Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Noua ne-ar placea sa va vedem dar nu avem carnet (nici eu nici sotul) si nici masina si e dificil de ajuns cu tot ce trebuie pt un copil care inca mai bea lapte praf si mananca doar pasat. Avem in plan masina si carnet peste cativa ani abia :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mihaela eu am venit de la Constanta cu trenul ,cu amandoi,fara sot . Dar eu sunt mai zuza ...

Ce-i drept,eu sunt o norocoasa ca nu mai mananca de mult timp pasat Teodora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mihaela si eu cand plec cu Iancu nu imi iau nimic la mine de blenduit, cumpar 3 borcanele pt la pranz, dimineata ii fac cereale iar seara ii dau iaurt(astea de obicei gasesc sa le cumpar cam de peste tot). Laptele praf il fac cu apa plata , daca am unde sa il incalzesc bine daca nu iara bine(mai ales daca e vara).Cam asa am trait noi vara trecuta in we, dar in mod garantat vom face la fel si la vara.
Pana sa ma indragostesc de borcanele(asta pt we departe de casa) ii faceam vineri dimieata inainte de plecare mancare pt 3 zile si o luam cu noi , la orice pensiune au frigider, deci rezolvam si cu pastrarea, dar dupa m-am puturosit recunosc.

asta ti le zic asa ca sa nu crezi ca iesirea la munte cu un copil mic si care mananca doar anumite chestii e imposibila.E mai greu dar na.
Si eu am fost ca si Lali cu trenul odata(doar odata recunosc si tot din cauza ca me-a dat ea curaj) si e chiar dragut.Daca e cu doi adulti e chiar superb.

La vara o sa am 2 dublu bagaje dar nu ma plang inca, pt ca nu concep sa imi schimb stilul de viata

Voi fi iar mamica denaturata care cara plozi peste tot cu ea

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

facut http://www.furnicuta-boscodina.com/2009/12/paste-cu-avocado.html
a iesit foarte bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Helloooo,

Lena, buna idee. a mea e innebunita dupa paste. o sa-i fac si eu de astea.
I-am facut de curand budinca de dovlecel cu ou si branza cum e pe diversificare.ro dar nu i-a placut

chestii noi i-am facut supa cu galusti si a mancat binisor; pizza de casa, dar nu s-a omorat, chessy pasta la care se bateau turcii la gura ei :D si azi are in meniu varza calita cu carne toccata de miel. Un fel de varza a la cluj.
Vad cand ajung acasa daca a papat.

Am reincercat-o cu papya dar fara success si de data asta.

Cer sfaturi cum sa o invat sa adoarma singura in patut dar fara sa o las sa planga.

Am incercat fara success.
Daca plec din camera se pune pe un plans… dar de ala de ti se rupe inima.

jade

bona si-a revenit

eu am condus singura ieri cam 20 de minute dintr-un oras in altu'

v-am pupat. sunt busy ca naiba pe la servici...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Scuzati, s.a postat iar mesajul vechi cand m.am logat.
Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am revenit!

Lena - paste cu avocado. Buna idee. I.au placut Maiei?

Anca - dpmdv locatia e perfecta. Mai trebuie sa stabilim we.ul. Vom fi noi, Hayat, Mariana, Kora - da, fetelor? Altcineva?

Cu muntele nu ar fi rau sa inchiriem o vila intreaga. Are dreptate Anca, e bine sa ne hotaram din timp, anul trecut am sunat la f multe vile paa am gasit cu chiu cu vai camere libere. Totul era rezervat. Ca si perioada, noi la sf lui iunie plecamin concediu. Pana atunci e ok oricare altul. Camady eu una nu concep sa nu veniti si voi anul acesta. Am zis! Este mai placytsa fie cald, dar nu.i obligatoriu sa fie neaparat 30 grade, nu? Adica jumatatea sau sf de aprilie ar fi ok, nu?
Deci pana acum s.au anuntat: Anca, Pinky, Mariana, Lali, Kora, Raluca, Michella, Mihaela (ne gandim la rezolvare cu transportul ), eu, Camady, Athosika - am sarit pe cineva?

Jade - f faina trici, dar oare ajunge cu picioarele la pedale? Trebuie probat

Fetelor, Ineza mea nu are burta.

Camady - in afara faptului ca declar oficial ca te urasc pt cat concediu si cate plimbari faci, voiam sa iti spun ca eu spal fetelecu gel de dus de la Bioderma si pe corp si pe cap.

Vreau si eu metoda minune de a culca fata singura in patutul ei. Ma iau la intrecere cu May care reuseste prima

Voiam sa scriu mai multe, dar m.a lasat memoria

Va pup si va urez o seara super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Mihaela - nu ai activat PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Nici Noa nu are burta. Deloc

lali imi place cum te-ai exprimat referitor la mancarea bio

may chiar nu stiu daca exista asa ceva...sau e posibil pana la o anumita varsta cand incepe sa-si ddea seama si realizeaza ca-i lasata singura...sau s-o pui asa de obosita de cade rupta cum atinge cearceaful e si mai rau...

din ce-am citit eu: copiii trebe obisnuiti cu ritualul somnului. asa cum il pui in scaunul de masa cu farfuria-n nas si babetica la gat, el stie ca-i rost de papa, asa si cu somnul, sa-l obisnuiesti seara ca dupa baie si cina, vine mami sau tati, spune o poveste, da pup, acopera si stinge becul...si pa pana maine dimineata somn de voie. In cartea care-am citit scria ca prima noapte va plange 3 minute...si sa nu intrii inainte in camera, apoi cand intri o linistesti, tu ft calma...si iar o acoperi, iar pupi iar pa...Iarasi va plange...acum sa nu mai intrii decat dupa 5-6 minute...si tot asa maresti timpul...cica in 2-3 zile pruncul se obisnuieste si doarme...ca n-are incotro nu de alta

Noa a gustat azi: croasant uns cu filadelfia, mancat enorm, iar de cinat a servit salata de paste cu sunca york si cascaval. La pranz a servit peste la borcanel si pilaf de la noi cu o aripioara de pui. Peste fructe am sarit azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lena: Gatesti f bine pentru fetita ta. Bun de tot!
Nanna: Nici nu stiam ca trebuie sa activez ceva. Mai ales ca am primit cateva pm-uri pana acum. L-am activat acum.
Nu stiu sigur daca putem veni dar ne-ar placea. Poate chiar si cu trenul. Depinde si cat de usor se ajunge la locatie dintr-o gara. Noi nu am mai fost in afara localitatii cu Dani. Iar eu am mai iesit din Bucuresti pentru inmormantarea soacrei si inainte de asta in dec 2010 ca sa il mai vad pe tata inainte sa moara. Pur si simplu ne-am temut ca nu ne vom descurca cu Dani in alta parte. Si-aici e dificil pentru ca ne joaca cum vrea el. Chit ca e destul de cuminte.

Mergi la inceput