Bobocei de septembrie-octombrie 2012(9)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

Cum David a rezistat la zapada fix jumatate de ora si dupa aia vroia afara cu sania cu tati, va invit mai devreme decat credeam la capitol nou

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna fetelor, noi azi suntem bine: ieri seara papat la 9.30, culcat la 22, o singura trezire la 4.30, papat rapid si somic pana la 8.30 cand s-a trezit vioi. Papa la 9, la 9.30 kk si apoi jucat si cantat prin casa (stat pe burta, ridicat putin in fundic si in picioruse); acum doarme in patut. Nu reusesc sa il adorm decat in brate dar il pun apoi in patut.

Carmen, sanatate multa, nu pot sa imi imaginez prin ce treceti; trebuie sa fii tare si optimista pt bebel; si pe mine m-au ajutat More milk plus, mai poti incerca si Galafor forte, mie mi s-a recomandat si Motilium de catre o consiliera in alaptare dar sincer nu am luat dupa ce am citit prospectul desi pe multe site-uri am citit ca se recomanda.

Consilierii in alaptare sustin ca din studiile facute rezulta ca cele mai multe mamici renunta la alaptat in prima luna si in a patra. Te sustinem aici toate sa nu renunti; pune-l la san de cate ori cere, de cate ori e necajit, tine-l acolo cat de mult sa isi gaseasca alinarea si tot va suge cate putin. Eram la un pas de depresie ca nu mai am lapte si m-au ajutat enorm sustinerea si incurajarile celor din jur. Incearca sa fii optimista si sa te gandesti ca totul va fi bine. SANATATE MULTA SI SUNTEM ALATURI DE TINE.

Mergi la inceput