Piersicute de iulie august (21)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumesc, mult fetelor.Dar nu stiu daca e si cu gluga cu tot atat. Mi-a spus tatal Deliei ca o sa o sune si -mi spune maine dimineata.
Stiu, FLEUR ca nu e bine cu antibioticul din prima, dar, am o otita cronica, si cand racesc am niste dureri groaznice de ea. Trebuie sa ma fac bine pana maine.
CARMEN, si eu sunt convinsa ca te vei descurca.
Zizou, ai un serviciu tare interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Carmen eu te inteleg perfect cu starile tale nasoale, le am si eu de cand tre sa impac si capra si varza, as vrea sa ma clonez cumva sa imi vad si de treaba si de copil. Am deadline pana la vara sa vad cum merge afacerea si sa decid daca ma intorc sau nu la birou.

Balanta: vorba Deliei, esti o mamica minuntata, orice decizii iei pt puii tai sunt convisa ca sunt cele mai bune cu putiinta. Eu te respect ft mult pt cum te descurci cu ei!

Iuli: si pe mine ma ia lumea ca daca ma relaxez acasa cu copilul De-aia am si pus la un moment dat pe Fb un link de la Printesa urbana de pe blog , cum se "relaxeaza" o mamica acasa.... NOT!!

Laura: pup Andreiutul, saracu tocmai el sa raceasca iar

Apropo de noduli la fetite, atentie maxima la carnea de pui din comert, contine cantitati enorme de hormoni de crestere care duc la pubertate infantila!! Mamicile care alapteaza ar trebui sa evite sa consume, nu mai vorbesc de faptul ca e total interzisa copiilor la diversificare, faceti rost de carne pui de la tara, din surse sigure!

Ada: eu in copilarie am avut otite repetate, am si fisura de timpan si stiu cum e cu durerea de urechi, cea mai groaznica. La fiecare zbor cu avionul am dureri cand incepe procedura de aterizare. In alta ordine de idei cand ai timp sa ne povestesti ce ti-a facut prietena
Eu m-am enervat pt ca m-am simtit asa, luata la misto. Tipa credea ca fac eu torturile, si chiar daca era asa, nu vad vreo rusine in asta. I-am explicat ca nu e cazul si a cam ramas uimita ca vreau sa fac un business din asta, nu e vorba ca fac eu prajituri acasa.
Bumbita: iti multumesc frumos de aprecieri, ma straduiesc mult la capitolul prezentarea produselor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Iar ati avut limbarnita
Pai eu cand sa cit si sa raspund la 8 pagini



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Fleur, tortul a fost al lui Vlad, abia duminica l-am sarbatorit pentru cele 6 lunite. De obicei nu marcam prea explicit trecerea lunilor, dar acum am avut si musafiri.

Bine ca mi-ai dat ocazia sa-mi amintesc, am trimis acum pe emailul comun cartea de care zici (traducerea in romana).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

nu am apucat sa va citesc dar o fac deseara cand o pun la tzitzi
noi am fost azi la kineto la terapie Vojta. LA consultulmedical dinainte nu a zis nici pas....doctora o tinea de un picior cu capul in jos, atarnata, si ea se amuza...in timp ce mie mi se inmuiasera genunchii

cand a inceput exercitiul, care e un fel de presopunctura pe anumite puncte ale corpului, a inceput plansul cu lacrimi. Atata a plans saracutza de a facut pipi pe ea. Dar vad ca functioneaza. Dupa prima sedinta se vad imbunatatiri...
noi acum am ajuns acasa de azi dimineata. Sunt franta si o sa bag 15 min de somn ca doarme si ea un pic vad ca

am cautat safe feeder la cora dar nu am gasit. Fetele care au cumparat imi spuneti si mie unde sa caut?. Multumesc anticipat.

revin later


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Salutare fetele, va multumesc frumos pt sustinere.

Mi-a mai revenit putin sufletul. Am fost azi si am vb cu sefa, ocazie cu care am si lasat bona singura cu el. Am cazut de acord ca pana la sf lunii o sa incep totusi cu 4 ore, apoi intru cu 6. In felul asta reusesc sa ma si acomodez cu serv, bona cu bb si bb fara mami.
Azi am lasat-o sa iasa singura cu el afara. Pare ca s-a descurcat.

Sper sa aveti dreptate si sa fie intimidata de mine, dar in realitate sa se descurce. Oricum o sa vina si mama sapt viit sa o mai supravegheze.

Porumbita inca nu am montat camerele, dar sapt asta probabil vor fi gata. Se tot intereseaza sotul pt ca vrea unele f performante de 180 de grade.

Vera am facut prog la coafor.

Iuli Patrick are tal valg. Face kineto la ambulatorul spit Grig Alexandrescu si mergem zilnic ca sa si recuperam cat mai mult dar si pt ca de sapt viit nu stiu cat de des vom putea ajunge.

Roxy intre timp a raspuns Olivette (multumim Oli). Asa este, pana acum nu aveau dreptul la stimulent decat mamicile care optau pt un an si reveneau mai rpd. Altfel prea multe detalii nu stiu avand in vedere netezirea neuronului. O sa ma actualizez cand aj la birou. Vroiam sa te intreb. Am vazut intr-o poza ca ai niste unghii mama mama. Asa le ai de obicei, nu o zgarii pe Antonik?

Laura multa sanatate Andreiutului. Voi acum cat de des mai mergeti la kineto?

Mai citesc si mai revin, sunt putin in urma si am uitat la ce trebuie sa rasp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, sunt pat cu ceai de lamaie. Vai, de capul meu. Am numai nervi cu raceala asta. Da,ARUBA, asa patesc si eu in avion. Nici nu vreau sa ma gandesc ce dureri sunt.Acum, daca nu iau din timp ceva, e nasol.
SCuze fetelr, nu am urat si eu LML piersicutelor de azi. Scuze inca o data.
Si, acum sa va povestesc. Dupa cum stiti revul l-am facut la Craiova cu mi multe cupluri prietenii nostri. Prietenul de la Craiova care are sotia insarcinata , de v-am povestit eu de ea, are o casa si un apart. cu 4 camere.Ei, am stat cu totii acolo.Sotia altui prieten, care de fiecare data ma urmareste daca mi-a aparut mie vreun rid, vreo sunca in plus. Tot ea mi-a spus ca ar trebui sa slabesc vreo 2 kg de la maini, ca am mai ramas si eu cu burta. M-a urmarit in permanenta cu privirea. La un moment dat, aveam parul prins in coada si m-am aplecat sa iau ceva.Bineinteles ca mi-a spus ca trebuie sa ma duc la masaj ca am facut putina gusa si sa nu se amplifice.Ok. Am zis asa e, ea, nu o bag in seama.Ba, ca mi-am schimbat blondul, ca de cate ori merg la coafor, discutii de neluat in seama.
Mai, fetelor dar pe data de 3 cand ne-am intors, m-a sunat dimineata.si ce credeti ca mi-a spus?Citez,,,,Auzi, mai fata tu chiar asa ai venit la CRaiova si nu te-ai tratat de infectie, ca eu am luat candida. Si, nu aveam de la cine pentru ca G este insarcinata si nu are.Mai, fetelor mi-a cazut fata, adica eu venisem acolo sa le ombolnavesc sau cum?Va inchipuiti ca eu nici nu realizam despre ce vorbeste. I-am spus ca eu nu am mai avut candida din sarcina si cum a ealizat ea ca tocmai de la mine a luat-o?i-am spus ai fost la toaleta doar acasa, ca la restaurant ai fost cu mine, la toaleta si folosit wc-ul public, la bezinarie la fel.Nu stiu ce sa va spun, dar, asa deamagita m-am smtit. Si, sa fo fost asa , n-s fi indraznit sa-mi sun prietena si sa o iau de fapt sa o acuz de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Maria tu ai inceput? Cum o sa faceti cu kineto?

Laura felicitari pt olita. Cum o cere? Cred ca e ff simpatic :)

Aruba mie mi-a mai scazut lactatia. Bine, tu ai si avut mult lapte mereu, dar si eu sunt de parere ca dc nu vei mai goli sanii de tot cateva zile, o sa se regleze. La mine asa s-a intamplat. Acum s-a reglat dupa cat mananca ziua si 8 ore de pauza noaptea.

Fleur asa e, viatza trebuie sa-si urmeze cursul firesc. Ne descurcam noi, ca ne adaptam la noua viatza... sanatate multa amandorura. Eu am luat paracetamol simplu, propolis si ceaiuri cu miere si lamaie.

Ada sanatate multa si tie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Ada , hai ca m-am crucit! Nu ma mai plang de "amicele" mele ca ale tale se pare ca sunt si mai prietenoase
Apropo de notariat, vroiam demult sa te intreb de ce nu iti iei un asociat care a primit loc in provincie? Sa ii pasezi din cheltuieli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Da, ARUBA, sa vedeti si voi.
M-am gandit si la asociere,dar, este imposibil anul asta.De la anul, pot.

Mergi la inceput