dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

la diete pe mine m-ati pierdut
si asta nu ca nu mi-as dori de cativa ani sa ma paraseasca niste kg... stiu stiu ca ma pune cineva la colt, dar eu tot visez sa scap de un colacel
poate la ceva sport sa sper pe anul asta


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

am terminat de citit, de facut mancare, de spalat parul, m-am si machiat, mai am sa ma imbrac si am tulit-o! nu, nu-s dezbracata... sunt in pijama inca.


asa... deci ramane sa vorbim despre diete si tot ce mai vreti voi. nici eu nu-s adepta dietelor, insa musai sa scap de maxim 5 kg care stau cu veselie pe burta mea. respectam cu strictete ora de cina, in jur de 6, dar de cateva luni pacatuiesc des si dupa ora 9 seara. slava cerului ca nu m-am ingrasat.

in alta ordine de idei, aseara mi-a marturisit copila ca un baiat e indragostit iremediabil de ea. mi-a spus direct asa, de ma socat, a trebuit sa ma palia o pauzasc. ea zice ca ii place de el, dar ca nu-i indragostita. deja imi fac griji si azinoapte cloceam la planuri .... nu stiu cum sa le numesc. stiu, stiu.... ma asteptam la ziua asta, da parca ma plait asa de-odata. sincer, ma "enerveaza" sinceritatea ei pe deoparte, pe de alta parte apreciez deschiderea cu care spune orice lucru.

gata, am fugit. zi minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

LA MULTI ANI IOANEI, RUFUS....

sA-TI TRAIASCA,SA TE BUCURI DE EA.....SA FIE SANATOASA SI IUBITA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Multumesc, Mada
Sa traiti si voi, Ioanele de aici si din toata lumea.

Rox, nu glumesc cu Oshawa. L-am tinut, nu-i nenorocire. Si Tora l-a tinut, inaintea mea. Vorbesc de cele 10 zile. In primavara (dupa Pasti) am dat jos 7 kg. Nu le-am mai pus inapoi (ma rog, pana acum de sarbatori, cand am ascuns cantarul). Ba am mai si scazut, insa asta pentru ca am facut efort fizic la zugraveala. Eu sunt impotriva dietelor de orice fel, am lucrat 10 ani in cabinet de estetica, stiu ca-s frectii...dar Oshawa asta m-a dat pe spate...felul in care m-am simtit, modul in care m-a reglat...nu stiu, eu l-am perceput ca pe un lucru care m-a scos dintr-un rahat. Pentru ca ma blocasem de tot. Citeam pe net ca sunt persoane care nici nu slabesc, sau ceva nesemnificativ...pentru ca in primul rand este o terapie. Sa fiu sincer, pe mine m-a convins persoana care a facut varianta aia de 30 de zile prietenului meu, nu ca am citit pe internet. Si n-am regretat.
Interesant este ca, de atunci, Tora si Ioana imi cer periodic sa le fierb o oala cu boabe cu care isi completeaza meniul. Cica le purifica.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am inteles. cred ca esti prima persoana de care am auzit ca l-a tinut si a fost ok. dintre oamenii reali adica, nu din miile de chestii de pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rufus eu am slabit din martie in septembrie 14 kg.Si as mai avea vreo 5kg....pe care sper sa le dau elegant,pana in primavara.Niciodata nu e suficient la o femeie,vrea tot mai mult,adica acu` mai putin....eu nu am timp...ca mi-as fierbe graunte...si azi mancati iar prostioare?

Kari ..hi hi...uite ca ai ajuns si la asta...ei sunt convinsa ca i-ai insuflat totusi o conduita si niste valori si va sti sa se descurce.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu am bifat azi 2 ore de plimbat pe jos, dar intr-un ritm mai alert.
Asta pentru ca am stationat prea mult in ultima vreme.

A fost si rece si vant, dar mi-am pus gluca in cap si am facut miscare.
Voi mai repeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Viviana, inseamna ca am retinut gresit.
Da-mi totusi pe PM.

Buflea, are 2a8l. Am pus-o pe patine ca se entuziasmase ca am vedea pe mine facand foflinguri. O mai las o iarna desi mi-ar parea rau sa il mosteneasca pe Balaur, care e anti-talent la stat in 2 pe ceva.

Oh ! E mica mai Ioana ...nici nu are 3 ani ? E prea mica ... las-o sa se obisnuiasca bine cu cazaturile si mersul in pantofi, sa controleze ea o tricicleta, sa simta gstul vitezei ... acum inteleg de ce nu a vrut, e prea mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
bufleo, pai da mama, de aia iti dadui solutia "Aceea". ca e si cu anestezic. de aia e asa buna .

Nici nu stiam de ea, o declar buna, iei un gat si poti sa-l tai dupa aia ... interesant este ca am cautat ceva pe rafturi, era pe ultimul in fundul randului ...de aia probabil ca nu stie mai nimeni de ea, ca noi, consumatorii papagali, ne uitam numai la nivelul ochiului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Vreau sa ma scutur de 10 kg.

Eu merg pe dieta Dukan. Sunt o mancatoare de proteine. Organismul meu nu prea suporta verziturile, papilele mele gustative au ceva impotriva fructelor, iar stomacul se revolta la vederea cerealelor.

Si eu am nevoie de minus 10 Kg ...auzi, dar de ce spui ca Rina e prea cu legume ? ca o zi sunt legume, o zi carbs, o zi carne, o zi fructe ...Dunkan asta cum e, ca n-am mai auzit de ea ?..

Mergi la inceput