LMA Licurici de ianuarie - februarie 2009 172

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Andra multe, multe felicitari si sarcina usoara

La multi ani Ionilor si Ioanelor si tuturor sarbatoritilor din ultimele zile.

Sanatate puiutilor bolnaviori si un an bun tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Multumesc frumos pentru urari!

La Multi Ani tuturor care isi sarbatoresc azi ziua numelui

Noi de azi am inceput din nou gradinita. Iar saptamana viitoare mami va trebui sa mearga sa inscrie flacaul la scoala, iar din august Mister va fi scolarel la Primary 1. Nici nu-mi vine sa cred cum a trecut vremea!

Dark Bendis +5
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Andreea sanatate multa Ilincai, sa treaca repede si fara semne .

Rau cu varicela asta, noi am scapat ca prin urechile acului prin noiembrie a fost un caz la Razvi in grupa dar din fericire nu a mai facut nici un copil. Varicela mi-ar trebui mie la Andra .

Hahaha, e bine ca macar Eva vrea la gradi . Eu, mama tampita, l-am dus azi pe Razvi la gradi si dai si pregateste-l inainte ca nu mai mergem la gradi, mergem la scoala la doamna ca suntem baieti mari, la gradi am fost anul trecut etc...copilul incantat ca merge la scoala, ajungem acolo, pai stati sa vedeti ca sunt putini copii si o sa stea la gramada cu una din educatoare. L-am dus acasa in urlete ca el vrea la scoala. Sa vedem luni cum il mai conving sa mergem acolo.

Oau, Andra, deja scolarel. Tu cum te simti?

fetele, o zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani, Andu! Sa ai o viata minunata, plina de bucurii si sanatate!

crisspy:
- si Nadia a baut Nutrient Junior, timp de 2 luni si nu am observat nicio imbunatatire; am mai dat si o caruta de bani pe el;
- ce teste faceti pentru celiachie? Iti recomand sa mergi la Synevo, sunt cei mai buni in materie de analize.

Nadia a inceput de ieri gradinita; era tare uimita ca merge la aceeasi grupa, zicea "acum am crescut, ma mai primeste Miss la ea?'
Crede ca daca a implinit 4 ani gata, e mult mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Naty gastroenterologul ne-a zis sa mergem pe Nutren Junior macar pana face 9,5 kg...si mai avem cale lunga pana acolo, asera avea 8,6kg .

Testele le facem la Synevo, acolo le-am facut si pe cele de alergie la PLV, mi se par cei mai competenti.

Voi ce ati mai facut? Ati scos glutenul de tot la Ioana?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

La multi ani tuturor pentru un nou an!
La multi ani sarbatoritilor!

Of Andreea, de acum e bine de avut grija sa nu se scarpine :(, a facut-o , va trece...asta e..mai bine sa fie la o varsta mai mica :)
va pup si sper sa ne revedem curand

Crisspy - incearca sa scoti ceva informatii de la Razvi. sa vezi ce nu ii place acolo, copiii, educatoarea...ceva il deranjeaza de vrea la scoala dar nu acolo la gradi. Poate sa schimbi educatoarea/clasa
intreaba-l daca are prieteni, cu cine se joaca, cine il necajeste...

Si noi cautam scoala pt Alice....off sper sa fie bine.
Anul acesta se prevad multe schimbari la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

AnduAlinuk sa-ti traiasca baiatul,sa fie sanatos,norocos si fericit!

Andreea,sanatate multa,sa treaca repede varicela si fara semne.

Crisspy,recomand si eu tot synevo pt analize.Noi am facut vreo 3 sau 4 analize,tot la ei cand a fost David suspect de boala celiaca.Nu s-a confirmat,slava Domnului.
Si fii-miu se crede mai mare cu un an,ca am trecut in 2013 si el o tine ca acu are 5 ani,ca in 2012 a avut 4 ani si acu clar are 5.I-am explicat ca suntem in ian si el face 5 ani in dec si mai sunt 11 luni pana atunci..pare sa fi inteles.El e mare numai cand vrea,cand nu are chef sa faca ceva,gen mancat singur,imbracat..subit e mic..e bb.
Am fost si noi acu pe afara..o ora jumate in ninsoare si vant,ne-am congelat..cel putin eu,brrr,ca el ar mai fi stat,desi l-am adus acasa cu mucii pana la piept.Acum doarme,el care nu doarme ziua..sper ca doar de obosit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe Eva e invers, insista ca o sa implineasca 2 ani. ea o ia inapoi deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Andu Andru

Multumesc dragelor de urari. Bube tot multe, mi-e teribil de mila de ea.

Vero, si noi ne mutam musai in septembrie. Si pentru ca tocmai am citit vestea oficiala pe site-ul scolii lui Tudor, cred ca ne cautam tot in cartierul in care stam. In plus tre' sa ma duc peste cei de la scoala de vis-a-vis ca sa mi-i accepte pe amandoi acolo .

Crisspy, sper sa fie bine cu analizele Andra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

La Multi Ani, Andu!
La Multi Ani, Andru!

Hihi, Mister deja zice ca saptamana viitoare va avea 4 ani si jumatate

Sanatate multa la bolnaviori!


Dark Bendis +5
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput