Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

asa stiam si eu mihaela si tocmai de asta ii dau.Ca na e muschi nu are grasime, teoretic.
In fine fiecare ii da ce vrea

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mie sincer imi place crapul si fiert cu putina sare.Poate poti sa ii dai asa.

Da uite eu una recunosc ca nu prea ii dau peste lui Iancu, asta regret , nu am timp sa ma duc sa cumpar tot timpul proaspat, dar tre sa ma mobilizez.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagici !
Eu am reusit sa pierd cardul de la contul in care imi intra indemniza#539;ia. Habar nu am cand,habar nu am unde ,doar b#259;nuiesc ca s-a pierdut pe undeva unde m-a scos tot din portofel Teodora . Ma duc azi pana sa il iau pe Paul sa il anuleze. Ma gotic mai tare ca erapersonalizat ,cu poza mea si a lui Paul de cand avea 4 luni. Urasc sa pierd ceva , ma doare capul rau dupa aia si sunt nervoas#259; mult timp.

Athosik nu ai si nu ai avut accesul restric#539;ionat pe grup ,deci nu stiu unde ar fi problema. Ti-am trimis mail de pe grup.
Mihaela eu una nu am facut analize pentru ca nu dau nici unul semne de carente. Daca ar fi o suspiciune cat de mica as face,asa nu.

Mai voiam sigur sa scriu ceva dar creierul meu ofticat ca am pierdut cardul nu vrea sa ma ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Salutare mamici si puiuti dragi! Sunt cu ochii pe voi! Va citesc dar nu reusesc sa scriu. Lali, Nanna, Mikka multumim ca ati intrebat de noi.

Anto creste frumos, e un copil sociabil, tare ghidus si iubaret!
Eu imi reorganizez cabinetul si ma lupt cu institutiile statului (imi reinoiesc niste autorizatii si e tare greu...).

MUNTE? Vrem si noi! Promitem sa ajungem si noi de vineri de data asta!

Am sa incerc sa scriu mai des, trebuie sa ma mai organizez putin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna si de la noi

Sanatate bolnaveilor

Sei imi pare rau ca trebuie sa ajungeti la antibiotic

Mariana bine ai revenit

Lena crapul poti sa-l faci la cuptor cu legume ,ca prajit oricum nu-i poti da ,mie mi-a facut Noura o alergie urata de la dorada si cred ca nu-i mai dau peste o buna perioada de timp ,de la somon n-a facut nimic

Am citit tot capitolul si am uitat tot ce-ati scris foamea si oboseala la ora asta isi spun cuvantul---offf


Ma inscriu si eu in grupul mamelor denaturate , azi eram in Lidl si Noura a insfacat un ou kinder de pe raft si am zarit-o dupa ce muscase un sfert din ou cu tot cu ambalaj of course a mai scuipat din el dar totusi nu inteleg cum s-a intamplat intr-un timp atat de scurt ,intr-o fractiune de secunda . L-am cumparat si vrand nevrand l-am mancat in drum spre casa
Mancare mananca de la noi ,nu am timp sa-i prepar separat s-o mai vad ca stramba si din nas la sfarsit .
Mananca foarte bine in ultimul timp ,chiar ma sperie ,azi a fost asa :

-dimineata -un ou fiert intreg, 1 iaurt cu fructe , jumatate de banana cu branza de vaca
-pranz-cartofi la cuptor cu carnita hamburger (facuta de mine)pe gratar ,castraveti murati si painita
-cina -bucatele de cascaval,masline,paste alfabet cu branza ,paine cu unt si dulceata ,nu se saturase si nu mai aveam nimic prin frigider,e prima data cand ii dau dulceata seara
-bine inteles ca au mai fost gustari : un mar ras intreg , 2 biscuiti leibniz si croissant facut de casa (ne-a adus cineva si nu era gras)
-lapte dimineata (200 ml) si seara (200ml) uneori mai baga si la pranz vreo 100 daca nu poate adormi

-ieri a mancat ficatei cu legume si piure de naut, o portie destul de mare ,imi era frica sa nu.i fie rau

Nici noi nu prea cumparam bio,doar ce iau in graba de pe raft,nu i-am dat niciodata medicamente sau vitamine , analize nu i-am facut niciodata.
Aici doctorul decide cand sa-i faca analize si pana acum a fost ok .La o lipsa de fier nici nu stiu cum ar trebui sa se comporte,lipsa poftei de mancare?

De vorbit asa si asa,imita animalele, spune vreo 5 cuvinte in romana , 3 in araba (intelege tot ce-i zice tat-su) si 2 in engleza (twikel ta adica twinkle star ,ascultam de 10 ori pe zi melodia si cand vede o steluta prin carti spune ta ta de la star ),in germana inca nu zice nimic nici nu vorbim deloc germ in casa ,iar televizorul cand romana, cand araba cine prinde telecomanda are prioritate
Eu vreau sa-mi vorbeasca romana ,alte limbi nu ma intereseaza eu nu o foertez cu nimic,vorbesc romana cu ea ,ii arat imagini in carti si povestim toata ziua.

In rest tot nu vrea sa vada jucariile ,e interesata numai de lucruri noi,zilnic cauta sa faca ceva ce n-a facut pana acum, stie sa-mi deblocheze telefonul si fiind cu touch screen toata ziua sta cu degetelul pe acolo si schimba imaginile,e asa sweet

Si ei ii place melodia Loredanei "apa" ,pur si simplu inlemneste cand o aude,nu se misca ,nu respira ,nu clipeste
Se pare ca e melodia strugurasilor






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor. Cine vine la un ceai, o cafea, o ciocolata....haideti ca am de toate .

Alayna o sa iasa o micuta tare isteata cu atatea limbi cunoscute .
Oare suntem mamici denaturate ca mai scapa sa manance si copilul o bucata de ciocolata sau altceva ce nu e potrivit varstei? Eu cred ca exageram putin. Doar nu facem o regula din asta si cu atatea tentatii in jur e greu sa nu-i dai niciodata sa guste.
Eu ii dau, daca vede la noi si daca pofteste, sa guste putin din orice, mai putin cafea si alcool, ca doar no fi foc. Ia odata si scuipa daca nu-i place sau papa si gata, nu moare din asta. Parerea mea, nu dati cu pietre.

Eu ma lupt in schimb cu altceva si anume nu vrea nimic nou sau foarte rar. Mananca bine insa numai cateva mancaruri si pur si simplu nu stiu cum sa diversific ca sa si accepte. Mor de ciuda ca nu papa ciorba deloc si e o masa chiar importanta la pranz.....

Sei tocmai cand aveai avant cu crosetatul te lasi? Pacat pentru ca faci lucruri frumoase

Cred ca Apa lui Loredana e melodia strugurasilor. Si Edi o canta mereu. Ii mai plac Smiley ,Gustavo Lima,Michel Telo,.....ar sta numai la calculator pe Youtube daca l-as lasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
sa aveti o zi minunata!
http://youtu.be/S2PJ8wLF06w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Eu ma inscriu la cafea!

Nanna, ziceai ca esti ingrijorata de Inez, de ce? Nu e mai bine mititica?

Camady, ce frumos ca aveti atatea excursii planificate! Si noi anul asta o sa incepem sa mai mergem... daca a crescut Danny e mai usor!

Anca, si eu vreau la munte dar ai dreptate ca trebuie sa se mai incalzeasca, ce am face cu copilasii toata ziua intr-o cabana? De aia as vrea sa mergem, sa stea pe afara, sa se joace in aer curat

Maryan, super!

Mariana, bine ai revenit!

Lali, poate e prin casa, daca zici ca s-a jucat Teodora cu el...

Sei, ne intalnim intr-o dupamasa?

Noi suntem bine, a venit fratele meu in weekend, asa de bine se intelege cu Danny!
In rest, a inceput sa pape mai bine si sunt super incantata!

Ma intorc la munca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Pinky sigur ca ne intalnim.. sapt viitoare mai sigur.. tu pana la cat lucrezi? sapt asata am de facut si primit vizite.. si e mai nasol, insa sapt viitoare cu siguranta, poate o sa tina si vremea cu noi.. daca nu gasim noi un mall cu loc de joaca

Raluca.. da vreau sa renuntca nu vreau sa o neglijez pe ELa, adik o sa mia fac ocazional, 1-2 pe sapt maxim, insa nu ca si pana acum ca negru pe plantatie :)

Lali.. banutii ii poti scoate, si card vine intr-o saptamana..

ALayna.. si a mea a mancat kinder de la verisoara ei.. si de la Kinder face alergie, adik se umple de bube unde atinge ciocolata ...
In schimb de la bomboane de pom nu a facut, a mancat cateva pana m-am prins unde dispar :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana eu nu m am inscris la concurs ca dau sansa altora sa castige cadoul dar sper ca nu te lasi de meserie pana nu mi mai faci si mie una , plizzz
am ochit una de mult timp

anca am intrat pe site la decathlon si mi au placut triciletele
o sa mergem sa le probam , vreau sa i iau cat de curand

marryan ma bucur pt voi ca ati trecut cu bine si usor peste hopul asta

alayna ce mancacioasa s a facut Nouras :) poze cu ea cand ne mai pui ?
asa e si T cu telefonul :D

Mergi la inceput