Situatie limita cum sa reactionez?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Nu te panica, uite ca se gasesc solutii. Eu as plati banca si nu as plati intretinerea, daca as avea de ales. Intretinerea o poti plati si luna urmatoare cand primesti salariul fara sa ai probleme atat de mari ca la banca. Eventual as anunta administratorul ca platesc luna urmatoare cele doua luni. Oricum ai fondul de rulment presupun care acopera o luna.
In alta ordine de idei nu o sa muriti de foame. Spune-mi te rog daca poti sa treci prin Piata Victoriei luni si la ce ora. Am niste multe borcane de dulceata in plus si ceva provizii prin congelator (zarzavat de ciorba, vinete, ardei copti, fasole verde, mazare), te vor ajuta sa treci de luna asta cat de cat cu mancarea si daca banii de la job-ul din we ajung sa platesti banca, iata solutia.
Gata. Nu te panica. Cum sa muriti de foame?? Asta-i buna. Noi ce pazim aici??

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Cum sa nu intrii-n panica cand esti singuru sustinator si e iarna si toate-s scumpe

Vara mai scapi cu o fanete,o urzica, un spanac, dar iarna, toate preturile sunt nesimtit de scumpe, na ca iara ma enervez
Sa iesim din panica...

Nu stiu ce job ai, banuiesc ca lucrezi la calc, incearca site-uri de freelancer si nu se stie
www.elance.com
www.peopleperhour.com
www.odesk.com


Sunt mai multe, dar cam astea sunt mai serioase.
Sa ne intelegem , e posibil sa castigi joburi si sa iesi din criza, e posibil sa faci multi bani si cine a mai lucrat stie ca nu vorbesc tampenii. Este de asemenea posibil sa nu gasesti nici un job.

Curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Va multumesc tutor pentru suportul acordat, faptul ca mi ati fost alaturi intr-un numar atat de mare, ma bucura enorm. Nu credeam ca omenia mai este posibila in forma ei pura si spontana.

La banca incerc sa rezolv, o amanare, intretinrea deja am anuntat ca voi intarzia.

Cel mai dificil a fost sa o fac pe fii mea sa inteleaga, dar ea a ineles si a facut un gest remarcabil. Si a scos cercelusii din ureche si mi a zis ca daca nu o sa avem bani sa i vand,ca ea poa sa stea fara cercei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Anuscha, am trecut pe acolo si ca mama singura si ca mama re-casatorita.

La banca sigur sigur ti se poate face o amanare, sotul meu a facut asta cand a ramas fara job, in prima faza pt. 6 luni, apoi pe 1 an (a platit f putin, doar ceva dobanda si s-au recalculat sumele apoi, s-a lungit creditul cu inca 2 ani, dar a meritat pt perioada aia, ca sa-ti faci o idee in loc de 270 de euro/luna, a platit 20euro/luna timp de 1 an).

Solutii exista, din panica iesi atunci cand le vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Va multumesc tutor pentru suportul acordat, faptul ca mi ati fost alaturi intr-un numar atat de mare, ma bucura enorm. Nu credeam ca omenia mai este posibila in forma ei pura si spontana.

La banca incerc sa rezolv, o amanare, intretinrea deja am anuntat ca voi intarzia.

Cel mai dificil a fost sa o fac pe fii mea sa inteleaga, dar ea a ineles si a facut un gest remarcabil. Si a scos cercelusii din ureche si mi a zis ca daca nu o sa avem bani sa i vand,ca ea poa sa stea fara cercei.

ANNA


Anna, suntem aici ca sa ne sustinem una pe alta. Daca nu am simtii toate la fel nu am fi aici.
Daca mai aveai nevoie de o dovada ce copil extraordinar ai, cred ca acum nu mai ai. Nu toti copiii ar fi reactionat asa.
O sa treci si peste asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Cel mai dificil a fost sa o fac pe fii mea sa inteleaga, dar ea a ineles si a facut un gest remarcabil. Si a scos cercelusii din ureche si mi a zis ca daca nu o sa avem bani sa i vand,ca ea poa sa stea fara cercei.
ANNA


Anna, si mai spuneai ca esti saraca!
Cu un asemenea copil esti bogata, bogata tare! O sa te descurci tu, o sa vezi! Adevaratele caractere se formeaza in perioade mai dificile, nu atunci cand ne merge bine!
Capul sus si fii mandra de fetita pe care-o ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

Anuscha, iti propun o sursa de venit extra, da clic pe linkul meu , daca vrei eu te indrum si te ajut pas cu pas

-------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Esti bogata! Copilul tau e de milioane!
Sa-ti dau si eu o idee. Tot discutam cu fetele pe DC despre donarea de sange din 23. Primesti o hartiuta cu care ai reducere 50% la abonamentul ratb si metrou pt o luna si bonuri de masa. In plus ai zi libera legal de la job in ziua respectiva.
Daca situatia se prelungeste, scrie-ne si gasim noi un alt job.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Esti bogata! Copilul tau e de milioane!
Sa-ti dau si eu o idee. Tot discutam cu fetele pe DC despre donarea de sange din 23. Primesti o hartiuta cu care ai reducere 50% la abonamentul ratb si metrou pt o luna si bonuri de masa. In plus ai zi libera legal de la job in ziua respectiva.
Daca situatia se prelungeste, scrie-ne si gasim noi un alt job.

Anya

As fi donat sange in mod caritabil, demult dau tarcoale acestui subiectm dar pe mine nu ma primeste, pentru ca sunt o hipermetropica cu dioptrii de +8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Anushca, trimite-mi, te rog, PM cu nr tau de tel. As vrea sa vorbim.
O zi buna!

PS: copilul tau e o comoara!

Mergi la inceput