Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *456*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

pai depinde cum privesti problema. si de bine si de rau!

pe scurt, sunt singura... in traducere pentru cele ce inca au intrebari: ne-am despartit (eu si R).

de ce? pentru ca a iesit la vanatoare si mie nu imi place pasiunea asta a lui.



Bianca, dar ce simti tu in acest moment?

Poate ca asa e mai bine pentru tine. Ai scapat de "un rau" (daca zici ca-i place la vanatoare), sa stii ca si eu am inceput anul bine, am scapat de "human trashes" din viata mea, colegi care numai bete-n roate puneau).

Vladi ce zice, realizeaza ce se intampla?



Noi am despodobit bradul deja de pe 2 ianuarie, caci pe 5 am plecat inapoi in germanica, am ajuns cu bine dupa 21 ore de condus


LA MULTI ANI! Ioana Pisik
Sa stii ca anul 2013 va fi altfel, si in ciuda nr.ciudat vei avea noroc in situatii neasteptate

La noi (Rep.Moldova) a fost ieri Craciunul pe vechi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

scriu de pe telefon asa ca sper sa iasa ok.

sa lamurim niste chestii:eu nu sufar-el a fost magar si nu merita nici macar un varf de ac din partea mea; Vladimir e ok pentru ca eubsunt ok si pentru ca oarecum s-a obisnuit cu absenta lui in cele 2 luni cat a fost plecat; eu mi-am dat seama ca el mai imparte cucu si cu alte doambe,ma rog-fufe, dar de fiecare data am inchis ochii iar discutiile dintre noi se incheiau cu scuzele mele ca l-am deranjat cu asa subiect; cale de intoarcere nu exista-nu mai sper la nimic; nu m-a respectat macar in al 12 lea ceas; nu stiu ce sa mai zic...asta e el:liber,nicaieri si peste tot.

mi-a placut aventura asta la inceput insa cineva a trebuit sa aiba grija si de copil...asa ca eu l-am lasat sa fie mult prea liber.

pe scurt SUNT BINE, MA SIMT BINE SI voi face tot ce vreau si pot ca sa fiu in sfarsit fericita.

asadar, nu ma compatimiti ca nu am plans (m-am perpelit putin,am sperat in mai bine dar am inteles ca trebuie rupta pisica in 2)...ma voi descurca no matter what, Vladimir va fi bine pentru ca eu sunt echilibrata si asa voi fi in continuare.

Va multumesc pentru gandurile bune! Daca aveti intrebari le puteti adresa...daca vor fi prea personale va voi raspunde pe mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

scriu de pe telefon asa ca sper sa iasa ok.

sa lamurim niste chestii:eu nu sufar-el a fost magar si nu merita nici macar un varf de ac din partea mea; Vladimir e ok pentru ca eubsunt ok si pentru ca oarecum s-a obisnuit cu absenta lui in cele 2 luni cat a fost plecat; eu mi-am dat seama ca el mai imparte cucu si cu alte doambe,ma rog-fufe, dar de fiecare data am inchis ochii iar discutiile dintre noi se incheiau cu scuzele mele ca l-am deranjat cu asa subiect; cale de intoarcere nu exista-nu mai sper la nimic; nu m-a respectat macar in al 12 lea ceas; nu stiu ce sa mai zic...asta e el:liber,nicaieri si peste tot.

mi-a placut aventura asta la inceput insa cineva a trebuit sa aiba grija si de copil...asa ca eu l-am lasat sa fie mult prea liber.

pe scurt SUNT BINE, MA SIMT BINE SI voi face tot ce vreau si pot ca sa fiu in sfarsit fericita.

asadar, nu ma compatimiti ca nu am plans (m-am perpelit putin,am sperat in mai bine dar am inteles ca trebuie rupta pisica in 2)...ma voi descurca no matter what, Vladimir va fi bine pentru ca eu sunt echilibrata si asa voi fi in continuare.

Va multumesc pentru gandurile bune! Daca aveti intrebari le puteti adresa...daca vor fi prea personale va voi raspunde pe mailul comun.



Bravo Bianca!!!! Luptatoare si cu mintea clara ca de obicei

Multi multi pupici tie si lui Vladimir

NU se termina lumea intr-un fatalau...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Ma bucur ca va vad active

Bianca: imi place atitudinea ta si fiecare o sa primeasca ce merita, sigur vei fi mult mai fericita ca pana acum

Curea: felicitari pentru baietel

Noi n-am desfacut pomul, nu stiu cand reusim, dar asa repede a trecut, imi vine sa-l mai las

Nu-mi mai spuneti de afaceri, atata suflet am pus in a mea si din pacate se duce in jos, ca nu gasesc oameni cu care sa lucrez, in afara de o fata, numai de neseriosi dau

In seara asta am fost la film in 4, si cu Sebi si nepoata-mea, la o comedie Parinti vs. bunici, super a fost.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi
ElaCraciun fericit !
Bianca
all
O zi minunata va doresc ...
dispar la lucru dar nu inainte de a lasa si ceai pentru gravi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata fetele !!!

Azi sunt fresh de dimineata , de obicei dorm inca pe mine cand ajung la birou, azi m-am trezit si am crezut ca e joi ,eram bucuroasa ca se apropie wkd-ul, mi-am revenit apoi


Ela, ma bucur ca mai dai cate un semn si tu !! te mai asteptam la povesti acum ca v-ati acomodat


Simonapro, imi pare rau can u merg toate ca unse cu afacerea ta, pacat pt ca ai investit mult suflet in ea, sper sa dai de oameni la fel de inimosi ca tine



Mami lui Alexandra (03.03.09)
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

BIANCA, that's the spirit

ELA, bine ati ajuns! Sa te auda Dumnezeu, si eu simt ca e anul meu, ma mai dezumflu insa cand dau piept cu realitatea

SIMONA, eu cred ca te inteleg cel mai bine. Iti spun si eu ce imi spune mie toata lumea: nu te descuraja, asa e la inceput. Eu ma gandesc ca zilele astea sa imi fac un plan de bataie si daca tot nu merge, zau daca nu imi vine sa ma las pagubasa, desi stiu ca nu trebuie. Priveste partea pozitiva: macar ai un job si un venit, eu de asta sufar acum cel mai tare.
Iar la partea cu oamenii, asta e cel mai greu, sa gasesti oameni de incredere si seriosi. Eu zic insa ca sunt cativa "pusi deoparte pt tine" si ii vei gasi cand va fi momentul.
Lasa, ca imi voi implini eu visul intr-o zi si te chem la locul meu de joaca sa faci animatie

Ieri am strans bradul, nu se mai putea cum arata saracul, a lasat covor de ace in urma si in casa si pe scara. Dar tare rau mi-a parut.

O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Neata Gagici!
Felicitari Bianca pentru atitudinea pe care o ai! Sunt mandra de tine si te admir este mare lucru sa ai asemnea comportament.
Vorba Elei " nu se termina viata inr-un fatalau".Esti mandra ca ai putu pune punct si ca ai plecat cu fruntea sus. Increderea in propria persoana, in puterile tale iti dau o forta interioara care sa poti face fata situatie.
Novus gandurile tale cu marea, soarele din noaptea de revelion poate se vor realiza asa cum iti imaginezi.
Va doresc ca 2013 sa va aduca mult noroc, sa fie un An norocos pentru toate mamicile, chiar daca cifra 13 pentru unele persoane este o cifra ghinionista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

ela, stiam ca e Craciunul pe vechi, la mine la Tulcea jumatete din populatie cred ca sarbatoreste pe stil vechi (sunt lipoveni)multi colegi au fost liberi. dar nu stiam ca avem si noi in grup pe cineva de felicitat.

bianca, imi place atitudinea asta noua a ta. mai mult decat cea din urma cu cateva luni, atunci cand ai plecat tu in acel week-end romantic...sunt convinsa ca totul a fi ok la asa atitudine.

simonapro, imi pare rau ca afacerea ta nu merge prea bine. dar, daca ai avut curaj sa incepi, ca asta e partea mai grea, eu zic sa mergi mai departe. sper sa gasesti oameni de baza cat de curand. nu stiu exact, exact ce faci, dar poate ti-ar fi utili macar niste colaboratori care sa te ajute, gen studenti. chiar daca nu ar fi disponibili full time macar poate ar fi implicati.

deci nu vrea nimeni album cu ghioceii pozati la brad?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Silvi, asta e atitudinea mea dintotdeauna. Adica tot timpul EU am taiat si spanzurat in relatii. de data asta, OMUL a lucrat la psihicul meu si eu nu mai reuseam sa imi exprim liber parerile si suferintele, asa ca le inghiteam. Nu a fost sanatos ca pana la urma am bubuit:))

Dar m-am intors la cea de dinainte cu mai multa experienta, maturitate si cu Vladimir:)

Mergi la inceput