Homeland

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

In Bulgaria mergem, ca e aproape si ea e inca mica pentru drumuri lungi. Si anul trecut am fost tot in Bulgaria, la Sol Luna Bay in Obzor. A fost ok, mai putin niste chestii.
Ne-a placut oraselul, ca e linistit. Anul asta mergem tot in Obzor dar la Riu Helios Bay.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


sa va povestesc ce-am facut azi, pe linga achizitionarea altui set de buigai drept razbunare, pentru ca cel uitat in magazin, aseara nu mai era

am amenajat studiou de filmare in casa, pentru ca fiu'meu a avut o lucrare de grup (ne zapacesc, au cel putin una la doua saptamini); a trebuit sa pregateasca o reclama de publicitate, ei au ales o firma de paza si protectie; activitatea in sine trebuia sa satisfaca una din necesitatile de pe piramida lui Maslow; au invirtit-o ei cumva in jurul nevoii de securitate;
am mutat mobile in livingul de jos, folosit tv-ul drept prompter, barbatul drept regizor si cameraman, pustanii printre chicoteli, risete si un pingpong, au scris cumva si textul. sa vad daca nu-l pot puna undeva sa vi-l arat, produsul final e fain.
acum e zarva si meci mare jos, au trecut pe WII, n-a scapat nici un electronic iventariat in casa ...

sa nu uit, Maria, uelcam back


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Ana, multumesc! Vad ca va distrati bine. Noi n-avem inca proiecte de astea. Fiica-mea parca a avut prin liceu.

Citat:
Apropo, cine a inventat ziua de luni ??


Cum cine? Unii care n-au nevoie sa lucreze dar au nevoie sa lucreze altii pentru ei. Mama lor de capitalisti

Adela, alea isi permit sa iasa din cabina sa se incalzeasca..eu nu mai am cu ce sa defilez asa ca rabd cu aerul conditionat pe spinare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Vreau si eu la voi în club

De fapt nici nu m-am prins eu cum e cu cluburile astea pâna acum, dar m-am dumirit acum si am si inteles de ce a fost ce-a fost pe la discutiile animate de la generale. Eh, uite asa învata omul!

Eu sunt capiata, am muncit toata ziua la 2 traduceri, nu stiam in ce ma bag, dar stând acasa din asta traiesc deocamdata, asa ca muncesc intr-o zi cât altii într-o ora . Pâna azi nici dictionar n-aveam, deci traduceam din engleza in franceza si apoi in româna. Dar încet încet ma specializez eu.

Ana, mi-a placut ce ai scris, vreau si poze! Mariavi, ma bucur sa te vad înapoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Siiib, soyez bienvenu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Ana, au avut succes budigaii? doar da sau nu, nu cer detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

*nu stiu daca mai foloseste careva expresia asta, habar n-am daca tine de vreo zona sau e inventia familiei mele asa zice mama cand isi planifica pentru o data nedeterminata ceva care ia ceva mai mult timp: c-o sa-l faca "intr-o zi cu doua dimineti"



Ah, nu stiu de unde e expresia, dar imi dai voie sa mi-o insusesc? Caci tare multe zile cu doua dimineti imi mai trebuie si mie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sper ca nu ma dati afara din club, dar daca server-ul de la servici nu se pune pe picioare, de acasa slabe sperante sa mai scriu ceva.

Pe scurt... pina va fi mai pe lung:

Mihaela, imi pare rau ca nu te simti bine si ca nu te-a putut duce la examen. Sanatate multa, il dai tu cind te faci bine.

Mariavi, si eu care voiam sa te intreb daca te stiu de undeva... ca tare cunoscuta imi pareai.

Olympia, si eu eram in dubii... prima data parea catel, apoi putea sa fie si purce, ca apoi sa deduc ca era totusi un catel-purcel.

Sare mouse-ul asta ceva de speriat... trebuie sa-l schimb, ca face fix ce vrea el.

Miana, crezi ca a avut timp sa-i testeze Ana, nu vezi ce a avut in casa?

Ana, foarte interesant proiectul. Dar eu ma bucur ca baiatul tau a picat intr-o echipa in care se pare ca se amuza baietii, pe masura muncii.

Eu am facut pui cu smintina si cu mamaliguta in seara asta... am ras toti patru, ca sotul nu maninca zburatoare. Dar copiilor le-a placut, cica sa le mai fac mincare asa, caci s-au simtit ca la bunica.

Ma tirii usurel spre pat... rupta sint si pina vineri mai am, caci abia atunci sint libera si e singura din sapte. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Tot eu cu cafeaua?
Neata!
Pentru cine nu a aflat inca, e luni!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:



neata, la cafea si eu!

azi zbor la Cluj. acolo n-au sauna.


Citat:
citat din mesajul lui nelia


Miana, crezi ca a avut timp sa-i testeze Ana, nu vezi ce a avut in casa?


timp zic c-a avut, ca asa ceva oricum nu se utilizeaza cat timp junioru-i la verticala sa vedem insa dac-a avut si energie

Mergi la inceput