Strugurasii de S-O 2011 incep anul cu veselie !*5*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna.. nu maine la dr .. la Ela ii vine rez miercuri , eu abia peste o sapt
Te pup, si spor la servici.. si eu as vrea acasa..

May.. inca am scurgerea, ca un CM ffff redus.. nu e numai maro , e si rosiatic.. deci de ar fi bb nu ar fi f bine..

Sper sa rezolvati povestea cu bona :* sa nu te mai superi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
cafele si ceaiuri fierbinti pentru toata lumea!
ce mult ma bucur ca sunteti asa active la inceput de an! tuturor pentru fiecare gand impartasit aici! am invatat multe de la voi toate si va multumesc pentru asta!
jade, am vazut pozele cu T. e dulce foc si sunteti o familie tare frumoasa! cum se poarta la spalatul pe cap, ca vad ca i-au crescut pletele? Stefan urla de mama focului, abia acum, dupa ce l-am tuns, dureaza mai putin si s-a mai acomodat.
cat despre nazdravanii .... cred ca ii facem frati de cruce.
si Stefan are un fix pentru prize, cabluri si tot ce mai include gama asta. se catara unde nici nu iti trece prin cap. nu are nici o jena sa duca scaunul langa masa sau langa blatul de bucatarie, se catara pe scaun si de acolo il gasesc sus pe blat sau pe masa din bucatarie (care masa are blat din sticla ). adora statul in maini si in cap si se uita la noi printre picioare de sus, de pe masuta din sufragerie (tot blat din sticla, deh, alegerile mele )
pentru ca nu putea ajunge la brad, din motive de siguranta, arunca in el cu mingii si castroane!
bineinteles ca are un vast vocabular de vreo 5-6 cuvinte dar se face inteles cu absolut tot ce isi doreste!
pentru ca era mare fan celuloza si manca efectiv din cartile care i erau prezentate in scop instructiv-educativ le-am ridicat! (pe carti) ziceam ca nu i le mai dau decat in prezenta unui adult responsabil. cum a urmat insa luna decembrie cu vartejul ei de evenimente ... nu prea le-a mai vazut pe carti! am inceput sa i le mai dau de saptamana trecuta. si nu le mai mananca cu atat spor, ba chiar imi arata sa ii mai numesc odata animalelele si obiectele de pe acolo. bine, aventuri de-astea intelectuale are in timpul mesei, cand ar face orice, ca sa NU manace. si atunci apelam la tot soiul de artificii si jucarioare care sa il tina ocupat un timp rezonabil cat sa consideri ca e hranit! nah, cam astea despre noi, va mai povestesc ce imi amintesc!
mikka, rach super faze!
marryan, felicitari pentru lera, ce de chestii stie si face!
may sper sa rezolvati cu bona, ea pare ok asa, per total, din ce povestesti si sunteti deja acomodati unii cu altii ... sa stii ca si Stefan e mare meloman, ii pun sa auda multe tipuri de muzica, inclusiv folclor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor

Michella multumim pentru cafea, am nevoie de inca una mareeee.

Marryan ce vorbareata e fetita ta, felicitari . E adevarat ca atunci cand stai mult de copil sa-i explici, sa-l inveti.... prinde mai repede totul.

Sei mergi la doctor mamico, poate ai o dereglare hormonala sau altceva sau sper sa fie cu ochi

May ai rabdare si cu bona daca se poarta frumos cu fetita, nu cred ca e ok nici pentru micuta sa schimbe bona daca s-a obisnuit cu ea. Poate are ea firea mai "sensibila".

Noutati despre noi: ieri ai mei au avut musafiri si bineinteels Edi nu a vrut sa mai doarma deloc ziua, a facut ca titirezul ca sa amuze invitatii si l-am gasit seara cand am ajuns de la munca frant de obosela. Am incercat sa-l culc pe la ora 20 insa se pare ca-l paste o raceala si nu a putut sa adoarma pentru ca se tot ineca de la mucozitatile din nas pana la ora 2 . I-am facut aerosoli pe la 1 noaptea, i-am curatat si nasul ca sa poata sa adorma ca plangea de somn si nu reusea.....deci am avut o noapte super. E a 2-a noapte in care dorm 3 ore . Si noi suntem toti raciti in casa si probabil a luat raceala de la noi.

Sa aveti o zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Nu e cu oki.. s-a instalat CM.. oricum merg la dr.. poate sufla unde trebuie si raman mai repede

Raluca .. sanatate!

o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Neatza..

Nu e cu oki.. s-a instalat CM.. oricum merg la dr.. poate sufla unde trebuie si raman mai repede

Raluca .. sanatate!

o zi buna

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Imi pare rau, poate luna viitoare o sa fie ok.
Cand vad cat de mult va doriti voi sa mai aveti inca un copil ma apuca nostalgia. Sotul meu spune ca nici in gluma sa nu pomenesc de asa ceva . Si cinstita sa fiu nici eu nu ma vad in stare s-o iau de la capat sau mai bine zis sa continui cu atatea nopti nedormite... simt ca ma lasa puterile de cele mai multe ori si sper sa trecaa mai repede timpul si sa intram intr-o oarecare normalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

raluca.. si e nu dorm.. adik Elen se trezeste de 3-7 ori pe noapte.. azi noapte de la 5 la 6 a stat treaza si ma mangaia.. cum adormeam.. mama...
Insa vreau copii din mai multe motive: stie ce a insemnat un Frate, vreau sa creasca cu cineva langa, si sincera sa fiu vreau sa stau acasa.. in 3-4 luni trebuie sa o duc la gradi, si inca nu e pregatita.. nu doarme decat in brate sau cu titi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

La multi ani tuturor sarbatoritilor din ulitmele zil, sa aveti parte de un an minunat si plin de intamplari fericite alaturi de familie!
Va multumesc pentru urari!

Zubi, eu am notat retele cu linte, multumesc! Am uitat sa va zic, bafta in gasirea unui apartament pe placul vostru! Sa se intample cat mai repede!

Jade, bine ai revenit! Uau, chiar ca e nazdravan T! Eu credeam ca doar Danny e nazdravan

Rachel, ce tare faza cu popa!

Mikka, m-ai facut sa rad, e tare faza

Marryan, uau ce avansata e fetita! Danny zice doar cuvintele de baza

May, imi pare rau sa aud de bona, sper sa-i treaca repede.

Nanna, eu nu am fost la cuparaturi, dar vreau sa merg, am fost tot cu musafiri sau in vizita! Azi iar, nu ma plang deloc, mie imi place Iar cand sunt si copii e si mai bine! Astept sa ziceti voi pe unde ati fost si ce v-ati luat!

Sei, imi pare rau ca e CM, sper sa se intample cat mai repede pentru voi visul de a avea un bb2!

Raluca, din cate povestesti tu a fost tare greu din punctul de vedere al noptilor nedormite... dar sa stii ca nu-i neaparat si al doilea sa fie la fel

Michela, eu servesc cu ceai, multumesc! Hihi deci si alti copilasi au fixuri pt prize, cabluri & co Danny, cand il vede pe tatalul lui ca face ceva neaparat merge acolo si il imita... sambata sotul a facut un mic dulapior pentru debara si masura ceva cu ruleta... imediat Danny a luat ruleta si a masurat si el... am ramas masca, imedit imita mai nou

Eu sunt putin racita si lui Danny i-a curs nasucul... nu am fost la medic, mai astept cateva zile. Alte simtome nu are.

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna dimineata,

Aseara nu am reusit sa termin mesajul,asa ca o sa continui azi..

Nana ma bucur ca sunteti mult mai bine, petele si la noi au trecut mai greu chiar si dupa finisarea tratamentului

Sei ai niste miini de aur, tot urmaresc pe FB cite minunatii faci tu acolo, si eu am crosetat Lerei o sumedenie de caciulite, beretute, bendite etc, dar cum le faci tu acolo...e vorba de talent. Imi pare rau ca Ela e racita, sper sa nu fie nimik serios, iar tie indiferent care va fi rezultatul sa fii puternica. Eu pe 04.12 am pierdut o sarcina in 5 saptamini....asta e dumnezeu stie mai bine de ce se intimpla astfel de lucruri.

Mikka m-am distrat tare cu patania Mariei, e tare dulce, devina o gospodina adevarata care stie sa puna rufele la uscat mai bine

Jade imi pare rau ca Teo prin pataniile lui, a avut de suferit, mie cineva imi spunea ca sa nu acctionezi in panica, ca e doar inceputul, ca na ei sunt mici si vor sa descopere lumea mai bine. Sanatate va doresc.

Mihaiela, raluca asa sunt toti copii, eu cred ca si lera e anemica un pik, desi analia din august a aratat hemoglobina 12 insa pe parcurs a devenit mai albicioasa, eu continui sa ii dau ferul din micare, nimik sintetic. Stiu ca e serioasa treaba dar nu mai vreau sa imi fac griji, ca si asa nu am scapat de frica alergie care ma urmareste zilnic, daca apare o pata, daca nustiu ce...parca-s nebuna de cap.

May mie mi se pare ca si Bea e fr activa si pu vr ei fr desteapta, e bine ca o inveti engleza, acolo e mediul ei de dezvoltare si socializare, si evident ca e nevoie sa cunoasca l. engleza ca limba ei, iar romina sunt sigura ca o veti invata in casa sa vb.
Eu am inceput sa o invat engleza ca avem multi prieteni in cercul nostur americani si mexicani care vb doar engleza, repsectiv si ea trebuie sa socializeze cu copii lor, insa in ultimul timp vad ca uita cuv in romina, sau nu vrea ea sa le spuna si trece imediat la cele care le cunoaste in engleza. Sper ex. ea inainte nu spunea bye ci doar pa-pa, acum la toti zice bye bye cind isi ea ramas bun. Eu am o grija ca ea nu refuze mai tirziu sa vb o limba corecta, in rest....
Pvestea-ti ca unii bb papa blenduit, pai amea numai blenduit papa si daca gaseste ceva mai solid, i se face greata si scuipa...asa ca noi inca mincam tot blenduit:(

Eu am o problema si nustiu cum sa o rezolv, vreau sa o intarc pe Lera ca ea in lok sa reduca mesele, suge de parca o fugaresc turcii, si ziua si noapte, nu imi mai aduc aminte de o noapte odihnita de mult, pentru ca ea e calare pe mine toata noaptea, si asa cum am nevoie sa fac un tratament veau sa o intarc, insa de cite ori i-am zis ca gata mami ai crescut deja papam lapte din cana nu din titica, ea...imi plinge cu suspinde...CE sa fac oare? miine trebuie sa iau o decizie urgenta ca incept tratamentul de joi:(
Am incercat si cu ceai noapte, plinge fr tare cind ii dau bibe, si cu lapte praf si tot nu vrea, Ziua i-am introdus cu chiu cu vai un biberon dimineata cam 90 ml de lapte praf, nu zic il bea dar numai atit in rest se tine scai de mine, eu nu ma pot duce nicaieri ca ea dupa masa isi vreaportia de lapte. Paote povesteste cineva cum a procedat din experienta.

Multumesc, si o zi buna sa aveti!

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei am inteles de la alte mamici ca la gradi reusesc sa-i dezvete rapid de obiceiurile de acasa, are efect spiritul de turma cred si au alte metode, asa ca probabil o sa doarma mai bine acolo.

Apropo de somn: al meu daca nu-l legan pe picioare ca sa-l adorm nici gand sa se culce singur desi cand era mic il puneam in patut, il inveleam si gata, adormea singur. Nu stiu cum o sa scap de acest obicei prost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

raluca, greu cu noptile nedormite! si sa te mai si trezesti cand suna ceasul, sa fi apt de munca .... dar trec ele si perioadele astea!
nanna, cred ca dupa 15 incep reducerile. eu am pus ochii pe niste costume la house of art. daca le reduc, imi vor prinde bine la munca!
hayat voi ce mai spuneti?
pinky haioasa faza cu ruleta!
sei, toate se intampla la timpul lor! vine el si bb2, cand va considera Doamne-Doamne ca e momentul!

Mergi la inceput