masa verde Ana Allinta

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

bine reluam maine cu mintea clara.
Am sa centralizez cerintele fiecareia si am sa va rog sa le cititi si sa raspundeti fiecare dintre voi strict la ceea ce voi scrie.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pana in prezent situatia dintre voi se prezinta in felul urmator:

Solicitarile Anei de la Allinta:

1) Totala abtinere a Allintei la orice referire, participare, sau topic destinat, cu, despre copiii cu nevoi speciale pe DC.
2) Sa se abtina de la referiri generale gen ‘mamele de copii/copiii cu dizabilitati’
3) Sa certifice ca nu exista egalitatea aceasta copil special=copil agresiv
2. Sa certifice ca nu exista egalitatea mamele speciale = mame agresive
3. Sa nu-i trimita nici un mesaj privat
4. Sa nu i te mai adresezi personal
5. Sa nu mai reiei discutia de la zz;
6. Fara jigniri fara generalizari


Oferta Ana pentru Allinta:

1) Sa nu o urmaresc intentionat cu voturi negative pe forum (de exemplu, daca ea da un sfat bun ca mama de fetita, dat altei mame, si eu il voi vota negativ, e clar ca sunt rau-intentionata);
in acelasi timp, repet, imi rezerv dreptul de a vota mesaje cu al caror continut nu sunt de acord (la generale, politica, psihologie etc)

2) sa nu-i mai spun ‘esti asa si pe dincolo’, sa ma refer strict la mesaj in orice dialog

3) ma angajez sa n-o ‘taxez’ intentionat sau gratuit, fara legatura cu continutul mesajului transmis; ma angajez sa comentez mesajul fara referire la autor;




Solicitarile Allintei de la Ana:

1. Sa nu-i mai spui ca „sunt asa si pe dincolo.”
2. Sa nu o mai hartuiesti cu voturi negative ( nu 1-2-3, ci date cu obstinatie )
3. Sa o eviti

Oferta Allinta pentru Ana:

1. Eu imi cer scuze de la toate mamicile de copii speciali pe care le-am ranit fara sa vreau
2. Promit sa te evit





Acestea sunt doleantele si ofertele pana acum. Am sa va rog sa le cititi si daca mai aveti de completat atat la cereri cat si la oferta sa le exprimati.
Va rog sa-mi spuneti daca sunteti de acord cu ce a solicitat fiecare.
Nu va mai aduceti acuze sa discutam strict pe punctele comune. Ok?
Va multumesc pentru colaborare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


eu chiar nu mai am nimic de zis legat de topic, Marius! multumesc pentru mediere si rabdare.


am totusi rugamintea sa i se redeschida contul lui Sybille,si sper ca nu sunt singurul user de pe DC care considera prea dura si cam inbalantata masura luata!

ea a aparut pe topicul asta numai dupa ce numele ei a fost purtat de la o postare la alta, nu inainte; nu cred ca-i normal sa se scrie negativ despre cineva care citeste ce se scrie, dar nu are nici un drept la replica; nu are de-a face cu nici o democratie!

Dincolo de faptul ca suntem amice, ca avem, sa spunem aceeasi cauza de aparat, eu cred ca pentru DC e importanta prezenta unei mame de copil special, ce are o experienta europeana de impartasit.

Cred ca asta face DC sa fie ceea ce este si pentru asta a fost atunci demult creeat de admini,legat de copil si drepturile lui si de tot ce ne preocupa ca parinti!

Sunt sigura ca daca se reflecteaza la asta, decizia logica ar trebui sa fie redeschiderea contului lui Sybille!

mersi frumos!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am o ultima intrebare pentru Allinta:

1. Allinta esti de acord sa respecti tot ce a solicitat Ana mai sus?

Pentru Ana nu mai este cazul deja a raspuns favorabil solicitarilor Allintei

Este ultima intrebare si inchid acest subiect.


Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Pt mine, e OK.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Bun.
Inainte de toate tin sa va multumesc pentru colaborarea deschisa si sa va felicit pe amandoua pentru faptul ca ati ajuns impreuna la un acord comun.
Fiind strict acordul vostru ma astept sa il respectati si sa va respectati una pe cealalta.
Daca vreodata simtiti ca ceva nu functioneaza bine va stau la dispozitie cu toata consideratia.
Va doresc amandorora o seara placuta.

Mergi la inceput