Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Cred ca asta cu raduleasca e un mit:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

PS: presupunand ca nu se muta la Monaco :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

deja am vazut titluri in ziare ca AM se muta la Monte Carlo, deci nu pare imposibil. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

am citit si eu aseara, ce s- a scris aici.
Eu nu inteleg treaba cu falsitatea de care este acuzata AM.
Buflea, interesanta cugetarea ta despre dragoste, in parte corecta, dar totusi extrema. Tu spui ca iti plac persoanele, sa le zicem, autentice. Si mie imi plac, Dar am apreciat faptul ca AM nu a intretinut ever scandalurile media. In cazul ei, mi- au parut fortate titulaturile de Zana ori Diva. Bon, Diva e numita acum si Bianca Dragusanu. Tot de presa.
De ce spuneti ca este falsa? Am vazut- o in nenumarate ipostaze, si plangand, si punandu- si mintea cu ceriintele unor emisiuni. A debutat cu o emisiune pt copii, chiar era simpatica. Unde o banuiesc eu ca nu a fost corecta, poate chiar falsa, a fost cand a facut Surprizele, au si iesit ceva scantei, cand a devenit ea producator si tipa de dinainte a acuzat- o de injunghiere pe la spate. Nu imi vine numele, Dana nu mai stiu cum, aia de la Scoala Vedetelor. Si avea stilul aleia de a se miauna etc atunci cand prezenta emisiunea. Apoi, mi-a parut nu sh cum, cand o luat ea muntii la catarat...si ceata din jurul trebii asteia, ce se simtea, cu seniorul Tiriac.
Insa de cand a devenit mama...uel, s- a schimbat. A fost profund marcata de moartea Madalinei, de aici declaratiile ei absolut de fiecare data cand aparea ca a suferit de depresie and so on.
Autentica, adica , capabila de emotii puternice a aratat ca este si cand a facut soul cu tipesa ce pretindea ca are un copil cu un Junior, actor celebru. N- a mai tinut cont de cum va da, pur si simplu a facut precum a simtit, public.
Sincer, povestea ei ca persoana publica, ori a lor ca si cuplu, mi- a parut cea mai putin nociva dintre toate. Ea chiar s- a retras pt copil, ca sa se implice. Nu a pozat in femeia multifunctionala perfecta...a aparut public si cu kile in plus, nu avea cantarul la ea, ca sa ne tina la curent cu evolutia in jos a kilelor pierdute de dupa nastere. Mie mi- a castigat respectul.
Este implicata in acte de caritate, ft mult. Anemona, mi-ai deschis ochii cu niste lucruri, deci se poate sa fie si asa, cu campania pro vaccinare...Dar, le consider "compromisuri" de bun simt pana la urma, dc pui in balanta cu binele general pe care a reusit sa-l ofere multor persoane aflate in nevoie.Pana la urma este datoria noastra sa nu luam de bun , tot ce ni se prezinta, sa ne informam din mai multe locuri si sa ne tragem concluziile noastre.
Legat de divort. Mie imi pare ca a fost suficient de autentica. A incercat sa impace probabil, contractele in derulare, care cereau o imagine ( si multi fac asa! ), cu ceea ce se intampla de fapt in viata ei! personala. Luati la purecat aparitiile ei de anul trecut, veti vedea ca dadea semnale ca trebile scartaie. Spunea lucruri cu aspect asa, de vorbit la modul general, prin invaluire.
Edit: am vazut interviul cu Dana Rogoz. pai e ft autentica! Spunea ca urmeaza o schimbare importanta, pe care o asteapta, ca toti vor stii...avea lacrmi in ochi. Si cand, tot acolo, spune ca isi doreste de sarbatori liniste, sentimente...nu lucruri.
Eu cred ca el este de vina. Faza cu Lavinia mi s- a parut ft low, cum au profitat ei de asemanarea acesteia cu AM, ba chiar ea s- a imbracat cand au fost prinsi, precum AM. Denota josnicie, nu intelingenta, josnicia smecherelui carea vrea sa...si el ceva.
Mi- a placut ca tot ea este si prima care s- a impotrivit concret bocancilor tabloidelor.
Si in cazul cu paternitatea, tot josnic mi- a parut, caci a lasat- o pe ea in linia intai, ca sa se balacareasca cu aia, in loc sa fie extrem de ferm de la inceput. El era implicat, baiatul lui fusese marcat. Ori faptul ca s- a exprimat dupa, tot de la bratul Andreei, ma face sa inteleg ca, cel putin cu aia a avut legaturi.

Desprecopii, ce te impiedica sa faci si tu acele lucruri pe care le- a facut ea, dc nu a respectat intelegerea cu voi? Este inca nevoie ohooo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Si mie Andreea mi s-a parut multa vreme insuportabil de falsa. Dar dupa ce am aflat ca mama i-a murit in brate cand avea 9 ani nu mai pot sa o privesc la fel. Poate asta e modul ei de a se apara. Acum vad multa durere in spatele mastii vesele, ascunsa bine, chiar si de ea insasi.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu conteaza cati bani fac … conteaza ca, datorita activitatii de pana acum, au devenit niste modele, mai mult ea, mult mai mult.

El si-a castigat celebritatea prin talent si creativitate … este dupa mine un artist destul de bun. L-am vazut jucand teatru si chiar m-a impresionat, , l-am vazut cantand si nu canta rau, l-am vazut cantandu-si propriile melodii … nu prea are umor, dar il interpreteaza bine cand i se ofera intr-un script. Singurul lui rateu pe plan artistic este emisunea aia “dansez pentru tine” – este infiorator de plictisitor in pozitia de prezentator, tocmai pentru ca nu are umor si nu are simtul replicii in direct. Este deci un artist al carui spectacol (teatru, concert) incanta si place … in plus nu isi ascunde defectele. Este rezervat cu viata lui privata dar nu minte publicul care il iubeste, nu l-am auzit declarand vreodata despre cat e de indragostit, nici despre cat e de plictisit de femeia de langa el, nici despre cat de bun/mai putin bun tata este ... pentru asta, publicul il iarta o fi probabil bataus si mitocan in viata privata.

Andreea Marin nu stiu exact de ce este celebra – probabil pentru ca este frumoasa (caci este) si a urcat-o Lazarov in trenul ala cu surprize, surprize – gen de emisiune foarte nou la noi pe vremea aia. Dupa mine, numai lacrimile stoarse de emisiunea aia, au facut milioane de romani sa nu vada cat de prost era prezentata. Bai dar prost de tot … daca Banica este plictisitor si fara spark in “Dansez pentru tine”, Andreea Marin era absolut lipsita de talent … este frumoasa in fatza camerelor dar numai daca tace din gura, nu e naturala si isi interpreteaza prost naturaletea. Face televiziune dupa manual, ii e frica sa devina penibila, nu are umor, nu are simtul ironiei, e constipata, incearca mereu sa raspunda dupa dictionar, cand o ia vreo intrebare prin surprindere se incurca si apoi se ofenseaza si afirma ca isi apara viata privata. Comparati-o cu Teo de ex, sau chiar cu Raduleasca – pai fetele astea se miscau in platou de parca ar fi fost in capot, in propria bucatarie, glumeau, stiau sa reactioneze la neprevazut …asta inseamna talent in a face o emisiune live. In fine, nu sunt eu cea care detine adevarul absolut in ceea ce o priveste, se pare ca are o audienta care o iubeste si o apreciaza … dar odata intrata in lumea publica, a facut alta greseala – s-a chinuit sa devina un model perfect, un exemplu de urmat. Nu stiu de ce, mai ales ea, care era atat de falsa in platou … eu cred ca “modelele” se creaza prin performata si nu se contruiesc cu logica … caci uite ce se intampla acum. Lumea se uita la ea, mai mult decat la Banica, si este dezamagita … Pe mine nu m-a impresionat niciodata ca “artista” iar campaniile ei, din cauza imaginii de perfectiune, nu m-au miscat niciodata. Dar iata ca oameni ca Alinuka si sala aia in care s-a aflat ea, au tot dreptul acum sa fie dezamagiti. Cariera ei, atat de prost interpretata in public, m-a adus la punctul in care nu ma mai misca nimic din ce declara, fie ca e o campanie umanitara sau propriul divort.

Ba chiar ma enerveaza inclusiv decizia de a sta departe de tara, ca sa nu o haraseze presa cu divortul – ce porcarie ! ! ! Dar ce nene, nu au mai divortat femei, nu poti iesi in public sa spui “da frate, nu ne mai intelegem, avem viziuni diferite despre viitor, sunt cu sufletul tzanadri, incerc sa trec peste asta pentru copilul nostru, l-am iubit pe Banica ca pe aer, a fost “all my everythig” si sufar, SUFAR ca un caine, nici nu pot sa-I pronunt numele, ma duc la terapie” … ce e atat de rau in a recunoaste ca ai iubit pe cine nu trebuia, ca ai investit in ceva ce s-a destramat si acum suferi ? Probabil ca a fugit ca sa nu vina presa, pe buna dreptate, sa intrebe: Pai cum Doamna AM, acum 1 sapt vindeai gogosi pe scena despre cum sa fii o mama si o sotie implinita ?” Asa ca a ales sa plece si sa astepta ca publicul sa uite ce vrajeli vindea pe scena …


Cat despre listele la Banica si inscrierea mea pe ele … pai se trag din putina empatie pe care o am fatza de divortul lor..
Sigur ca a fost o gluma, sigur ca e cam golaneasca, poate am subevaluat subiectul asta … cred ca am vrut sa spun, in limbaj de maidan, ca nu am nici cea mai mica ingrijorare despre viitorul lor, nici macar al copilului, ca amandoi o sa fie bine, mult mai bine decat orice cuplu anonim care divorteaza, ca deja stiu ce-o sa se intample si de aceea casc cand citesc ingrijorarile voastra - AM o sa dispara din lumea publica ca si-a sifonat imaginea perfecta, mai exact i-a sifonat-o mitocanul asta de Banica ... si o sa revina peste cativa ani, incercand o noua varianta … iar Banica va ramane in continuare artistul indragit de pe scena si mitocanul romantic din viata privata, la bratz probabil, cu o noua partenera, cu siguranta, nu ultima.

Cred ca am mai vrut sa spun, ca eu si in viitor, o voi urmari pe AM doar daca ma impiedic de ea prin presa, dar o sa am interes pentru Banica, pentru ca, pe langa un look care e pe gustul meu, are resurse sa ma incante artistic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Vorbiti despre a face bani de parca va fura pe voi, ce e rau ca banica-Marin fac bani?

Andreea Marin a luat o GRAMADA de bani din BANII NOSTRI. Din taxele si impozitele noastre, plus aberanta taxa TV. Ani de zile AM a fost platita regeste, de la BUGET, cu onorarii care faceau sa paleasca de invidie directorii marilor companii de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anemona11 spune:

Minunat si concis a scris Buflea.

Da, cine are disponibilitatea sa cumpere gogosile Andreei Marin, e liber sa ude batistele.Si sa ii asculte sfaturile despre lume si viata ...
Falsitatea ei e proverbiala dar este reala in primul rand.

AM isi tese acum planul. Ca o diva-zana ce se crede (si poate chiar o fi), urmeaza alte scene de opereta. Din cate am aflat eu, va lansa o emisiune numai buna pentru cele care isi sufla acum trist nasul in batista:despre destin si cum sa il manipulam ...
Probabil va pleca o vreme in Spania, de unde a cumparat formatul tv si va reveni in tromba... pe ecrane, cu rochii si machiaje care sa ii ascunda perfect falsitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Io nu inteleg de ce sunteti atat de taiosi cu ea?
Este cumva prima vedeta prefabricara de televiziuni? Este cumva exemplul cel mai rau dintre ele?
Ca nu o fi naturala precum Teo ori Mihaela...pfa! si ce s- a ales din prestatiile celor doua ? Pe cati i- a ajutat?
Stiti care este culmea ironiei? Ca pe Teo, eu una am urmarit-o si mult, inca de pe vremea cu Badea. Emisiunea cu surprize a Andreei nu mi- a placut ever! Eu cand vorbesc despre implicarea ei in ajutorul dat oamenilor, nu fac nicio legatura cu emisiunea aia...ci la cel de dupa. Deci nu ma simt inselata ca persoana din public cu nimic.
Cat despre faza cu cat a fost platita ea...de fapt si ea din banii Tvr- ului...
Pt mine poate ea nu este exemplul de doamna, asa.. cu toata gura,dar altele sunt si mai departe de notiunea asta. Ba, eu una sunt satula de tot dramatismul si de tot felul de telenovele maneliste turnate cu ghiotura pe canale, net, ziare etc. Apreciez ca nu se da cu tampla de faianta, public, si nici ca nu- si smulge parul.
Cum spuneam: dp meu dv este povestea cea mai putin nociva vanduta de presa.

Mergi la inceput