Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *456*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Si Ian intra la sarbatoritii zilei ? nu m-as fi gandit dar daca e de urat, uram !! si de la noi !!



Doamba, veni pretinu?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 33+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Si Ian intra la sarbatoritii zilei ? nu m-as fi gandit dar daca e de urat, uram !! si de la noi !!



Doamba, veni pretinu?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 33+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Inca nu, il astept si eu cu nerabdare ! te anunt cand vine

Mami lui Alexandra (03.03.09)
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

ce m-ati distrat mai fetelor...acum ma gandesc ca asa o fi, fiecare zona cu sfantii si obiceiurile. oricum la noi in dobrogea ieri s-au sarbatorit toti cei care poarta numele> Dan, Dana, Daniel, Daniela si toate derivatele.
chiar ma gandeam ca avem un sot de tufata Dan da nu mai stiam care...

La multi ani si sarbatoritilor de azi
pisika, sa fii sanatoasa!dai de baut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi...

La multi ani celor ce-si serbeaza astazi onomastica!

Azi ma intrebam ce o mai fi facand Manuela,stiu ca intra rar dar parca n-a mai intrat de mult de foarte de mult...


all





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Salutare mamicilor!!!
La multi ani!!! Sarbatoritelor si sarbatoritilor!!!
Nu am reusit sa citesc din urma insa am o intrebare aveti obiceiul ca in noaptea dintre ani sa va puneti o dorinta? Pana acum daca ati facut asta vi s-a indeplinit pana la sfarsitul anului in curs?
POate vi se pare f. ciudata intrebarea sau poate ati mai discutat acest lucru?? dar va pot spune ca la mine a mers chiar daca pana la jumatatea anului as fi jurat ca nu mi se va indeplini dorinta!!!
Sper ca noul an 2013 sa fie cu noroc pentru toti!!! Sa ne aduca numai fericire si noroc!!!!
Va anunt ca vom avea un baietel am DPN-ul 26 mai 2013!
Desi nimic nu este intamplator, toate au rostul lor in viata asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

La multi ani tuturor celor sarbatoriti azi!

Curea, felicitari! Sarcina usoara si multa sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Curea, felicitari! Dar asa-i ca ne-ai mai spus? Nu de tine eram eu convinsa ca ai nascut inaintea mea? Mai fetelor, pe cine cu cine confund eu aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna fetele!

Citind azi capitolul cel nou, evident ca mi-a sarit in ochi podul din lemne, cand mai subred, cand mai bun, pod ce trece peste valtoarea curgatoare a sufletelor noastre..., peste ganduri nesoptite, peste amintiri calde, peste pareri de rau, peste noi, fetele de aici [ina, ]. Si, cum nimic nu-i intamplator, vorba lui curea [bine ne-ai regasit si bb sanatos iti dorim!], tocmai ce am citit aici pe dc, la alt topic, un paragraf pe care imi permit sa-l copiez aici:

****

dragii mei, imi place mult aceasta traditie DC cu nominalizarea persoanelor de pe DC care ne-au marcat sau influentat ... ideea este ca da, DCul este un loc de intalnire si discutie mult deasupra altor platforme sociale egolatrice. Aici pe acest forum nu se posteaza doar poze si se dau like-uri, aici nu poti doar sa scoti din lista de prieteni pe cei care te irita sau gandesc diferit, nu! aici e altceva (more complicated). Aici e un stup cu alte reguli. Aici se intampla o forfota cu sens. Aici sunt niste reguli, aici sunt suflete, aici este un suflet in spatele fiecarui user si ... mai mult decat atat, aici apartii unei comunitati. La prima vedere aici e mai complicat ... dar comparandu-l cu robotismul FB, aici este viata ... si suflet. Si asta remarcam de fiecare data - grupurile care pleaca la FB, si se intorc apoi la DC ...

***

Am simtit o mare speranta citind acest paragraf, voi nu? Cred ca tot de noi depinde sa reusim sa fim aici, din nou, fericite!

O seara buna,
va pup,
anca
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna dimineata !!

Poftiti la cafea sau ceai , ce doriti sa va incalziti, la noi s-a cam lasat frigul , brrr !

Ati despodobit bradul deja ? eu aseara ma gandeam ca nu l-am facut bine si deja trebuie sa il desfac deja, au trecut parca asa repede sarbatorile de iarna :(





Mami lui Alexandra (03.03.09)
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Curea, felicitari pt sarcina !

Cat despre dorintele de la cumpana dintre ani, daca sunt realizabile exista probabilitatea sa se indeplineasca , daca sunt de domeniul fantasticului, ma indoiesc ca se pot concretiza



Mami lui Alexandra (03.03.09)
_

Mergi la inceput