc sa fac seprata daca am chef, pentru noi cu stafide si cranberries.

Sunt cam ingrijorata pentru Diana mea, ar fi trebuit sa lucreze azi, de asta a stat acasa...dar ea e tot bolnava. A fost doua zile la scoala si s-a simtit apoi iar rau. Cica e infundata rau la nas, nu ii trece cu nimic, o ureche ii e infundata si banui sinusurile...o dor ochii si pe sub ochi. Maine merge la medic, acum in weekend nu a avut unde...

Nah sunt prin zona de-acum, ma uit la emisiune.

mianna sa ne spui cum ti se pare Downton Abbey. Ma bucur ca Homelandul a fost pe gustul tau.

Ah si eu am vazut Linia maritima Onedin, in Ro...eram copil. Dar tare mi-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Apropo de mancare: eu cand nu mai stiu ce sa gatesc, fac tacos, lasagna sau spagetti cu sos de carne si rosii . De cina orez in lapte, gris in lapte, clatite. :)

Preferatele mele sunt mancarurile asiatice. Macat o data pe saptamana, cand sunt acasa, gatesc ceva.

Supele si eu stiu ca sunt cele cu rantas, cele fara sunt ciorbe. Noi in Ardeal nu le acrim, dar punem smantana in ele :).

Eu nu pun tarhon nici leusetean in nimic, nu ne place. Singurele frunze ce le mai pun sunt patrunjelul, dar punem numai noi astia mari in farfurii, ca cea mica le uraste :)).

Va pun o poza pentru cele cu caini/pisici acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

O gluma primita pe mail:

ORDONANTA DE URGENTA
La facerea lumii, Dumnezeu, pentru a-i ajuta pe oameni sa prospere, a hotarat sa dea printr-o "Lege Divina" fiecarei natii cate doua virtuti.

Astfel, El i-a facut :
- pe elvetieni - ordonati si respectuosi fata de legi;
- pe nemti - disciplinati si rationali;
- pe englezi - perseverenti si studiosi;
- pe japonezi - muncitori si rabdatori;
- pe unguri - hotarati si buni meseriasi;
- pe francezi - culti si rafinati;
- pe spanioli - veseli si ospitalieri... samd.

Cand a ajuns la romani, I-a spus ingerului consilier care isi nota: - romanii vor fi inteligenti, cinstiti si buni politicieni...
Dupa ce a publicat-o in "Monitorul Celest", ingerul a remarcat:
- Doamne, ai dat tuturor popoarelor cate doua virtuti, iar romanilor, trei. Oare, in acest fel, nu cumva ei ii vor depasi si exploata pe toti ceilalti ?
- Aoleu, asa e ! Ai dreptate ! Atunci, sa revenim cu o
"Ordonanta de urgenta": "Pentru ca virtutile Dumnezeiesti, odata acordate, nu se mai pot lua inapoi, precizez ca nimeni nu va putea avea si folosi mai mult de doua virtuti in acelasi timp!"

Si astfel, se explica de ce romanii...
- care sunt inteligenti si cinstiti, in nici un caz nu fac politica;
- cei care sunt cinstiti si fac politica, in mod sigur nu sunt inteligenti;
- cei care fac politica si sunt inteligenti categoric nu sunt cinstiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Va pun o poza pentru cele cu caini/pisici acasa.




faina idee!

pentru coada nu s-au gandit sa faca? ar acoperi o suprafata mai mare - sau, daca si-o tin vesnic ridicata, ca Mianna mea, ar fi folositoare la sters praful de pe mobila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Intru si eu peste voi pentru ca vreau sa o felicit pe Chuny pentru felul in care citeste Vlad. E perfect! Ai un baiat minunat!
Ledi e de vina ca ti-a dat like. Fantastic FB asta, pot distribui postul tau, dar nu pot sa dau un like sau sa comentez. [s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu am fost singura aseara la concert. De obicei il iau pe Andrei, dar cum mai fusesem la un Beethoven nu de mult, am zis sa nu overload pruncu. Mergem impreuna la Gershwin saptamana viitoare.

aici la concert se vinde/serveste vin, cafele, sucuri. Deci spectatorii pot intra cu paharul de vin in sala. Altfel, nu ai voie sa faci nimic, nici sa iti butonezi telefonul,nimic, stau astia cu ochii pe tine ceva de speriat!

astia erau mai in varsta, sariti de 50 de ani si zau ca nu mai fusesera la spectacol in viata lor! si pareau imbracati scuturati, cei drept ea avea machiaj pe ea dat cu dalta! abia dupa pauza au descoperit ecranul ala care coboara si are tot felul de chestii cool pe el (fun facts, tips). Ah, la concertul de vioara, dupa cateva masuri cantate de violonist, el tare (eram in primul rand): he is good! Serios, tu nu i-ai citit biografia? stii, cartea aia care ti-au dat-o nu sa pui paharul pe ea?
M-am enervat si dupa pauza, intre primul si al doilea movement al simfoniei m-am mutat!

revin, cica tre sa merg la masa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Maru, asta cu bauturile in sala de spectacol cred ca e obicei englezesc, asa e si aici si in UK. Prima data am fost nitel socata sa-i vad cu pintul de bere in sala de teatru :)

Mihaela, tu ziceai parca de un serial nou, The Slap, e dupa romanul lui Tsiolkas?? Tin minte acu citiva ani a iscat ceva controverse, mie cartea mi-a parut ok desi nu mai tin minte mare lucru :)
Cind ai chef, pune niste retete asiatice :)

Mergi la inceput