Propunere imbunatatire punctul 5 din regulament

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ti-am mai spus, dar te faci ca nu bagi de seama: nu ma intereseaza orice carnat.
Sunt mai selectiv.


sa-ti cada bine aia afumati


Imi pare rau, nu la aia ma gandeam (tu da, tie- foame?)
Si cred ca ai folosit mai des ca mine cuvantul, ia numara...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

sper c-ai vazut si ghilimelele. nu cer sa le fi si inteles.

si nu, mie nu foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Nu e prima data cand am impresia ca e vorba de o rea-vointa cat se poate de manifesta, sanctionandu-se prompt si aspru participantii cu opinii de bun simt, doar pentru ca au ajuns la exasperare, in timp ce puncte de vedere cliseistice si monstruoase (gen "eu n-am nimic cu ei (handicapatii/gay-ii/tiganii etc), dar sa nu-i vad", "nu poate tine pasul, sa zboare din clasa") sunt trecute cu vederea, doar pentru ca reprezinta perspectiva unei majoritati ce asigura probabil traficul intens pe forum.

In mod evident chestiunea este de o insemnatate ce depaseste nivelul de gravitate al bancurilor cu blonde. Faptul ca se trivializeaza un subiect atat de sensibil si important e cat se poate de graitor. Repet, de ce nu se formuleaza o pozitie oficiala in acest sens, in scopul educarii populatiei? Si de ce e atat de dureroasa amendarea regulamentului, incluzand interdictia atitudinilor de discriminare a copiilor si adultilor cu dizabilitati? Din cate stiu, pentru sporirea claritatii exact acest lucru se intampla in orice document normativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si in caz ca exista totusi dubii despre ce inseamna discriminare, aici e scris in Romana:
http://ro.m.wikipedia.org/wiki/Discriminare#section_4


Daca e nevoie, dau copy/paste la ce e scris acolo si caut si legile respective cu tot ce e nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui marius
Este relativ simplu raspunsul. Nu a existat in regulament o astfel de fapta sanctionabila. Acum exista prin completarile aduse la punctul 5. Nu se mai admit mesaje cu caracter discriminatoriu indiferent de destinatar. Fapta se sanctioneaza.


in martie oare exista si s-a topit de la canicula?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171112


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...






Pai unde-i Admin ca vad ca se pricepe foarte bine la discriminare. Mai vad si ca presupunea ca e deja prevazut in regulament ca e interzisa discriminarea.
Poate lamuri toti moderatorii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Sunt de acord cu Eloise, subiectul e mult prea serios ca sa fie trivializat!
Rufus, pe bune acu', cati ani ai? Asta cu "ai folosit cuvāntul mai mult ca mine, ia numara" aduce a 7-8 ani !!

Judecand dupa subiectul deschis de admin referitor la Anka74 si dupa cāt de puternic s-a manifestat īmpotriva discriminarii, schimbarea regulamentului trebuie sa se faca instantaneu!

Multumim anticipat si jos palaria in fata parintilor de copii speciali si pentru lupta lor īmpotriva prejudecatilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ca si concluzie - administrativa si decizionala si cu asta se incheie raspunsul pe acest subiect.
In urma discutiilor si propunerilor facute de catre utilizatori in ceea ce priveste completarea regulamentului de utilizare, in speta includerea sintagmei de neacceptare a discriminarii sub forma de mesaje directe, administratia acestui site a luat cunostinta de aceste propuneri si ca urmare a discutiilor administrative a convenit, a decis si a aplicat modificarea punctului 5 din regulament prin completarea sub forma actuala dupa cum urmeaza:
"Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste, xenofobe sau discriminatoare la adresa nici unei categorii umane."

Acest format este agreat si definitiv la momentul publicarii reprezentand acordul de vointa al proprietarilor acestui forum in conformitate cu punctele:
00, 01, 03, 14, 33 si 34 din regulamentul de utilizare al acestui forum.


Mergi la inceput