Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Iriss, nu as lua Augmentinul ala fara test. In plus 3 zile e vax albina, mai rau face. Cand aud te consultaiile prin tel , ma enervez de numa. Cum de stie ea asa din vocea ta ca ai nevoie de antibiotic? Sorry ca m-am ambalat


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui simcri

Buna dimineata!
Vio eu ma servesc din ceaiul tau si va ofer si eu o cana de ceai cald cu scortisoara miere si lamaie.
Tot vad ca simtiti bebele eu pana acum pauza, n-am simtit nimic stiu fluturasi, bule de gaz si alte cele, dar pana acum nimic nici macar cand sunt relaxata, cred ca sunt mai nesi asa :) sau poate la mine incepe direct cu batai puternice, nu ma stresez prea tare din cauza asta, ca stiu ca bebe e bine, dar sunt totusi curioasa.
Pana una alta inapoi la munca, spor la treaba fetelor.


N-ai idee cat ma linisteste postarea ta

Neata, fetelor si sa aveti un weekend linistit. In Buc ninge bine de ceva timp brr si mai incolo vreau sa ma duc sa imi iau o pereche de blugi sau pantaloni ca se ingroasa gluma cu burtica. Am auzit ca in mall Baneasa as putea gasi ceva, voi pe unde ati gasot hainute de gravi dragute? De cand se vede burtica ma simt mai feminina ca niciodata, mai ales cand m-am cantarit si in loc de +10 kg cum ma asteptam am vazut doar +6

PS: trimiteti-mi si mie parola de la picassa please acum am ce posta si eu pe acolo :))

16+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ankylya, ma bucur ff mult.


Vicky, Printzesone and BB (23+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeatnc spune:

Buna dimineata fetelor! Va multumesc pentru primirea frumoasa!
Si eu va doresc o sarcina usoara in continuare si bebei sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeatnc spune:

Da, sunt la prima sarcina si am 26 de ani:). Apropo de dublu, triplu test, DT l-am facut, mi-a iesit bine, TT nu mi l-a mai dat sa-l fac iar pe 28 am morfologia de trim II. Abia o astept ca sa aflu si eu sigur ce am :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Iris un antibiotic de 3 zile nu face decat sa creeze germeni rezistenti, un antibiotic oral are nevoie de 48 de ore ca sa acumuleze doza necesara, deci primele 2 zile luat va fi apa de ploaie, cu injectiile e altceva ele actioneaza mult mai repede, paracetamol daca nu ai febra nu are rost sa iei, iar ca ceai e bun teiul cu miere si lamaie, poti sa incerci si de musetel, sare grunjoasa incalzita intr-un servet pusa la gat.

Ankylya bravo ca ati reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Ankylya ma bucur ca v-ati gasit apartament ! Succes sa plecati de acolo cat mai repede ,iar cu munca pentru curatenie poti sa-i ceri ajutor sotului ,trebuie sa te inteleaga chiar daca stai acasa nu ai voie sa faci eforturi f.mari.
Elyana eu mi-am gasit haine de gravi la HM si la Waikiki ,am fost in Unirea ca eram in zona si ai noroc ca acum sunt reduceri.Eu am cumparat numai ce erau la reduceri ,nu se merita sa investesti prea mult in niste haine de burtoasa.Spor la cumparaturi !
Iris si eu tot ceai de tei beau si din cand in cand cand vreau sa schimb gustul ,beau musetel.Mie nu-mi usuca gatul deloc ,eu pun miere multa si cam 1/2 lamaie la o cana.Nu stiu ce sa zic de augmentin zic si eu ca Vicky ,chiar e necesar ? Si stiu ca antibioticul se Ia cam 5 zile ca sa-si faca treaba.
Simcri bun ceaiul tau cu scortisoara si miere, mmmm !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Am scris un mesaj si l-am pierdut pt ca nu eram logata

Gata, am scapat si eu de familion, l-am trimis afara la zapada pt ca ninge ca-n povesti in Bucuresti. Eu, cica trebuie sa ma apuc de treaba pe aici

Iris, subscriu la ce a scris Vicky, un antibiotic luat 3 zile mai rau face, daca nu-l iei corect.Cred ca Simcri poate sa-ti explice mai bine si de ce. Si eu mor pe retete date prin telefon si pe ideea ca un antibiotic rezolva orice.
Mai bine incerci remediile scrise de fete pe aici. Sanatate iti doresc

Vio, spor la treaba! Te asteptam sa revii la programul de gravide!

Ankylya, ma bucur ca ati gasit apartament si v-a acceptat pretul!

Elyana, hainute dragute de gravide au si la H&M. Eu mi-am luat niste blugi f frumosi, care sunt inchisi la culoare si deci si subtiaza
Deocamdata nu-i port cu burta, o tin inauntru asa ca inca e larguta, dar cred ca in curand o scot ca tine si de cald.
A, si mi-am mai comandat un tricou f taaaare de pe un site. Oare pot sa-l pun aici?Sau e reclama?
A fost cam scumpicel, dar nu m-am putut abtine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Neata!

Elyana, eu mi-am luat din mall Baneasa o pereche de pantaloni de gravi de la Roccoco. Au haine dragute.


O zi frumoasa!

Raluca


S 24+
Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Azi vreau sa fac cheese cake-ul asta:http://www.pranzuldincaserola.ro/2009/10/08/cheesecake-foarte-simplu-the-uhmmm/

Sa vedem ce iese.

Mergi la inceput