Ghioraituri, bolboroseli constante intestine

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Doamnele doctor, treceti la cotz!




'Cos what I feel is the only truth for me


iou nu's doctora...si doamna...ma mai gandesc ...daca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luna_astro spune:

cred ca intradevar se numeste colon iritabil.

nu fiti prosti!!! nu schimbati nimic in alimentatie si nici in obiceiuri mai ales daca nu aveti ce (daca nu beti alcool, cafea, ceai, tigari exclus iarasi). o sa va imbolnaviti garantat daca va luati dupa ei, dar oricum isi da seama oricine ca abereaza. psihologul , sau sa vorbiti cu cineva va asigur eu ca iarasi nu o sa va ajute, caci altfel erati de mult timp vindecati avand in vedere ca aveti cu cine vorbi oricum.

am mai gasit doar un singur caz pe net care a zis ca s-a vindecat cu ceva anormal pentru aceasta situatie si anume serotonina.

ceilalti au luat toti ceva din medicatia de colon iritabil.

adica cei suferinzi aveti totusi ce incerca.

cat despre comentariul dnei doctor cred ca acelasi lucru l-ar spune oricine: daca intr-un singur caz a dat rezultat tu ce te bagi cand nu reusesti nici macar cu un pacient atat de grav.

pentru cei care sunt preocupati de caz, si nu doar sa se bage ca musca in lapte din cee ce stie din carti prea invechite si neuroni asemeni,( doamne iarta-ma de ce oare atitudinea, ca altfel nu se mai descoperea nimic pe fata pamantului! bine ca s-a inventat de mult electricitatea si altele)... s-ar putea ca una din cauze sa fie nervii de la nivelul intestinal. o dereglare la acest nivel ar putea da simptomele, si de aici si medicatiile neobisnuite pentru gastroenterologie, dar doar atat. adica la alt nivel , acestea se explica, oricum nu conteaza pentru cazurile disperate asemeni mie.


cred ca cazul doctorului l-ati recunoscut toti ... penal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luna_astro

cred ca cazul doctorului l-ati recunoscut toti ... penal



ca care caz?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu sper ca este un trol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luna_astro spune:

ca si cazul lui xio

raspunsul doctorului era: luati apa si aer ca asa scria in carti cand inca eram studenta la medicina!
pacientul: dar dna doctor, serios, de mult s-a inventat si gasit si altceva!
doctorul: exclus, nu erau in cartile mele de medicina, deci trebuie aruncat la gunoi ca doar pe ecusonul meu scrie doctor (mai toata scarba de voi) si nu pe al vostru!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:


E ireal!


Dar mai spune.ne despre Helicobacter si cum nu exista tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luna_astro spune:

ba da exista, si l-am urmat, am mai scris asta....

lasati-i si pe altii sa sa vindece, in loc sa se sinucida ca nu au ce face pentru ca o faceti voi atata pe desteptele ca nu se ia medicamente dupa ureche.

poate ca sunt eu noul einstein, si am descoperit un LEAC, cand inca voi puteti a "inteligenta"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luna_astro spune:

IREAL intr-adevar... sa va fie rusine ca va prezentati asa in cazul oricarui pacient. in primul rand nu cititi nimic. in al doilea rand nu ganditi!!!

nu se poate cu voi! la zid toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luna_astro spune:

sa te intreb eu: care era tratamentul pe HP?, ca eu una il stiu ca l-am luat... sa ma conving si eu ce stii ca vad ca ai omis informatia complet... da repede un search pe google (eu nu l-am dat ca sa se duca lumea sa isi faca analizele, sa nu ia medicamentele dupa ureche; dar in cazul tau fac pariu ca motivul e incompententa din moment ce ma iei cu predici de 3 lei de genul psiholog si dieta)

ca oricum la modul general cum te-ai fi ocupat de orice caz...uaaaaa!!! (adica meritai huiduita, daca nu s-a inteles)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

LUNA, ai citit bine contraindicatiile si efectele adverse cand ai luat tratamentul care te-a vindecat de HP?

Mergi la inceput