Homeland

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Da, eu beam cafeaua cu lapte (fara zahar). Dimineata sotul trage niste cappuccino strasnice (de luat in tren pentru commute). Acum am trecut pe Lactaid dar din pacate are un gust dulce. Am incercat soy si almond si rice nu mi-a placut combinatia cu cafeaua.

Nu mai pot pune gura pe nici o lactata iar pentru mine asta e o adevarata tragedie ca iaurt si brinza erau favoritele mele (pling cind vad rainunl de brinzeturi). Cica in timp, e posibil sa reiau dar deocamdata am reactii urite la lactate (yuck - oribil sa imbatrinesti).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mai ce ma incurca astia! In romana verbul e a absorbi, substantivul e absorbtie. In suedeza (am inteles ca de la englezi se trage!) verbul e absorbera. Dar substantivul e...absorption. De ce mai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ocebine, ce e cu batranetea si cu branza? Chiar e de la varsta asta?
La noi sunt lactate (din lapte facute) care sunt fara lactoza. Noi mai luam lapte din asta fara lactoza la motan si am gustat...are gust exact ca laptele. Sunt si iaurturi, si branzeturi. La voi nu sunt?

mariavi . Examenul s-a amanat, dar nu anulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Doctorul mi-a sugerat, Mihaela, ca multi devin intoleranti la lactoza o data cu avansarea in virsta (mai zic o data, YUCK!) Avem si noi lapte fara lactoza (dar are zahar in componenta - probabil pentru gust). Brinza si iaurt inca n-am gasit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

usch, chiar ca YUCK atunci!

La noi e o gama foarte bogata de produse lactate fara lactoza, e adevarat ca sunt multi intoleranti . La lactoza . Am vazut ca e si unt si smantana si frisca si tot felul de branzeturi, iaurturi...stiu ca e un raft special in magazine, e plin mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Mie mi-a placut reactia Adele-ei:
http://www.youtube.com/watch?v=De_X-63qTjE&feature=youtu.be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia
Aaa si stiu si eu de doua dimineti, da complet era asa " o zi cu soare si cu doua dimineti"


inseamna ca la mine-n familie s-a "splitat", ca sa zic asa, fiindca se foloseste sau "o s-o fac intr-o zi cu soare", sau "o s-o fac intr-o zi cu doua dimineti" (astea cred ca merg si innorate, ca sa nu-ti vina cheful sa iesi la plimbare si sa lasi balta orice altceva )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Mianna, dar tu te plimbi, nu gluma. Si daca nu ai sauna, ce ai?


prieteni, dar care azi din pacate n-au avut timp sa se intalneasca cu mine, asa ca mi-a ramas la dispozitie doar mall-ul. si se pare c-am fost in shopping mood - tzoale si un inel finut de aur (ca alea pe care le aveam pe mana respectiva nu se mai potriveau cu bratara cu care m-am innoit de sarbatori, din motive mai fortate - adica o pierdusem pe cea veche).

si-am fost si la un film - eu de ani de zile n-am mai fost la filme in Bucuresti, le vad tot in deplasare. nu m-am putut convinge sa intru la "Viata lui Pi", ca nu-i deloc genul meu (apropos, sa va mai spun cat de incuiata mi-s: eu inca n-am vazut vreun film 3D, daramite alte D-uri, ca inteleg ca s-a ajuns pe la vreo 7, daca nu abereaza ai mei colegi). asa ca am vazut "This is 40" - pe romaneste "asa-i la 40 de ani", ca-i mult mai adecvat varstei mele decat lupta cu tigrul in largul marii ca film de relaxare mi-a placut si m-a amuzat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

La noi nu se da azi ultimul episod din Homeland, e gala sportului pe 2012 pana dupa ora serialului. Interesant de revazut momentele frumoase din sportul suedez de anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Citat:
asa ca am vazut "This is 40" - pe romaneste "asa-i la 40 de ani", ca-i mult mai adecvat varstei mele decat lupta cu tigrul in largul marii ca film de relaxare mi-a placut si m-a amuzat.


Zice ceva acolo de lactoza, dureri de sale sau insomnii sau trebuie sa astept " This is 45" ?

Mergi la inceput