Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Cand 2 oameni inteligenti se despart ... | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Trebuie sa recunosc ca vestea divortului brusc dintre Andreea Marin si Stefan Banica m-a suprins si m-a intristat. Desi in lumea celebritatilor romanesti, divorturile sunt dese ... acest gen de divort e totusi altfel decat cel dintre Columbeni, Prigoana-Bahmu, Nastase, etc ...

Si Andreea si Stefan sunt 2 oameni frumosi si inteligenti care faceau o poza foarte frumoasa impreuna. Se prea poate ca cei doi sa nu mai fi comunicat insa de ani de zile ... se prea poate ca stresul prin care a trecut ea in ultimii ani au afectat relata de cuplu ... si totusi, desi o multime de femei o sa dezaprobe acest mesaj ... imi pare rau de ei ...
Oare cine a avut cea mai putina dorinta de a salva casnicia? Parerea mea este ca el ...

voi ce credeti?
[

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Eu nu cred nimic in mod special. Doar cei implicati in casnicie stiu ce s-a intamplat. Uneori, chiar nici ei nu stiu exact, dar asta e alta poveste.

Sunt putine cazurile in care vina apartine unuia dintre cei doi. De cele mai multe ori nu e vorba de o vina clara, o vina care e concreta si usor de numit si definit.
Eu le doresc putere sa treaca peste scandalurile ce vor urma( desi sunt convinsa ca sunt pregatiti pentru asta, era mai mult decat previzibil) si sa isi gaseasca linistea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mie cel mai mult imi pare rau de fetita lor, care va suferi...e destul de mare, intelege, poate sa puna intrebari, aude cine stie ce pe la gradinita (scoala, nu stiu exact ce varsta are)/ vecini / rude / TV...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Din pacate frumusetea si inteligenta nu ajung pentru a mentine o relatie.
In principiu sunt de acord cu LadyJ, dar cum eu nu sunt o lady nu ma pot abtine sa scriu ca pe mine stirea asta nu ma mira de loc, in primul rind din cauza reputatiei lui (aia la nivel de 2005 cind am plecat eu din Ro, ca pe cea actuala nu o stiu). Nu ma mira nici faptul ca se intimpla in al 7-lea an.

Sper ca o sa ramina un divort civilizat, model pentru zona vedetelor din Romania. Si ca vor avea inteligenta si maturitatea necesara pentru a mentine o relatie care sa protejeze emotional copilul.

PS: ce stres a avut AM in ultimii ani ? Poate ma lamureste cineva si pe mine pe scurt, altfel trebuie s-o intreb pe bunica-mea si de la ea e mai greu sa obtin un rezumat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu nu o suport pe femeia asta dar trebuie s spun ca mi-a placut foarte mult ce a declarat in vara, cand a fost intrebata ce ar face in cazul unui divort sau ceva de genul asta. Si acum a procedat foarte ok, au dat ei vestea ca sa nu apara in ziare fel de fel de speculatii tampite.

A procedat acum exact invers fata de cum a procedat cand a fost scandalul cu tipa cealalta, antrenoarea de fittnes. Atunci a dat dovada de tzatzism maxim, acum s-a purtat ca o doamna.


Corina, daca amandoi stiu sa managerieze situatia si lasa orgoliile nu va avea de suferit fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mirela si mie imi pare rau desi nu sunt un fan al ei ba chiar in categoria nu o suport dar totusi vestea m-a intristat teribil. Erau o familie frumoasa si extrem de decenta , o fi fost ea tatza cu Adriana dar asta nu inseamna ca raul omului iti e indiferent. Sper sa fie lasati in pace sa-si vada de viatza lor linistiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Agnes, eu nu am scris ce am scris pentru ca sunt o lady de necontestat, ( uneori chiar ma enervez rau si reactionez oricum altfel,dar nu ca o lady ) , ci pentru ca stiu cate tampenii croseteaza lumea chiar si atunci cand nu esti persoana publica, sa te stie toata tara.

Mai era un tip cu o reputatie patata, ca sot. Daca nu ma insel, e vorba despre fostul sot al Aneimaria ferenz, care a declarat ca a fost batuta de acesta.
Acelasi barbat e sotul Gabrielei Cristea, de multi ani, si sunt bine merci fericiti si nebatuti.

Sau alti barbati, mari crai si cuceritori in relatiile anterioare, care au devenit barbati de casa, fideli. Sau invers!

Totul e relativ si totul in relatie depinde doar de cei doi, impreuna. Adica,ca exemplu, degeaba e el un bataus daca tu NU ii permiti asta, si nu esti dispusa sa iti faci un asemenea rau.

Andreea nu pare genul picat de pe luna care incearca marea cu degetul. L-a iubit pe omul asta atatia ani, in ciuda reputatiei. Ma gandesc ca nu o fi fost chiar real tot ce s-a spus despre el (sau despre ea, ca nici ea nu duce lipsa de basme care-i sunt adresate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu l-as pune totusi pe Nastase in aceeasi oala cu Columbenii si Prigo-Bahmutenii. Nastase ramane Nastase, a divortat si el cat se poate de decent si a ramas in relatii bune cu fosta sotie iar fetitele lui cresc frumos.
Andreea si Stefan au spus clar ca planurile lor de viitor nu mai coincid. Un divort nu este neaparat o tragedie sau o pedeapsa pe care unul din parteneri i-o aplica celuilalt, ci mai degraba o hotarare comuna, luata in timp dupa ce amandoi s-au convins definitiv ca nu mai pot salva relatia. S-a umplut paharul, numai ei stiu cu ce. Motivele pot fi diverse, vina o pot avea amandoi sau doar unul. Copiii nu sufera decat daca parintii se urasc, se dispretuiesc, se jignesc, se hartuiesc, daca se simt manipulati sau abandonati de unul sau de altul dupa divort si aici, din pacate, se incadreaza ceilalti parinti mentionati mai sus. Dar la Andreea si Stefan nu va fi cazul, Stefan deja are experienta cu baiatul lui (care cred ca a pus si el destule intrebari intr-o vreme) si acum va ramane la fel de apropiat si de fetita. Sanatosi sa fie sa o poata creste, in rest nu prea mai conteaza! Sigur ca ar fi fost frumos sa nu li se destrame familia si sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti, dar asa-i viata uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

LadyJ, inteleg si aprob ceea ce zici tu (desi sunt convinsa ca tu ramii o lady chiar si cind dai cu cineva de pamint ) da eu cred ca exista cuceritori si cuceritori, si cumva in privirea lui Stefan eu am citit disperarea cuceritorului care nu-si gaseste niciodata linistea. Na, in rest, chiar nu-i treaba mea si sunt complet pe dinafara la chestii mondene, asa ca nu pot sa vin cu nici un fel de contraexemple, nici n-as avea de ce. E vorba de impresia mea pur subiectiva ca sa zic asa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Agnes, da, se poate sa fie cum zici.
Multumesc, tu esti o scumpa ca intotdeauna!

Daca tot ne-a dat Mirela ocazia, atata timp cat nu suntem niciuna Andreea(sau Stefan )tot cu croseta lucram.
Am deschis acum un ziar monden . Pe toate partile e intoarsa povestea Marin-Banica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

mie daca nu-mi face nimeni un rezumat la singe pe-aicea (care sa cuprinda toata perioada 2005-2013) nu-mi mai ramine decit solutia cu bunica la cautat pe net nu ma bag
Tot ce stiu e ca ea era reprezentant Unesco si nu mai lucra in televiziune, in schmb prezenta el ceva emisiune de divertisment. La informatiile astea, iti dai seama ca numai privirea ce mi s-a imprimat in amintire imi mai ramine ca baza de speculatii

Merci si tie, nu ne-am mai intersectat de ceva vreme

Mergi la inceput