Dovada de iubire

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G
[br
De




Noi ne pupam si-n supermarket si cam oriunde ne vine sa ne pupam, nu m-am gandit niciodata ca cineva ar vedea asta ca fiind ceva nepotrivit. De e e nepotrivit la supermarket? Doar nu-i inmormantare.

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare
[/quote]



Eu credeam ca nici nu macar nu ma observa cineva, fiind ceva foarte banal. Ce interesant!

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare
[/quote]

Acum sa nu ti schimbi comportamentul tandru din cauza mea. Eu nu zic de oamenii care chiar daca fac gesturi tandre in public, sunt discreti, cu bun simti, exista si aici o anumita categorie, eu am studiat ..comportamentul uman din hirpermarket fara sa vreau, deoarce sunt (tot fara sa vreau) casierita de weekend!

Si unii oameni chiar sunt in extremis,analizati din mai mul;te puncte de vedere nu numai al pupacelilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Nu, nici vorba sa ma schimb, stai linistita. Mi s-a parut insa foarte nteresant cat de diferit se vede din diverse unghiuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Acum cativa ani am fost plecati in Turcia in concediu impreuna cu un cuplu buni prieteni, care se alintau intre ei "Robotel"(tz).Se alintau asa mereu, nici nu se mai strigau pe nume.In momentul cand am ajuns la hotel sa ne cazam discutam intre noi pana am ajuns sa vorbim la receptie au fost niste probleme cu camerele...discutii intre noi...discutii cu cei de acolo...si ei "Robotel in sus, Robotel in jos"...Am rezolvat problemele pana la urma si prietenul nostru a rugat personalul de la receptie sa il anunte cand ajunge inca o familie de romani care avusese ceva probleme la vama.Dupa ce ne-am luat camerele in primire, desfacut bagaje, etc., am zis ca plecam prin statiune sa vedem cum este si sa mancam.Am iesit din lift si ne indreptam catre iesire discutand si cand sa ajungem la usa auzim intr-un final strigatele disperate ale celui de la receptie"mister Robotel, mister Robotel", care voia sa il anunte ca au sosit si ceilalti.Am ras cu lacrimi, se uita ala la noi ca la nebuni,mai ales ca Robotelul se chinuia sa-i explice respectivului ca nu asta este de fapt numele sau.Si avea nenea ala o privire ratacitasaracul pentru ca nu intelegea...pana la urma s-a dumirit, dar de cate ori luam cheile avea o uitatura mai sugubeata cand il vedea pe mister Robotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

pana la urma despre ce-i vorba in filmul asta?

dragostea se traieste, poate sa fie in cele mai neansemnate gesturi. si ptr fiecare e diferit.
e cineva de alta parere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Oamenii astia care-si spun puisor, pisimic sau alte apelative dragalse au fost si ei odata tineri, frumosi, slabi, cu pielea mata, cu tenul stralucind de dragoste, au iubit cu trupul si sufletul asa cum numai la 20 de ani o faci.

Si daca acuma cand viata i-a adus in ipostaze mai putin favorabile reusesc sa-si spuna tot asa...

"Iubire, bibelou de portelan,
Obiect de pret cu smaltul nepatat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Dovezile de iubire nu ma deranjeaza, fie ele si mai exagerate....pupaturi lungi, dupa care dna scoate repede oglinda sa vada daca mai are ruj

Noi avem perioade, mai ales cand suntem la distanta, de dovezi din astea:o scrisorica, un email, o dedicatie cu melodia preferata....


Nu-mi plac certurile si intepaturile in public Abtine-te frate pana acasa, sau dupa un colt unde nu te vede nimeni si zii acolo, dar nu cu martori...sau....aduna probe!?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana


"Iubire, bibelou de portelan,
Obiect de pret cu smaltul nepatat"



Iubire, bibelou de portzelan,
Obiect cu existentzaa efemera,
Te regasesc pe-aceasi etajera
Pe care te-am lasat acum un an...

Viviana(scuzatzi de of topic),mi-ai trezit amintiri cu versurile astea(altele insa decit intentzia ta probabil)...era mottoul profului d efizica(celebrul Vasiliu),cind eram in clasa a X a si ne pregateam de treapta!

Pe linga astea ne indica ligheanul cu apa rece la picioaresa ne pastram mintzile limpezi,sa lasam indragosteala pe anul urmator!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Dovezi de iubire....hmmmm...
Ce am considerat eu o dovada de iubire care m-a convins sa spun da la primarie a fost cind el si-a vindut preamult iubita lui masina(corvette) ca sa aibe bani sa vina sa stea cu mine in Ro si ca s-a lasat de fumat si de baut pt mine; atunci pe vremea aceea le-am considerat dovezi de iubire, acum nu le mai consider, pt ca la scurt timp dupa ce m-am maritat si am ajuns aici si-a luat o masina care il caracterizeaza mai mult si mai scumpa si s-a apucat de fumat si de baut mai dihai decit inainte....si eu proasta chiar am crezut ca a facut lucrurile astea pt mine....
Alte dovezi de iubire nu am dar ce as fi considerat eu dovada de iubire din partea lui: sa imi aduca un pahar de apa si ceva de mincare cind nu m-am putut da jos din pat o luna de zile ca eram pe jumate paralizata, sa nu trebuiasca sa angajez pe cineva sa imi spele haine si sa faca curatenie pe care tot eu le-am platit cu carti de credit cind eram in aceeasi situatie, si sa imi dea un telefon sa ma intrebe daca am supravietuit operatiei astea le-as fi considerat dovezi de iubire...bine ca mi-a demonstrat contrariul ca sa nu ma mai mint singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Dovezi de iubire asa cum a spus si Msl1 ar fi urmatoarele: sa fie alaturi de mine cand imi este greu,cand sunt bolnava, sa imi spuna o vorba buna cand imi in momentele de cumpana, sa fie acolo cand vreau sa intreprind ceva.
sunt foarte rare aceste dovezi cel putin la mine in familie.In schimb jigniri si apelative fel de fel la ordinea zileicine stie pe viitor cum va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

noi ne alintam cu "puiutz" si "iubire"...chiar daca al meu puiutz are 50 de ani si 2 m. de fapt si pe baietzelul nostru tot asa il alintam...

eu nu am nevoie de dovezi de iubire atita timp cat STIU ca si-ar da viatza pt noi.

am fost mereu impreuna in multe incercari, la bine si la rau si credintza in Dumenzeu ne-a unit si ne-a consolidat relatzia.


michelle

Mergi la inceput