Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cricor

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe



Corina, uelcam! cind vii la 1000 de insule:) ?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759


Ana... iti imaginezi ca zilele trecute le povesteam unor fete tot de pe forum cum ne-am intalinit la 1000 de insule si cat de frumos a fost, desi am fost acolo 20 de familii daca nu mai multe. Si culmea, seara acasa sotu' imi arata niste poze de acolo pe care le gasise pe nu stiu ce CD...cu Irina cantand la vioara.

La vara vreau sa vin in Canada si tare mult mi-as dori sa ajung cu fiu-meu la Montreal...el a ramas cu gandul la baiatul Simonei.



Le vreau si eu!!! Mi-am dat seama ca nu am nici o poza de acolo! Nu stiu daca am avut si le-am pierdut sau nu le-am avut niciodata... dar stiu ca am vazut poze. Asa ca, vreau si eu sa le vad... si sa le am, te rooog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ana, pictez, croitoresc, mesteresc si ma copilaresc alaturi de copii. Are fii-mea niste colege pasionate si mai lucrez cu ele, dar toate-s fara un cadru sau un ritm anume. Pan la urma va iau pe PM pe finantiste sa ma ajutati sa ma organizez si io cumva ca sa ajung unde zice Nelia.
Fug ca am oalele pe foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

sefu fuse si se duse...

acu a scos el cuierul afara din biroul lui...

deci weekend meu ar putea incepe de acusilea, daca nu as fi naclaita de treaba, ca altfel de dimineata nu am putut lucra nimic decat raspunde la emailurile lui Stacey (asta in timp ce ea face rounds in 3 warduri, imi trimite si mie emailuri garla...)

Ce planuri aveti pe weekend? Eu am intalnire cu Beethoven, abia astept, cu toate ca va trebui sa ma duc imbracata probabil cu pantaloni vatuiti, ca astia au anuntat artic blast de maine seara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

eu maine seara vad baletul din St. Petersburg, "Romeo si Julieta". balet pe gheata.

inca mor de curiozitate sa vad cum arata patinoarul in ... Sala Palatului. citisem undeva ca baga acolo 3 tone de gheata. nu-mi pot imagina cum, da' or sti ei ce fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

wow mianna, sunt geloasa!
wowowowowow!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu am dormit...

Olympia, trimite, poate deschizi un centru comunitar si faci cu mai multi copii ce faci acum doar cu citiva.

Maru, eu nu am planuri pentru weekend, caci lucrez. Dar sper sa am server, ca sa citesc ce faceti voi. La munca am seara de cinema, inca nu stiu ce film au ales. Banuiesc ca nu va fi iesire din cauza frigului, care nu le place deloc si vom sta in centru sa-l vedem. La ce concert de Bethoveen te duci?

Mianna, ma bucur ca te duci! Am vazut promo, pare superb. Asta a vrut Agata sa aleaga pentru patinaj, dar i-a spus antrenoarea ca e cam greu pentru virsta ei, mai incolo. E su-perb! Si pe gheata trebuie sa fie fantastic! Ne gindim noi la tine, ca tu probabil vei uita de noi cit timp dureaza.

Sper sa faca bine patinoarul, sa nu se intimple vreun accident. Au oare si masina sa-l refaca in pauza?

Va pun ce am vazut, muzica, ah, muzica e superba. Dinamica, energica, mesterioasa, profunda... super!



Si aici e si Orchestra din Londra tot cu 'Dance of the Knights', care e si bucata pe care o alesese Agata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


pe cind voi va culturalizati, eu am planuri de munca; fac proiecte si amenajari in gind sa scap de barbati acasa, sa am o masa maaare unde pot intinde laptopul si hirtogaria de la munca pentru ca trebuie sa scap de obsesia proiectului ce nu-l scot la capat pina marti dimineata; drept care muncesc de acasa luni, sa ma alungati de aici daca ma vedeti .

ah, frigul, nu stiu cum reusesc, vine mereu frigul cind imi fac eu planuri de ski, ori le fac atunci cind e frig pentru ca de fapt mi-e teama rau sa nu-mi rup iarasi glezna ca la patinaj:). sa nu ma spuneti barbatului:)) ca dupa ce m-am echipat en vogue cu echipamentul o dau cotita:))

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
sa nu ma spuneti barbatului:)) ca dupa ce m-am echipat en vogue cu echipamentul o dau cotita:))



vorbim doar de echipamentul de ski, sau o dai cotita si cu celalalt "echipament" in care-ai investit din neatentie de doua ori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Sa inceapa weekendul doamnelor ! :)

eu ma bat de musca prin casa, am dus copila la o zi de nastere la ora 7 si trebuie sa o iau la 10. nu stiu ce ore de party sunt astea, nu pot nici sa beau un vin nici sa ma culc... petrecerea asta a avut tematica si anume "chinese", nu stiam de ce ma intreaba fata daca se poate farda..??! am zis da cu juma' de gura, am crezut ca se refera la balsamul de buze (ca alte farduri nu are!) dar a aparut jos cu ochisori oblici si buze rosii ...am intepenit :)) si bineinteles ca a folosit fardurile mele, era sa mor cind am vazut cum le-a lasat vraiste peste tot...

in fine, a inceput de ieri sa cada cite-un fulg , acum a stat...:) si eu sunt in pragul unei caderi nervoase ca daca intr-adevar dau astia zapada am pus-o rau...:(

nelia
, imi pare tare rau de ceea ce s-a intimplat, cred ca ii e tare greu fetitei, si tie pe linga ea...:(

ocebine, ma bucur ca e unul din show-urile voastre preferate,nu cred ca am auzit vreun review prost pina acum, abia astept :) si sper ca intr-o zi sa vad un show si pe Broadway :) sau in Vegas !

mihaela, foarte faine pozele de la calarit, sa va fie de bine :)

mianna, incearca Downton Abbey. apoi poti incerca si The Paradise si Mr. Selfridge, sunt foarte asemanatoare ca subiect dar bune amindoua. Mie mi-a placut si Pillars of the Earth si acum continuarea The World Without End (dupa romanele lui Ken Follett) dar sunt singeroase raaaau, iti trebuie nitel stomac. dintre comedii jumatea mea adora The Big Bang Theory si se mai uita la un serial western Hell on Wheels care pare interesant dar eu nu am timp de vizionat prea multe. copilei mele ii place NCIS, am urmarit si eu citeva serii si e fain,adica are personaje dragute.

de cafea numai de bine :) , citeodata abia astept sa ma trezesc doar ca sa-mi beau cafeaua :) ma mai scap in unele zile si beau cesti nenumarate pe la munci dar nu foarte des :) intr-un timp o beam cu lapte, acum doar neagra ca de la mama ei :)

planurile de weekend...hmmm, cam ca in majoritatea weekendurilor foarte dependenti de vreme.daca-i frumos pe afara pe undeva, daca nu, la cumparaturi sau pe acasa :)

weekend frumos fetelor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Joburile astea Eu am un love-hate relationship, foarte complicat cu jobul meu . Dupa o zi nebuna imi spun ca trebuie sa ma duc in alta parte, ca nu mai am energie pentru asa ceva. Dar in acelasi timp imi dau seama ca in alta parte m-as plictisi. Pana si in concediu abia asteptam sa ma intorc , cand am intrat in spital, mirosul ala de dezinfectant (o fi adictiv?) am simtit ca sunt acasa . E adevarat ca avem o echipa super, ca toti putem rade la sfarsitul zilei, ca atunci cand nu sunt cu ei, imi lipsesc atat de tare, pentru ca nimeni altcineva nu intelege .



Mergi la inceput