Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Dovada de iubire

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8
anuscha2009
anuscha2009

603 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianuscha2009 Adauga semn de carte la raspuns Trimite anuscha2009 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui J G
[br
De

ANNA

Noi ne pupam si-n supermarket si cam oriunde ne vine sa ne pupam, nu m-am gandit niciodata ca cineva ar vedea asta ca fiind ceva nepotrivit. De e e nepotrivit la supermarket? Doar nu-i inmormantare.

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare
[/quote]

Eu credeam ca nici nu macar nu ma observa cineva, fiind ceva foarte banal. Ce interesant!

J si Carla (05.02.2006)
[/quote]

Acum sa nu ti schimbi comportamentul tandru din cauza mea. Eu nu zic de oamenii care chiar daca fac gesturi tandre in public, sunt discreti, cu bun simti, exista si aici o anumita categorie, eu am studiat ..comportamentul uman din hirpermarket fara sa vreau, deoarce sunt (tot fara sa vreau) casierita de weekend!

Si unii oameni chiar sunt in extremis,analizati din mai mul;te puncte de vedere nu numai al pupacelilor!

ANNA
Mergi la inceput

J G

3754 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiJ G Adauga semn de carte la raspuns Trimite J G un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu, nici vorba sa ma schimb, stai linistita. Mi s-a parut insa foarte nteresant cat de diferit se vede din diverse unghiuri.

J si Carla (05.02.2006)
Mergi la inceput

Sunny71

125 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sunny71 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Acum cativa ani am fost plecati in Turcia in concediu impreuna cu un cuplu buni prieteni, care se alintau intre ei "Robotel"(tz).Se alintau asa mereu, nici nu se mai strigau pe nume.In momentul cand am ajuns la hotel sa ne cazam discutam intre noi pana am ajuns sa vorbim la receptie au fost niste probleme cu camerele...discutii intre noi...discutii cu cei de acolo...si ei "Robotel in sus, Robotel in jos"...Am rezolvat problemele pana la urma si prietenul nostru a rugat personalul de la receptie sa il anunte cand ajunge inca o familie de romani care avusese ceva probleme la vama.Dupa ce ne-am luat camerele in primire, desfacut bagaje, etc., am zis ca plecam prin statiune sa vedem cum este si sa mancam.Am iesit din lift si ne indreptam catre iesire discutand si cand sa ajungem la usa auzim intr-un final strigatele disperate ale celui de la receptie"mister Robotel, mister Robotel", care voia sa il anunte ca au sosit si ceilalti.Am ras cu lacrimi, se uita ala la noi ca la nebuni,mai ales ca Robotelul se chinuia sa-i explice respectivului ca nu asta este de fapt numele sau.Si avea nenea ala o privire ratacitasaracul pentru ca nu intelegea...pana la urma s-a dumirit, dar de cate ori luam cheile avea o uitatura mai sugubeata cand il vedea pe mister Robotel.

Editat de - Sunny71 on 10/01/2013 15:30:28
Mergi la inceput

kariguld

6360 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat  Reply with Quote
pana la urma despre ce-i vorba in filmul asta?

dragostea se traieste, poate sa fie in cele mai neansemnate gesturi. si ptr fiecare e diferit.
e cineva de alta parere?

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Oamenii astia care-si spun puisor, pisimic sau alte apelative dragalse au fost si ei odata tineri, frumosi, slabi, cu pielea mata, cu tenul stralucind de dragoste, au iubit cu trupul si sufletul asa cum numai la 20 de ani o faci.

Si daca acuma cand viata i-a adus in ipostaze mai putin favorabile reusesc sa-si spuna tot asa...

"Iubire, bibelou de portelan,
Obiect de pret cu smaltul nepatat"
Mergi la inceput
sanziana27
sanziana27

1262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisanziana27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite sanziana27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dovezile de iubire nu ma deranjeaza, fie ele si mai exagerate....pupaturi lungi, dupa care dna scoate repede oglinda sa vada daca mai are ruj

Noi avem perioade, mai ales cand suntem la distanta, de dovezi din astea:o scrisorica, un email, o dedicatie cu melodia preferata....

Nu-mi plac certurile si intepaturile in public Abtine-te frate pana acasa, sau dupa un colt unde nu te vede nimeni si zii acolo, dar nu cu martori...sau....aduna probe!?

Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Despre cei doi nazdravani
Sapunuri 100% naturale
Mergi la inceput

andacos

6554 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui viviana

"Iubire, bibelou de portelan,
Obiect de pret cu smaltul nepatat"

Iubire, bibelou de portzelan,
Obiect cu existentzaa efemera,
Te regasesc pe-aceasi etajera
Pe care te-am lasat acum un an...

Viviana(scuzatzi de of topic),mi-ai trezit amintiri cu versurile astea(altele insa decit intentzia ta probabil)...era mottoul profului d efizica(celebrul Vasiliu),cind eram in clasa a X a si ne pregateam de treapta!

Pe linga astea ne indica ligheanul cu apa rece la picioaresa ne pastram mintzile limpezi,sa lasam indragosteala pe anul urmator!

Dana

Editat de - andacos on 10/01/2013 18:21:41
Mergi la inceput
msl1
msl1

886 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite msl1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dovezi de iubire....hmmmm...
Ce am considerat eu o dovada de iubire care m-a convins sa spun da la primarie a fost cind el si-a vindut preamult iubita lui masina(corvette) ca sa aibe bani sa vina sa stea cu mine in Ro si ca s-a lasat de fumat si de baut pt mine; atunci pe vremea aceea le-am considerat dovezi de iubire, acum nu le mai consider, pt ca la scurt timp dupa ce m-am maritat si am ajuns aici si-a luat o masina care il caracterizeaza mai mult si mai scumpa si s-a apucat de fumat si de baut mai dihai decit inainte....si eu proasta chiar am crezut ca a facut lucrurile astea pt mine....
Alte dovezi de iubire nu am dar ce as fi considerat eu dovada de iubire din partea lui: sa imi aduca un pahar de apa si ceva de mincare cind nu m-am putut da jos din pat o luna de zile ca eram pe jumate paralizata, sa nu trebuiasca sa angajez pe cineva sa imi spele haine si sa faca curatenie pe care tot eu le-am platit cu carti de credit cind eram in aceeasi situatie, si sa imi dea un telefon sa ma intrebe daca am supravietuit operatiei astea le-as fi considerat dovezi de iubire...bine ca mi-a demonstrat contrariul ca sa nu ma mai mint singura.
Mergi la inceput

alina_satena

2396 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alina_satena  Trimite mesaj yahoo luialina_satena Adauga semn de carte la raspuns Trimite alina_satena un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dovezi de iubire asa cum a spus si Msl1 ar fi urmatoarele: sa fie alaturi de mine cand imi este greu,cand sunt bolnava, sa imi spuna o vorba buna cand imi in momentele de cumpana, sa fie acolo cand vreau sa intreprind ceva.
sunt foarte rare aceste dovezi cel putin la mine in familie.In schimb jigniri si apelative fel de fel la ordinea zileicine stie pe viitor cum va fi.

http://alinahandmade.blogspot.com/
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat  Reply with Quote
noi ne alintam cu "puiutz" si "iubire"...chiar daca al meu puiutz are 50 de ani si 2 m. de fapt si pe baietzelul nostru tot asa il alintam...

eu nu am nevoie de dovezi de iubire atita timp cat STIU ca si-ar da viatza pt noi.

am fost mereu impreuna in multe incercari, la bine si la rau si credintza in Dumenzeu ne-a unit si ne-a consolidat relatzia.

michelle
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com