Bulgarasi: LMA Miruna, Kariss si Codrin! (42)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La multi ani Ioana-Teodora, La multi ani Iulia , sa cresteti mari,sanatoase si norocoase!!!
Mihaela - te inteleg perfect....stiu cum e si stiu ce simti .La fel ca si Luiza cand eram in tara ajutor ...nu prea...noroc ca am plecat la mama si toata vara a fost alta treaba.
Este clar ca daca mama ta ar fi auzit in secunda 2 era la voi.....dar Tu trebuie sa te mobilizezi sa te faci bine pt ca Iris are nevoie de voi sanatosi.Lasa curatenia ,mancare sigur poti comanda undeva.Sfatul meu este sa mananci "uscaciuni" paine prajita,biscuiti fara crema sau sarati,grisine stiksuri care sa absoarba din aciditate.un pansament gastric ar fi bun si ceai de sunatoare.
Suziq- inca un pic si ramaneti fara mot.Noi la Codrina am facut tirtul ot botezsi a fost Excelent si la gust si aspectos.Au multe puncte de lucru,la cel din piata Badea Cartan(cred ca asa ii spune ) l am facut noi.
Adc - asa e este f cumintel, ca toti bulgarasii de altfel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna fetelor!

La multi ani, Ioana-Teodora de Anangel_Lexi!
La multi ani, Iulia de ursulet33!
Sa fiti sanatoase si fericite toata viata!!

Mihaela, multa sanatate, sa va faceti bine repede!! Cat despre ajutor ... e greu intradevar sa te descurci de unul singur in situatii de genul asta, dar trebuie sa fii puternica pentru printesa voastra, sa te refaci repede...restul, mancare, curatenie mai pot astepta. Incearca sa gasesti solutii temporare, de ex sa comanzi ceva de mancare pentru voi, borcanele pt Iris si sa te axezi pe refacerea ta. Nu te necaji ca nu reusesti sa le faci pe toate. Un sa treaca supararea.

A fost foarte fain la intalnire aseara, trebuie sa repetam figura mai des Amelia, nu stiu exact ce au facut fetele la locul de joaca, dar Emma a adormit imediat ce am ajuns acasa.

O zi frumoasa sa aveti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Va multumesc din suflet de incurajari, fetelor Cu chiu, cu vai trecuram si prin asta, tinem putina dieta si asta e.
Timisorencelor sa va fie de bine intalneala Ma bucur pt voi si va invidiez, asa cum le invidiez si pe bucurestencele care se vad astazi, probabil multe diintre ele sunt in drum spre local.

Alice prin ce faza trece Mara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alina, Mihaela, trece printr-o faza de "mami, vreau sa dorm cu tine" , "mami, vreau sa fac caca cu tine", "mami, de ce ai plecat si m-ai lasat singura?" (Asta daca ies din camera in care e ea). Combinat cu niste crize de urlat de toata frumusetea nu vrea sa se imbrace, nu vrea sa iasa din cada, nu vrea sa intre in cada. Raspunsul la toate este "niciodata". Deci, nimic iesit din comun, dar care necesita tot timpul meu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Dari, acu vad ca Emma e nascuta in aceeasi zi cu sora mea, doar ca 21 de ani mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Alice , cum e sora ta? E o balanta veritabila, e cumpatata si echilibrata? Eu nu prea am balante in familie si ma tot intreb oare cum va fi.

Legat de faza "mami, vreau sa fac totul cu tine", stim si noi...am trecut prin asta de multe ori. Chiar si de curand, vrea sa facem lucruri doar noi doua, iar tata-su sa se ocupe de Vladut . Asta e, trece, la fel ca restul fazelor, noi trebuie sa avem rabdare.

O noapte linistita sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

nu e cumpatata si echilibrata :) adica nu stiu. uneori e.
doarme mult, se plictiseste repede, vrea sa iasa in oras tot timpul, sa isi cumpere haine, posete, cercei, de toate. e mai mereu aranjata si pe tocuri. e desteapta. e muncitoare si organizata, desi imprastiata aiuritica uneori. sucita si nehotarata. independenta. secretoasa. luptatoare. norocoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele cafea ceai?

adc am vazut pozele de la intalneala...super...noi nu am facut nici o poza aseara

mihaela te imbratisez cu drag...stiu cum e sa fi singur dar crede-ma ca merita...pentru puiul tau, pentru tine sa incerci sa treci peste...sanatate multa

io am intepenit aseara de gat imi vine sa si rad de mine...nu pot sa imi misc gatul deloc ...e superb

cupiii sunt bine, Doamne Ajuta!

nu pot sa dorm mai nou...azi s-a trezit omu la 5 sa pape...pa somn, acu 2 zile la 4 la fel si dupa 3 ma ia un somn de zici ca m-a muscat musca tztetze

va pup si va urez o zi buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multi ani TUDOR si ALARA!
sa cresti mari, sanatosi si voiosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multi ani TUDOR si ALARA!
Sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati parintii!!

Bulinuta, ce bine ca sunt copiii bine!

Alice, foarte faina caracterizare ai facut surioarei . Mi-ar place si Emma sa fie asa, pana acum ne incadram la dormitul muuult (abia o tarasc din pat dimineata sa o duc la gradinita, mai mult adormita merge ), si ea se plctiseste repede de orice...

Amelia, ai pus poze de la intalnire undeva? Eu cred ca le-am ratat, nu le gasesc.

Va
O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput