Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Buna fetelor!

Ati fost de o harnicie rar intalnita cu capitolul 23...l-ati dat gata!
Eu am fost plecata...intr-o delegatie! Si cu ocazia asta, Madd, bravo tie ca ai reusit sa o amani. Am inteles si eu acum ca burtica (desi nu se vede) isi cere drepturile oricat de super-woman vreau sa ma dau eu. Am stat in masina vreo 3.5 ore fara pauza si deja pe seara am priceput ca nu e bine deloc ce am facut. Adica, m-a durut burta cum nu m-a mai durut pana acum...niste crampe ciudate spre col asa zic eu. In fine, am scapat de ele. Plus ca m-a durut capul foarte tare...si neavand ce pastila sa iau, am suportat si gata (capul m-a durut pentru ca a fost prea cald im masina dar avand in vedere ca eram 3 persoane in masina, nu s-a putut face mereu numai pe placul meu).

Am inteles asadar, sa o las mai moale in puii mei si sa mai fac lucrurile astel incat sa-mi fie mie bine, si nu sefilor asupritori (sunt de fapt un pachet de nervi pe tema delegatiei, dar prefer sa incep sa ma calmez, si nu mai detaliez).

Vio, felicitari maxime!

Vicky, sper ca esti ok cu faza aia cu spitalul (nu am citit cu atentie, scuze!).

Flory, welcome draga burtica!



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

flafi, eu as scoate banana. Stiu de la bebelusi ca costipa... acum ca e moale sau nu... e prea riscanta.
Cafeaua mai poate fi laxativa... pentru cine mai obisnuieste.

Radu-Mamii Andrei (4ni si o luna mare) + 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna fetele
Multumim de capitolul nou sa fie unul frumos si plin de vesti bune

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

paulinio- aia cu banana nu e experimentata de mine, zicea ci eva acum nu stiu cate capitole ca e buna, eu le-am adunat pe toate la un loc

24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeatnc spune:

Mie mi-a spus dr ca pot sa imi pun supozitoare cu glicerina, numai ca pe mine nu ma prea ajuta, il dau repede afara si nu are timp sa-si faca efectul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Uitatti despre ce www.sanafarm.ro/microclisma-pentru-evacuare-pentru-adulti-p-6968.html" target="_blank">microclisme vorbeam.


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Vicky, ce "dragutele" sunt jucarelele alea . Ca niste mici obiecte de tortura...dar vorba ta, "daca trebuie, cu placere".

Eu personal cu constipatia nu am probleme (adica nu se produce fenomenul in fiecare zi...dar oricum la doua zile si oricum nu ma chinui rau) dar m-am dereglat tare de cand am ramas gravi, adica de cand am lasat tigarile. La mine era lege: tigara+cafea, doua guri de apa, wc. Si asta se intampla maxim pana la ora 9:30 dimineata si in fiecare zi.

Cand mai am probleme de genul, mai mananc pe stomacul gol prune din acelea uscate si beau apa multa dupa prune. In maxim o ora, am rezolvat.
la mine nu tine zeama de varza..adica doar ma doare stomacul de la ea, in rest ...tacere :)

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hellie, sa stii ca sunt ff bune si deloc incomfortabile. Eu le-am cumparat sa-mi fac clisma inainte de nastere, ca aiic nu se face si ma stresa tare de tot momentul kk. Dupa ce am nascut si aveam niste hemoroizi cat casa + costipatie rebela am mai folosit si a fost the best. Chiar nu are sens sa te chinui :).


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Vicky, eu te cred. Mai mult ma amuzam in mesajul de mai sus...citisem in linkul tau cum se foloseste obectul si imi imaginam pas cu pas :). Imi dau seama ce neconfortabil e sa ai problema asta a constipatiei....cu atat mai mult sa mai ai si un hemoroid rebel. Brrrr...fereasca-ma!



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Stiu ca ma crezi, si inteleg o anumita reticenta :))). Dar doream sa accentuez : nu va chinuiti daca nu iese (bun nici nu abuzati :))).


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput