Intamplari "funny " la petreceri , aniversari

Intamplari "funny " la petreceri , aniversari | Autor: Danuka30

Link direct la acest mesaj


In noua mea familie sarbatoritii sunt impartiti in doua categorii :
Cei nascuti in luna Aprilie si cei nascuti in luna Septembrie cu exceptia sotului meu care este nascut in luna Mai
Intr-unul din ani am fost invitati ca de obicei sa petrecem impreuna , sarbatoritii fiind cei nascuti in luna Aprilie . Cu aceasta ocazie fiind invitata si bunica sotului meu care este nascuta tot in luna Aprilie . Petrecerea incepe si La un moment dat vine soacra mea cu tortul pune cateva lumanari simbolice le aprinde , semn ca: eu, socrul , cumnata si bunica trebuie sa ne pregatim sa tragem tare aer in piept .Dat fiindca in acea zi era ziua mea de nastere am tras tare aer in piept si astemptam semnalul soacrei mele care zice catre bunica : - hai mama ! Sufla in lumanari !
Eu cu aerul tras in piept ce era sa fac ? Asa ca l-am suflat in spatele sotului meu
Nimic Ciudat neaparat pana cand bunica zice
Eh astazi implinesc 82 de ani . Danuka tu cati ani implinesti ?
(Eu)- Implinesc 28
S-a facut liniste totala timp in care eu ma imaginam pe mine la 82 de ani si bunica probabil incerca sa-si aminteasca cum era ea la 28 de ani ....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

O alta intamplare la ziua de nastere a mamei mele
Mama la a 45 a aniversare fiind am sarbatorit in familie fiind si sotul meu prezent .Am pregatit tortul si cum nu puteam sa punem 45 de lumanari evident am cumparat faimoasele lumanari cifre ca e mult mai simplu decat sa stai sa-numeri 45 de lumanari . inainte de a gusta faimosul tort am hotarat sa Facem o fotografie cu toti membrii familiei asezand-o pe mama in mijloc cu tortul in brate.
In timp ce ne fotografiam 5-ul s-a rupt si a cazut.
Asa ca mama a fost fotografiata cu tortul care avea infipt in mijloc o singura lumanare cifra 4 ; cu alte cuvinte mama implinea minunata varsta de 4 ani .
Fotografia in care mama mea implinea 4 anisori a ajuns pe biroul celor de la Imigrari din Japonia . Fiind singura fotografie care il reprezenta pe sotul meu alaturi de toti membrii familiei .Pentru ca in fotografie era si cainele nostru m-am gandit eu ca poate cei de la imigrari au presupus ca nu mama Mea implinea 4 anisori ci ...cainele nostru :))))




Mergi la inceput