Homeland

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mianna drum bun! La ce ora pleci sau esti deja pe avion? Sa ne scrii din sauna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Mihaela, poate-si face niste mansete la marginea de sus a cizmelor cu ceva danteluta daca asta-si doreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Da, asa ceva voia, gasise aseara niste dantela alba si voia sa o puna cumva dar nu gasea modalitatea. Sunt sigura ca va coace ceva...eu din pacate sunt atat de tehnica, incat nu prea pot sa o ajut. Din fericire nu prea are nevoie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Da, chiar voiam sa va intreb daca ati desfacut brazii...ca mie inca mi-e mila de el...noi mai stam putin cu el.



inca-si aminteste lumea ca anul trecut am stat cu bradul facut pana la ziua mea (adica inceput de martie ). e posibil ca si anul asta sa se intample la fel (da, e artificial, si mie imi plac aia naturali, dar singurul loc unde pot pune bradul e fix intre doua calorifere, n-ar rezista nici pana la revelion unul natural. in plus pe asta artificial il pot tine linistita 3 luni )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

mianna drum bun! La ce ora pleci sau esti deja pe avion? Sa ne scrii din sauna .


mersi acuma-s in aeroport, cam in 10 min ar trebui sa ne imbarcam. sauna maine seara, pana atunci va mai scriu


edit: sauna pe dracu', ca acum imi dau seama ca nu stiu daca mi-am pus costumul de baie. adica stiu sigur ca nu l-am pus, as mai avea o sansa sa fie la locul lui in buzunarul interior al troller-ului (ca tot cu asta am fost si data trecuta la Mures, sper sa nu-l fi scos, da' n-am habar). ce sanse as avea sa gasesc sa-mi cumpar costum de baie in ianuarie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mianna aici la sauna se merge in pielea goala . Saunele sunt la piscine, la dusuri. Separat la femei si la barbati. In Ro cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Eu prefer sa impodobesc bradul nitel mai devreme dar il dau jos imediat inainte de a incepe fetita scoala, nu-mi place sa-l tin prea mult dupa Anul Nou.

Nelia, gind la gind cu ... durere, am avut si eu o durere de cap cumplita azi ... si oboseala...daca stau sa ma gindesc iarna asta am dus-o toti dintr-o raceala in alta.

Mihaela, sper ca sotul tau sa nu fi luat porcina :( Eu fac vaccin antigripal in fiecare an si zic ei ca esti protejat si impotriva porcinei, fingers crossed, dar anul asta circula niste viroze cumplite.
Din ce material sunt cizmele, piele sau cauciuc? Aici sunt foarte populare seturile acelea de decorat cu pietricele sclipitoare,margeluse etc ce se pot lipi pe diverse materiale.

Alt serial ce ne-a placut a fost Downton Abbey, tocmai s-a terminat seria 3 inainte de Craciun, l-a mai urmarit cineva?

Am intrebat de Life of Pi fiindca am citit cartea acum citiva ani si nu- mi amintesc sa o fi gasit potrivita pentru copii dar la film i se face reclama ca pentru film si pentru copii si am ramas nitel surprinsa, am sa caut niste review-uri inainte de a-mi duce fata :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Eu urmaresc seria Downton Abbey dar la noi abia a inceput seria 3, deci nu imi dezvalui nimic!!! E singurul serial urmarit de mine la TV (prind rar catre foarte rar timp la TV). Primul episod din seria 3 a fost simbata care a trecut!


Edit sa adaug la Life of PI a fost citire obligatorie pentru feciorul mare la clasa de engleza (printre altele cam ciudate - eu le-am citit cot la cot cu el iar la unele chiar m-am mirat de alegeri). Cartea parca nu m-a pasionat asa de mult si la fim inca nu am ajuns (copiii astia au asa de multe chestii programate ca e greu sa ne adunam toti intr-o sala de cinema).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

speed cizmele sunt de piele artificiala. I-am dat ideea cu pietricelele, a zis ca e buna si va incerca. Acum e ocupata cu Simpsons.

noi bradul l-am facut in 23 anul asta, eu am venit in 22 noaptea acasa...dar inainte de 20 nu il facem, ca asa suntem obisnuiti. Il mai lasam putin, ca e treaba sotului si facutul si desfacutul si oricum nu e in stare acum.

Downton Abbey l-a urmarit sotul, eu am pierdut sirul undeva pe la mijlocul primei parti. Mi-a placut, dar cum nu eram acasa...m-am bucurat sa pot vedea preferatele pe net.

Ce faina idee sa citesti cot la cot cu copiii cartile lor de scoala...Inca mai am timp sa fac asta :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

am o amintire amuzanta cu sauna cred ca am mai povestit-o la scandinavi ... mergem noi la o conferinta cu doo nopti. in prima seara supeu, tot tacamu'. io cu o prietena si colega, cu ceva la bord, ne hotaram sa facem sauna. ajunse acolo, vedem ca e mixta. vorba Mihaelei, aici intri fara costum de baie, da' ai macar prosopu' de baie pe care te asezi si cu care la nevoie (ca in cazu' nostru) te mai acoperi pe ici pe colo. cativa baieti veseli nevoie mare deja instalati. no, ne intindem noi la povesti si rasete ... toate-n regula. dimineatza la micu' dejun, trecem noi pe langa o masa cu patru flacai sobri la costum si cravata care ne saluta. io raspund, prietena mea care e foarte distrata se uita la ei ... si dupa cateva secunde: vai, scuze ... buna dimineatza, nu v-am recunoscut cu hainele pe voi :)))

Mergi la inceput