dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pinguini si pinguin,
Sigur ca stiu ca asta e viata, mai am insa de lucrat la zicala asta cand mi se intampla mie.

Intre timp nu m-am mai gandit la ai mei ca am avut de depasit dramele de acasa. Aseara am ajuns la 8:30 si cei 3 erau la masa , doi plansi si cu farfuria de supa uitandu-se la ei si ala mare plin de nervi. Supa mea de pui e tratata cu o scarba de zici ca e otravita. Ba e prea fierbinte, ba vor piper, ba are prea mult piper, ba nu vor legumele, ba mai vor zeama, ba vor ceapa ...in final, cica s-au saturat. Nu se poate bai sa ii tii 2 ore la masa in fata unei farfurii de supa, incercand sa le indeplinesti orice dorinta doar ca s-o manance. Am preluat controlul si i-am culcat nemancati. Ah, dupa cene-am apucat de cobtrolat lectii plus ca ffiu-meu acum are de dat niste teste de acasa pe computer. Trebuie sa ia 90% ca sa treaca, aseara la primul a luat 87% deci azi trebuie sa-l de iar plus ala de azi.
Aseara cand s-a culcat imi spune ca il doare in gat ...minunat, cunosc durerea. Ii bag un septolete, in miezul noptii se scoala ca il doare capul ... Ii dau nurofen si nu mai dorm toata noaptea cu gandul ca trebuie dus la doctor si nu are cine. Dimineata cica era mai bine dar il durea putin urechea. I-am dat iar nurofen si astept din moment in moment sa ma sune de la scoala ...

Suntem o familie de desfigurati ... Fica-mea cu o buboaie uscata la gura si cu ochii rosii, fiu-meu cu gatul si urechile, barbatul obosit dupa raceala si eu agitata la serviciu. Unde sunt zilele alea cand ma plictiseam ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Deci fata e cea mai castigata. Doar o buba
Buflea...take it easy...



Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Huh, cred ca e cazul sa ma invart de o sauna si de un masaj corean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pinguine si pinguini sunteti iubibili
Deci, o dedicatie:





Si pentru Buflea cu umar moale niste speciali cai verzi pe pereti (eu mi-am ales deja unul!):


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu nu o mai scot la capat cu mancare lui fiu-meo de la prinz.

sta la scoala de la 9-15:30 si chiar nu stiu ce sa-i mai dau la pachet ca nu-i place mancarea rece, iar de sandwich-uri e satul...

astazi incerc o cutie noua din termos.
m-am sculat dimineatza i-am facut chow mein cu veggies si vita si i le-am pus fierbinti in termos.
daca nici asa nu tzin calde eu chiar ca am epuizat toate sursele.
care se mai scoala dimineaza sa gateasca, faca snitzele,mancaruri si tot felul de minuni sa le dea fierbinti la copil, la scoala?


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

2 motive clare clare ca sa scriu azi aici:

1 - PROTESTEZ. Nu m-ati numit regina subforumului cu tot ochiul meu vanat din titlu. Ba mai mult, ati aruncat dieta in discutie si apoi ati umplut mintea cititorilor de poze cu mancaruri imbietoare si prin urmare ati declansat potop in guri. Bad, bad bad pinguini.

nu se face tz tz

2 - Doamna buflea, care-mi e draga in cu tot cu maidanele ei :P. sfaturi nu am pentru tine si nici nu cred ca le mai vrei, ca tot ce ti s-a spus pana acum a fost tare bine spus. atata doar sa tii minte ca aici poti sa-ti racoresti si bucuriile si tristetile si noi o sa fim alaturi de tine dincolo de ecranele proprii, fiindca ne esti draga.

gotta go!



_

nu ne-ai convins cu poza aia.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, eu lui william daca nu-i dau cu lingura in gura sta si acum cu ciorba in fatza cate o ora.si chiar daca ii place...tot abia, abia o maninca.

ieri i-am dat lui barbatu-meu doar o ciorba de fasole la ora 5 (de prinz mancase la servici, putina friptura de vita si cartofi).
pe la ora 7 se vaita de foame si manca o coaja de piine(proaspat facuta)...
azi i-am promis snitzele de pui, dar i le tai de pe lista...ii dau tot ciorba de fasole si chow mein ramas, iar lui william ii fac un pic de pui cu brocoli...le mai fac un suc natural din fructe si legume..si gata pe ziua de azi.
iar o sa-mi aud numai bombanituri...si nemultzumiri.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

2 motive clare clare ca sa scriu azi aici:

1 - PROTESTEZ. Nu m-ati numit regina subforumului cu tot ochiul meu vanat din titlu. Ba mai mult, ati aruncat dieta in discutie si apoi ati umplut mintea cititorilor de poze cu mancaruri imbietoare si prin urmare ati declansat potop in guri. Bad, bad bad pinguini.

nu se face tz tz

2 - Doamna buflea, care-mi e draga in cu tot cu maidanele ei :P. sfaturi nu am pentru tine si nici nu cred ca le mai vrei, ca tot ce ti s-a spus pana acum a fost tare bine spus. atata doar sa tii minte ca aici poti sa-ti racoresti si bucuriile si tristetile si noi o sa fim alaturi de tine dincolo de ecranele proprii, fiindca ne esti draga.

gotta go!



_

nu ne-ai convins cu poza aia.

michelle


Da...nu se vede nimic din ceea ce sustii...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mama, michelle, ce barbati ai si tu in casa...numai nemultumiri...
Cum, mai, bombanituri cu haleala aia?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Huh, cred ca e cazul sa ma invart de o sauna si de un masaj corean.


Dap! Cred ca doar o cafteala buna o sa-ti scoata fumurile din cap...
Dar gatul tau cum mai e?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput