Jocuri PC entru dezvoltarea inteligentei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuka30
Ps : pe ambele mamici le am intrebat ce mi Au scris si ce mi Au trimis
Raspunsurile Au fost :
A scris fi-mea pa!
Era fiul meu se juca !

"Cine poate oase roade cine nu nici carne moale"
Mami de Leon Mihail 12.09.2009


Daca la asta se rezuma relatia dintre voi, vezi ca e un soft, free care te ajuta sa te auto-stergi din lista celuilalt de mess...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dupa opinia mea,Pc-ul nu dezvolta inteligenta.O face sa adoarma.Inlocuieste gandirea si creativitatea cu tastele si nivelele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Cei de la Edu au CD-uri educationale pe clase; de ex mate pt clasa a 3-a, romana, ed mediului. Noi le mai cumparam deoarece se comercializeaza la nivel de scoala impreuna cu revista. Cel de matematica a atras-o pe fiica-mea mai mult, are tot felul de nivele care nu sunt depasite pana nu rezolva anumite probleme de matematica. Tot ei au online concurs de cultura generala pentru copii...un fel de conquiztador pentru copii.
Cat despre mess...eu i-am facut fiica-mii contul ei, in lista ei nu ne are decat pe mine, pe sot si pe bunic asa ca nu e nicio sansa sa necajeasca pe altcineva. Se logheaza inainte de teme si mai povestim ce a facut la scoala, ce teme are, imi mai arata pe videocall...na, o mai vad si eu de la serviciu.
Eu n-am interzis niciodata nici pc-ul nici tv-ul in casa insa a fost supravegheat; adica vrei sa te uiti/joci...da sa stiu si sa aprob si eu ce anume. Drept urmare, nefiind un "fruct interzis" nu-i prea pasioneaza pe niciunul in extrem.
Pentru varsta asta de 9 ani, nu prea am idei de jocuri, deja a mea sta pe google earth sau cauta carti sa le citeasca online. Ala micu mai mult cauta filmulete pe youtube, drept urmare a invatat figurile geometrice, culorile, numerele, orientarea in spatiu si altele SI cu ajutorul computerului. Mai astept vreo jumate de an sa-l bag pe sesamestreet pentru joculete cu litere si multimi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

xxxwoman , eu am ales sa nu Mai raspund de indata ce am inteles ca mamicile imi scriu ci copiii .
Ps din ceea ce am observat eu aici in Japonia Mai periculoase decat pc-urile sunt jocurile portable PS portable , etc .
Cat copilul sta la Pc cel Putin vezi cat sta si ce face
Dar daca a iesit Afara cu Ps-ul clar nu Mai Ai control asupra lui nu Mai vezi cat timp se joaca si ce se joaca .
De multe ori am vazut grupuri de pustani in diferite locuri fiecare cu cate un PS
In liniste totala fara sa si vorbeasca fara sa se priveasca ci doar butonau.
So what's the point ? Sunt cu prietenii dar nu sunt , comunicare zero
Fiecare in parte fiind inchis in lumea lui cibernetica
(Dark world , zombie, monsters , dragons etc )
Adio Mario , tetris samd .

Mergi la inceput