Dovlecei de sept-oct 2009 **23**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Asa e Monica, pana atunci drum bun si petrecere frumoasa!
Eu ma duc acasa sa ma pun pe cautat idei pt confectionarea unui habitat de animal (pisica)= lectia Ramonei. Asa ca week-end-ul acesta este plin. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata! Cine vrea un ceqai cu paracetamol ? M-a pocnit o gripa de abea imi tin capul drept !

Am intrat sa va salut si ma intorc sub plapumi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineata! Cine vrea un ceqai cu paracetamol ? M-a pocnit o gripa de abea imi tin capul drept !

Am intrat sa va salut si ma intorc sub plapumi !

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)

Lali sanatate multa si sate faci repede bine.
As vrea si eu sub plapuma chiar daca nu sunt racita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata,

Lali sanatate multa si sa te tratezi ca sa fii fresh saptamana viitoare.

Laura multumesc. Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa ma astepte si pe mine dupa ce il bag pe Rares la gradi.

Auziti, spuneti-mi si mie cat se mai da spaga pentru a baga un copil la gradi. Eu am auzit de sume intre 200 si 400 de euro si nu mi-a venit sa cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monica eu nu am dat nici macar un buchet de flori cand i-am inscris la gradi. Pur si simplu m-am dus cu ce acte au cerut. Si la Ramona indeplineam o singura cerinta din trei (stam aproape de gradi), iar la Mihai doua ca deja avea o sora la gradi.
Cerinta cu serviciul parintilor aproape nu il indeplineam ca suntem cam departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Monica eu nu am dat nici macar un buchet de flori cand i-am inscris la gradi. Pur si simplu m-am dus cu ce acte au cerut. Si la Ramona indeplineam o singura cerinta din trei (stam aproape de gradi), iar la Mihai doua ca deja avea o sora la gradi.
Cerinta cu serviciul parintilor aproape nu il indeplineam ca suntem cam departe.

Laura, mamica de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra




Am inteles. Eu am fost deja pe la grdinita unde as vrea sa-l inscriu si directoarea mi-a zis tacticos sa mai trec pe la ea la inceputul lui aprilie sa mai vb si sa iau formularul de inscriere si lista cu documentele necesare ca sa le depun apoi cand se fac inscrieri (la sf lui aprilie din ce am inteles). Nu prea stiu cum sa procedez. Ramane de vazut. La noi indeplinim multe cerinte pt ca suntem aproape de gradi, lucram amandoi si sotul lucreaza in acelasi sector , aproape de gradi. Sper sa reusesc sa il inscriu. Daca afli cand se depun dosarele anul asta spune-mi si mie ca cina inca nu se stie clar.

Pupici si weekend placut tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Sigur Monica. Cum aflu care este treaba la noi iti spun.
Eu sunt stresata cu Ramona. Acum stiu sigur ca mergem la scoala si as vrea sa am certitudinea ca voi reusi sa o inscriu la o invatatoare buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Sigur Monica. Cum aflu care este treaba la noi iti spun.
Eu sunt stresata cu Ramona. Acum stiu sigur ca mergem la scoala si as vrea sa am certitudinea ca voi reusi sa o inscriu la o invatatoare buna.

Laura, mamica de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra



Treaba asta cu grupa pregatitoare e si mai grea. Totu#537;i eu auzisem ca sunt si gradinite care organizeaz#259; clasa pregatitoare.
Caut#259; pe forumuri date despre invatatoare. Partea buna e ca po#539;i sa o transferi daca nu īti place educatoarea.
Tare greu e si la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Sunt dupa un we aglomerat. Am facut si macheta Ramonei acum asteptam verdictul doamnei...
Monica, da in principiu sunt si gradinite care o sa organizeze grupa pregatitoare, dar a noastra nu cu siguranta. Asa ca in toamna vom fi boboci.
Abia astept poze de la intalnirea voastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Lali sunt la cafea! hai cu noutatile! Ce faceti voi (inclusiv Monica)?

Noi bine, am primit laude ieri de la domna pt macheta Ramonei si cam atat.

Mergi la inceput