Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Am uitat: Mari, multa sanatate lui Vladut!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 19s+

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Hello,
Copilul doarme inca, asa ca nu pot sa dau cu aspiratorul, deci motiv sa stau pe net!
Mari, ma bucur ca Vlad e bine si merci de reteta
Ana, eu scriu doar aici, iar pozele nu le-am sters, dar trebuie sa apesi pe masinuta. In rest am mai citit pe la "medicale" cand am avut nevoie.
Doina, iti dau dreptate cu 2 prenume, daca are Matei trebuie si la bebe mic. Eu astept primavara pentru pampi, desi pare pregatit, caci daca iese pisi din pampers imi spune si pare deranjat. V-am mai spus ca la noi la gradi toata grupa are pampers.

Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camisv
pozele nu le-am sters, dar trebuie sa apesi pe masinuta.

Camelia,mami de (10/9/10)




Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Mare usurare cu scapatul de scutece la noi, insa zilele astea cand a fost cu burtica deranjata am cumparat 5 bucati, 3 inca le avem intacte, unul e folosit dar curat, iar unul a ramas la cresa.
CAMI, nu stiu cat de ,,reala'' este reteta, insa eu asa m-am gandit ca ar fi ok si mi-a placut ce a iesit, si crede-ma ca sunt pretentioasa la mancare (daca e gustul mai ciudat, adio! nu mananc)
DOINA, lasa ca e mai bine cu 2 nume, cand va iesi ,,la gagici'' se va prezenta cu cel care-i place lui mai mult
L-am tuns pe Vlad mai devreme pentru ca desi erau frumosi carliontii lui, in zona tamplelor abia acum ii creste parul, si asa i-am facut totul la fel. A stat frumos si cuminte cat ,,m-am jucat'' in capul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Vreti cafea? Dau!
Azi mergem la o petrecere de taiere a motului si seara trebuie sa imi pregatesc ,,bagajul'' pentru maine, ca incep munca...si cand ma gandesc ca nu am lucrat deloc la hartoage...
O duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Aseara a nins si la noi, asa ca azi dimineatza ne-am plimbat prin zapada pana ne-au inghetat nasucurile Apoi am fost in piata si am luat caras Matei nu se mai oprea din mancat, pt mine a fost mai greu ca a trebuit sa il curat si are la oaseee...

O zi buna!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 19s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
ofer repede o cafelut sau un cappuccino (nu uitam nici gravidutele, deci este si suc de portocale)

Doina, ce frumos! Noi i-am luat sambata cizme de zapada, dar la noi n-a mai nins. Cum prepari carasul? eu am cumparat congelat si nu prea ne-a placut, avea un gust amar desi eu zic ca l-am spalat bine, dar probabil ca a fost congelat cu mult sange si a intrat in el
Mari, sotul il tunde pe Tudor cu masina de tuns si nu protesteaza, chiar ii place (bineinteles ca primeste cablul dupa)

Am fost la Decathlon si am descoperit ca poate fi un loc de joaca foarte bun. Pentru fetite erau niste geci dragute roz (pacat ca nu am gasit si pentru baieti, ca voiam sa-i luam pentru la anul).

Ma duc sa gatesc ... astazi ciorba de verdeturi si ardei umplut din carne de curcan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Neatza!

Cami, servesc o cafea cu lapte de la tine :)

Carasul l-am luat proaspat, l-am dat prin faina si l-am prajit. Nu stiu daca se poate gati altfel, dar prajit este dulce si bun.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 19s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Neata !multumim de cafeluta
Eu stau am pregatit micul dejun, astept sa. se trezeasca elenys, inca doarme de aseara de la 22

Va doresc o saptamana frumoasa!

Aaa doina te rog cand ai timp lasa-mi si mie reteta de tarta cu fructe !
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Andreea, reteta de tarta e cea pe care ti-am dat-o acum vreun an. Daca nu o mai ai o s-o scriu, dar maine seara cred... cand am acces la laptop :D

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 19s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput