Cand 2 oameni inteligenti se despart ...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Cristina, da, am intalnit-o pe Andreea, am fost acasa la ea de mai multe ori. Mi s-a parut o persoana foarte naturala (chiar foarte naturala), complet diferita de ceea ce stiam de la TV. Am discutat niste proiecte pentru DC, care nu s-au mai intamplat dar am fost surprinsi sa vedem ca ceea ce am discutat impreuna, ea a facut singura :)))) ma rog, asta s-a soldat cu o mica dezamagire din partea noastra mai ales ca am pus multa munca si creieri in planurile pe care le-am discutat impreuna.

Eu una nu inteleg pe cele care spun aici la topic - l-as lua eu pe Banica odata ... cum adica, e un fel de lista de consumatie care se creeaza aici la topic ???? Hai mai fetelor, chiar asa ?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii


Eu una nu inteleg pe cele care spun aici la topic - l-as lua eu pe Banica odata ... cum adica, e un fel de lista de consumatie care se creeaza aici la topic ???? Hai mai fetelor, chiar asa ?????




Eu cred ca e acelasi lucru cu cele discutate aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143425&nm=Mie-imi-place-voua

Da' exact acelasi lucru!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ma rog, anda, cum crezi tu.

probabil ca la aceasta ora avem grade diferite la simtul umorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C


ps. Regret ca am intrat la un moment dat in "joc", din simapatie pentru voi, nu de altceva dar apoi am sters mesajul in care spuneam ca nu-i genul meu.


da...exact...un joc!

Joc care se arunca-n obrazul forumistului acum d epe pozitzii superioare(de forumist cu moralitate adica)

Si trecind peste glumle prost intzelese,da Cristina,un cuplu care a esuat in casatorie chiar are nevoie de timp sa-si rumege esecul,sa se regaseasca,sa intzelegea de ce...si abia apoi poate trece mai departe.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

ma rog, anda, cum crezi tu.




Pai mirela eu nu vad absolut nicio diferentza intre faptul ca tzie itzi place Russel Brand(daca as fi malitzioasa as spune ca ele era casatorit la acel moment cu Katty )si mie-mi place Stefan Banica.

Absolut niciuna!Acelasi efect al unui artist asupra ...muritoarelor de rind!Aceleasi discutzii!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Dana, nu-mi da tu mie lectii de moralitate si gestionare a esecului, te rog. Ai fost prima care mi-a vorbit pe un ton superior si mi-a dat un vot negativ desi tot in spirit de joaca am intrebat si eu. Cine urmareste schimbul de replici isi da seama. Doar intrebarea despre o eventuala impacare a fost serioasa, chiar ar fi frumos sa se intample.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Dana, nu-mi da tu mie lectii de moralitate si gestionare a esecului, te rog. Ai fost prima care mi-ai vorbit pe un ton superior si m-ai dat un vot negativ desi tot in spirit de joaca am intrebat si eu. Doar intrebarea despre o eventuala impacare a fost serioasa, chiar ar fi frumos sa se intample.


Bineintzels ca ai tras concluzii total eronate...dar e problema ta.
Tu ai pus intre ghilimele"esecul inca nerumegat"ceea ce ma face sa trag concluzii ca tu crezi ca asta e asa o gluma ,o discutzie pe forum.

Tonul iar este o perceptzie falsa de-a ta...dar ma rog,discutzii inutile din punctu meu de vedere!

Si tonul tau a fost extrem de deplasat(pentru mine)si aici si la celalat subiect,mai ales ca participantele la gluma colectiva,chiar asta au facut-au glumit!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Subiectul cu RB a fost deschis la o alta sectiune, acolo a fost un joc de la inceput, aici contextul este usor diferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La fel de bine as putea spune si eu ca interventiile tale au fost si sunt deplasate si concluziile despre mine total false. Punctul meu de vedere este la fel de valabil ca al tau. Insa nu ajungem nicaieri cu asta, eu una m-as opri aici. Scorul la "dezaprob" era parca 2:2 sau 3:3 ultima data. Daca mai marchezi, nu raman datoare. Zic ca ajunge totusi pe azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anemona11 spune:

E interesant sa discutam despre divortul a doi oameni inteligenti, pentru ca la urma urma urmei despre asta e vorba. Despre 2 oameni,extrem de cunoscuti in media romaneasca care stiu sa faca profit si pe seama divortului-pentru ca sunt inteligenti.

Desi relatia nu mai mergea de cel putin 10 luni, au decis de comun acord sa nu faca publica ruptura pana nu termina el Concertele de Craciun si nu termina si ea proiectele media (tocmai participase la lansarea unui film la care juca), in decembrie.

In plus, au plecat amandoi in Dubai, oferind presei si publicului o imagine bizara. Sa pleci in vacanta de divort + soacra ... ce imagine new-age au oferit publicului gura-casca din Romania ... obisnuiti cu mobile in aer, la divort.

Totul a fost perfect pus la punct, pentru ca amandoi sunt in lupta disperata pentru si dupa bani, plus amanuntul -el- care nu isi poate controla iesirile hormonale si deja urma prea multa umilinta pentru proiectele ei de mama familista perfecta care da lectii mamelor cu scoala mamelor si face campanii pro-vaccinare pe bani grei de la industria farmaceutica.
Amandoi au jucat teatru cel putin 2 ani ... pentru ca pe o parte, ea a vrut sa sparga recordul de mariaj de 5 ani pe care el a avut-o cu eterna ei rivala, Mihaela Radulescu si el a vrut sa isi pastreze imaginea intacta pentru ca un scandal i-ar fi afectat foarte mult rolul pe care il are la Dansez pentru tine (care s-a pus mult in discutie), la care ia 35 de mii de euro pe editie (saptamanal adica).

Afacerea trebuia sa continue,acum au plecat in business-trip ca sa puna la punct urmatoarea strategie de imagine. Cea care va aduce cei mai multi bani, desigur.

Mergi la inceput