Fluturasi minunati 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf

Iasmi, este bine. doar putin racita! multumesc de intrebare.

roxy, zici ca te pregatesti de job!! te-ai tuns cumva??

yvy, o sarcina cat mai usoara!!

ally felicitari pt edutu!!

mada, frumoase pozele!!! a luat cristi ore de schi>??? eu asta planuiesc pt iasmi.

si L tot 24 are la picior.I la 5 ani are 28 dar prietene iasminei (tot de 5 ani) avea 30 in toamna.

L face si nu face la toaleta. nu vrea la olita si direct pe toaleta. uneori spune alteori se ascunde si face si il las in pace. zilele trecute de ex a facut a poi a venit la mine si mi-a spus "mami, m-am cacat! " si eu il intreb:"unde mami?"....el: "aici...a cul" eu:"ai murdarit masinutele? (de pe chilotei) ": "nuuuuu mammiiii a pempe"!!!!! apoi tot el:" rusine, rusine!! nu voie....a ceu caca!!" sa vedeti ca ei tot inteleg!!!

mi-a ajuns si mie comanda de shaorma o halesc si revin..ca am chef de



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

kmy, nici a mea nu vrea la oala, si nu ma stresez.... nu o sa faca in pampersi toata viatza, stai bland...cu vb am inceput sa mai avansam da nu fluent....in schimb cat papa nu f mult papa singura, rar vrea de la mine... dr la care am fost ca e slaba au zis ca sunt eu nebuna ... ca ea e in grafic intre mediu si minim. Sora-sa la 1 an si 5 luni avea 8.8 kg ... asa ca...ai nostri stau bine...Nu te mai stresa, daca nu se imbolnaveste si e vesel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

adevarul k si Iustin papa singur, mai nou se alinta acum de knd il hranesc la cresa, dar nu tot timpul!!

de sta nu sta o secunda, parca e argint viu!!!inafara de raceli nu am avut nici noi probleme de sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nici eu nu ma stresez cu olita.... sa il dezvete la gradi (daca mi-l primesccu pempe :)) si cand ma gandesc ca Iasmi la varsta asta nu mai avea pampers nici ziua nici noaptea mi se pare ceva ireal... dar ma bucur ca am scapat de suzeta!!

ati vazut ca a pus alina cateva poze noi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally, eu daca as fi in locul celor de la echipele de fotbal din Milano as semna contractul cu Edu de acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

adevarul k si Iustin papa singur, mai nou se alinta acum de knd il hranesc la cresa, dar nu tot timpul!!

de sta nu sta o secunda, parca e argint viu!!!inafara de raceli nu am avut nici noi probleme de sanatate!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
fluturashul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!



si Andra e la fel nu sta locului....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dar oare este vreun copil care sta stea locului la varsta asta??? si al meu este bagat in prizaaaa!!!!!!! singurul lucru care ma bucura la maxim, in comparatie cu iasmi este ca ii place sa mearga de manuta!! nu ma alearga si merge frumos langa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

la picior si Andra are niste ghete imblanite la H&M nr 24 dar i-ar fi venit 23, i-am luat mai mari sa-i intre si ciorapi+ soseta groasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Fetelor, L are 11.7 kg si 84 cm, face mofturi maxim la masa, nu vorbeste decat cand vrea, nu face la oala, mai rau, de cand a stresat-o maxim socrela saptamana trecuta cu mersul la olita nici nu mai spune dupa ce face si nu ma mai lasa sa o schimb, sta si cate o ora cu kk la fund si cum eu n-am voie sa o ridic o las asa si se face toata rosie la fund pana cand decide ea ca e cazul sa o schimb
Asta e! Am avut nevoie de ajutor si vrand-nevrand am chemat-o pe socrela, ca nu eram in stare de nmk cu durerea mea de burta si tot a iesit un rau de aici: a stat in spinarea lui L non-stop, cica, chipurile, sa o dezvete ea de pampers si cand se ascundea L dupa perdea sa faca kk cum face de obicei o lua cu forta sa o puna la olita, pe reductorul de WC, ii spunea ca e rusine mare, ca e fata mare si nu-i mai trebuie pampers si cate alte tampenii etc. etc. ca mi se urca sangele la cap dar am incercat sa nu ma stresez, nu i-am zis nmk socrelei si rau imi pare ca acum uite a luat teama; eu reusisem sa o pun pe WC cu reductorul de cateva ori pe zi, statea cu placere, chiar daca nu facea decat accidental pipi sau vreun rest de kk, in functie de cum o prindeam, dar acum a prins teama si nici nu vrea sa mai auda de mers la WC, cum face kk si vede ca ne apropiem vreunul de ea incepe sa planga si se opreste, crede ca o luam iar cu forta sa o punem la olita din cauza idioatei de socrela
Asta e, am regresat, o sa incerc iar peste cateva luni si o iau treptat, NU cu forta! Deci, mamici, nu-i fortati, daca nu vor asta e si basta, incercati iar peste o saptamana, peste o luna, perseverati, dar nu-i fortati ca uite ca nu e bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

de acord yvy, asta zic si eu...

Mergi la inceput