Bulgarasi: LMA Miruna, Kariss si Codrin! (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Letitia, mi-a scapat. Vii in Tm? Cand? Inteleg ca nu ti-e prea la indemana, dar sunt de acord cu Luiza, hai sa ne intalnim atunci, fara bebelaci, iti va trece timpul mai repede.

Si Cristi mananca bine somon cu cartofi, la cuptor.

Si eu sunt printre cele care la al doilea copil am mai lasat la o parte regulile, dar am tras si niste gafe noi. De exemplu Cristi a invatat sa se dea jos din pat, fara probleme, asa ca desteapta de mine nu il mai urmaresc asa de atent cat timp e sus, in pat sau pe canapea. Doar ca atent la jucariile lui daca se roteste in timp ce sa joaca, nu mai are evident inca un ochi la spate ca sa vada unde se termina tarlaua. Si a picat ieri ca bolovanul, cu mine la un metru de el, nici nu am apucat sa intind mana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani bulgarasi frumosi, Ana Beatrice, Stefan Matei!! Sa fiti sanatosi si fericiti!!

Felicitari pentru bulgaras de 2013, petrojola!! Sa creasca mare si sa fie sanatos!!

Lali, nu am stabilit inca nimic legat de intalnire. Dar poate ne mobilizam curand, daca vine si Letitia in Tm. Letitia cand vii? Ar fi fain sa ne vedem, sa iti treaca si tie timpul mai repede departe de puiut.

Anca, si eu sunt mult mai relaxata la al doilea copil, dar cum zice si Amelia, am patit-o din prea multa relaxare. Si de langa mine a cazut Vladut din pat, sigura fiind ca nu se poate intampla .

O zi frumoasa sa aveti! Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna seara!
La multi ani, Ana Beatrice si Stefan Matei!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

La multi ani Filip,Matei,Beatrice si Ilinca!Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani Ilinca!! Sa fii sanatoasa si fericita toata viata!!!

La multe lunite Iris Ameli, Cristian, Eva Georgiana!! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multi ani, Ana Beatrice!

La multi ani, Matei Stefan!

La multi ani Ilinca!

neata

sunt suparata rau...a cazut filip aseara din pat cu capul in noptiera de fier forjat si apoi jos si are un hematom imens...a fost cumplit, azi merg cu el sa il vada cu putza si sa il vada si la cap...sunt

alexa

dr anca...asa e eu sunt mult mai degajata la al doilea, desi nici la primul nu am fost asa stresata, dar sotul meu e invers

suzieq ai achitat ultimul credit? felicitari!!! sa-mi spui si mie secretul






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Ilinca!
La multe lunite, Iris Ameli si Cristian!
Doamne, bulinutza, mi s-a strans mie inima cand ai povestit cum a cazut Filip, imi inchipui cum v-ati simtit voi. Off, sper din suflet sa fie totul bine. Pup puiul mic!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimineata,
O cafeluta? ceai? capucino?

La multi ani Ilinca!


La multe lunite frumoase!
Iris Ameli, Cristian, Eva Georgiana



Off mai Bulinuta.... m-a intristat rau ce a patit Filip... Mie imi e foarte frica de cazaturi... avand in vedere ca noi am patit-o cu fractura de clavicula... Si mie mi-a picat Alex din pat in ziua de Craciun de am zis ca mor si nu alta.. ca eram acolo langa el cu sotul... si s-a aruncat peste picioarele mele..

Pentru noi a inceput numaratoare inversa pentru purtatul ortezelor... abia astept sa vad cum va reactiona o zi intreaga fara...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Off Bulinutza sunt sigura ca a fost ceva la bebei in legatura cu cazaturile din pat. Azi dimineata pina s-a dus T sa pregateasca gentuta de gradi, sa se spele pe dinti, etc, am ramas cu Iris in pat si stateam amandoua intinse, linistite, cand deodata am auzit buummm si pe T strigand numele meu. Cred ca am atipit sau totul s-a derulat ff repede, cert e ca pitica a aterizat linga pat. Nu s-a lovit tare ca a apucat T sa puna mana sub ea, dar s-a speriat maxim si pt 10 min a suspinat mereu.

Letitia abia astept sa te cunosc. aici sau in Ro, e parte din rezolutia mea pe anul asta: sa cunosc toate mamicile de bulgarasi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Ilinca noi te-am primit in familia bulgarasilor in urma cu 1 an printr-un mesaj trimis de mami ta lui Lady, in care scria astfel: Azi-noapte, la ora 03.50, s-a nascut Ilinca, bebelusha lui Mady!are 2900 gr., 51 cm.Mami spune ca e frumoasa foc...a plans de bucurie!acum e in post-operator, dar revine, prin intermediul meu, cu vesti

Sa fii sanatoasa, cuminte, iubita, inteleapta, fericita si mereu invingatoare!

LA MULTI ANI


Mergi la inceput