M-am hotarat.........adoptie(86)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Dacris, imi pare bine ca in cele din urma v-ati intalnit cu un copilas care va place. Va tin pumnii sa fie bine!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Ah si am uitat -mai e legal si in India.

Valentina voi sunteti tineri si mai aveti timp cel putin 10 ani pt un copil biologic (cel putin al sotului-nu mai retin daca ti-au pastrat ovarele) si poate pana atunci puteti aduna si banuti, dar poate se legalizeaza si la noi.
Intre timp faceti un lucru minunat -veti ajuta un copilas sa scape de ghearele sistemului si ii veti oferi iubire si scoala si un camin....



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Manuelita, uite sursa de stire:
http://www.stirigiurgiu.ro/ionel-muscalu-secretar-de-stat/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Dacris ma bucur mult pentru voi. Sa va ascultati amandoi sufletul ca inteleg ca te-a cucerit piticutul blondut.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Sunshine merci. Pe site-ul acela l-am gasit si eu, insa pe nici un alt site, de aceea ma intrebam daca e adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Sandy, la mine au ramas ovarele, dar nu stiu cat timp vor functiona.
La controlol de la 6 sapt dupa operatie au descoperit un chist maricel, dar am facut trat 2 luni si s-a retras. Acum st bine, dar...predispusa la orice. Eu mi-am dorit din totdeauna sa traiasec 80 ani. Oare am sanse?
Si mi-am dorit 3 copiii, indif pe ce cale. Poate k ii vom avea....
Cat despre partea cu surogat, poate ai dreptate...avem vreme...
Poate se legalizeaza si la noi, dar unde gasesti mama surogat?
K mie mi-ar fi frica sa caut pe net: nu sti ce mananca, cum se ingrijeste,iar k sa o iei in casa 9 luni...hm....
Prietenele nu ar vrea sa ne face bebe, k nu se pot desparti de el, iar surori, verisoare...nu am.
Fratele abia s-a casatorit si nici ei nu ai copii, deocamdata.
Cine stie ce ne mai rezerva viata. Noi sa fim sanatosi si sa avem rabdare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Valentina ma bucur ca mai ai ovarele deci nu e totul pierdut pt tine ref la biologic. (sa ma scuze fetele ca e o discutie un pic off topic)
Ovarele tale vor ramane apte atata timp cat le e dat normal adica pana pe la 40 ani. Pt a le verifica poti sa iti faci un AMH astfel iti verifici rezerva ovariana.

Peste o perioada puteti face 1 FIV si congelati puiutii, iar cand legea mamei surogat va fi adoptata puteti face embriotransfer...deci sunt variante (embrionii pot fi congelati ani de zile). Iar ca sa ai 3 copilasi -uite adopti acum si dupa aia cine stie mai adopti altii...

Ref mama surogat -mama ta ce varsta are? Amalia povestea din Grecia un caz de acest gen cu happy end
Daca se poate cu mama ta poti face deja si in RO (in RO e interzisa de fapt partea comerciala, nu cea de tip altruist)

Asa ca mai cugeteaza ca ai variante
Nici eu nu caut pe internet tot de frica....


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Fetelor, imi cer si eu scuze pt off topic!
Sandy, mama mea are aproape 60, e deja la menopauza...k ne-am gandit la varianta asta, in nebunia noastra cand eram in spital si imi venea sa...of!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Of ce bine va īnteleg, eu nu mai am nimic , nici ovarele nici uterul, nimic :((Gandul ca voi mai putea da nastere unui copil s-a stins in urma cu 4 ani si sunt tanara poate cea mai tanara de pe forum , am 27 de ani! Dar imi doresc din suflet sa fiu mama, si noi ne-am gāndit la mama surogat... Dar oricum de la mn nu mai au ce sa ia :( dar macarr Sotul meu sa fie tata copilului lui... Nu stiu daca se poate! Oricum noi ne dorim sa adoptam, si suntem asa dezamagiti .... Imediat ne expira atestatul si nu am devenit parinti...:( eu nu mai pot spera ca in burtica mea va creste un bebe,pe care ni l-Am dorit atat:( si Adoptia ma dezamageste complet :(( ne dorim din suflet un copil, dar nu sunt copii adoptabili :( dar spitalele sunt pline :(( offff imi doresc sa fim impliniti , numai atunci sufletul meu va fi fericit si implinit.... Cand voi fi mama! Va pup dragele mele sunt f suparata sper ca toate sa ne implinim sufletele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna dimineata,
Fetelor indiferent ca aveti sau nu ovare si uter, important este ca puteti fi MAME mai devreme sau mai tarziu, cu toate incercarile prin care trecem, suntem datoare sa ne luptam cu destinul, probabil ca avem cateva "hopuri" de trecut pana la ceea ce ne-am dorit si rezultatul este unul care ne face sa uitam tot ceea ce am patimit, va garantez ca uitati toate starile voastre de deznadejde in momentul in care ati luat copilul in brate.

PS. Fiimea vrea acum o sora mare, nu vrea bebelus care plange: ii va da toate jucariile dar sa plece seara acasa la eafiindca ea(fiimea) trebuie sa doarma cu mami,am sa o marit si ea tot cu mine va dormi.




Mergi la inceput