Burtici de sept-oct 2013 nu avem?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

mi-am schimbat semnatura! astazi as fi 4 sapt. si 4 zile!

I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010 si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

O zi faina la toata lumea!

Vi4i, sa stii ca si eu ma simt cam la fel ca tine, adica asa un pic sunt durerosi sanii, in rest alte simptome nu am (dar cum nici la bb1 nu am avut mare lucru, greturi etc incerc sa ma linistesc si sa imi spun ca e OK). Dar pana nu trec cu bine de prima ecografie, in care sa mi se spuna ca bb e acolo si e OK, nu cred ca o sa la linistesc complet. Apoi o sa urmeze si restul testelor... eh, si eu care credeam ca, daca la bb1 am fost o graviduta relaxata, la bb2 voi fi si mai si. Vise, taica, vise!

Eu am DPN la inceputul lui septembrie, baietelul meu s-a nascut prin cezariana de urgenta dar la termen (cu 3 zile inainte de DPN) si, desi sper ca bebele asta sa se nasca prin VBAC, tare m-as mira sa prind DPN-ul.

Mihaela , bine ai venit, tin pumnii sa fie totul bine si in februarie sa vii si tu cu liniute.

La Multi Ani, Ioana!!



Dark Bendis +5
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Vi4i, imi pare rau pentru sarcina pierduta in toamna!
Sper ca de data asta sa fie bine pentru noi toate!

Dark Bendis +5
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Vi4i imi pare rau de sarcina pierduta in septembrie. iti doresc ca aceasta sarcina sa fie la termen si cu un bebe papacios, sanatos si necolicos!
Da, sunt de acord sa mai asteptam burtici si sa vedem ce idei vor mai avea si ele in legatura cu numele odiseei. suna fain 'toamna greceasca'! Eu iubesc Grecia!
La sfarsitul lui martie 2012 pana pe 14 aprilie 2012 am fost cu sotul meu si fetita (care avea 8 luni la momentul respectiv) in rhodos. Superb! Absolut nemaipomenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i
Miha sper sa reusiti sa fie asa cum va doriti!


I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010



Multumesc mult!
Si imi place mult numele baiatului tau! sotul e grec?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Vi4i fiecare sarcina e diferita, stii, cu una poti avea greturi mereu, cu una, nici o greata! Dar, din experienta mea, iti pot spune ca greturile au inceput exact cand am implinit 5 saptamani si de atunci nu s au mai oprit pana in saptamana a 17a.
Sper sa nu patesc asa si la sarcina asta. La prima, am slabit 7 kg pana in saptamana 17!!!! Per totalul sarcinii am pus doar 13.5 kg! Deci daca vrei ai timp.
Eu mi as dori o sarcina fara, ca sa ma bucur de ea din Plin, caci la noi va fi ultima. Eu imi doresc 3 copii, Dar sotul mi a zis ca nu ne permitem.
Dar i am zis ca daca castig la loto, trebuie sa vina si al 3 lea bebe. Dar castigul tre sa fie undeva la peste 1 milion de lire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i

apropo daca totul va fi bine... eu am sa nasc in august...la prima sarcina am facut cezariana la 37 sapt. si de data asta va fi cam tot asa, deci pica la sfarsit de august. Dar eu raman aici cu voi, la burtici de sept-oct.

I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010



Asa sa fie Vi4i! Ce bine ca stai aici! Suntem cele mai tari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Fetelor, nu generalizez, Dar in mare, cica sarcinile cu fete ar fi cu mult mai multe greturi decat cele de baieti. Eu la Imi, am vomat din saptamana a 5a si pana spre a 17!!!! Si am avut doar greturi de dimineata, la noi nu erau seara. Dar dimineata, pana spre 2-3 dupa amiaza, vai, aveam zile cand vomam si de 5 ori, fff puternic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

Mihaela , bine ai venit, tin pumnii sa fie totul bine si in februarie sa vii si tu cu liniute.


Dark Bendis +5
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"


Multumesc frumos dark Bendis!
Asa sa fie si sa ramanem la odisee impreuna pana la sfarsit si dupa...
Eu cu unele fete de la odiseea lui Imi sunt apropiata, suntem prietene! Din 80 si ceva, am ramas active vreo 55 si avem un grup secret pe Facebook unde impartasim multe experiente impreuna! Asa mi as dori sa iasa si din aceasta odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miralexia spune:

Hello all

Ma inscriu si eu in randul proaspetelor burtici care vor naste in sept - oct.
U.M. 8 decembrie 2012
Aseara am vazut punctuletul la ecograf, pe 16 ian ne rugam sa vedem inimioara cum bate.
Dupa 8 luni de asteptari, cu un uter retrovers si bicorn s-a intamplat minunea si ne bucuram maxim.

Pupici

Mergi la inceput