Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

buna fetele,
caresse imi pare nespus de rau pt cele intamplate,sper sa-ti revii si sa continui lupta pentru ca zic eu ca merita
peste 2 zile ar trebui sa-mi vina dar n am niciun simptom (nici ca as fi insarcinata nici ca ar venii uratii) Acum ce o vrea DD. Va pe toate si sa aveti un week minunat,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Iarina, merci
cred ca o sa iau acest maleat . Ideea e ca iau zinnat la 8 ore, arthrotec la 6 ore, si trebuie sa iau si ergomet la 12 ore plus ovule lomexim si diflucam 1/sapt. Iar maleatul are un prospect care te inspaimanta la reactii adverse ! Mi-e mila de bietul meu stomac !

Angy, tin pumnii !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

caresse este acelasi lucru.ia ceva si pt candida sa nu ai surprize, poti lua un FLucovin 150mg sau Fluconazol (se ia o data la 7 zile)

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Caresse, e ok ergometul, se da de obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

biotics e ok de luat mie mi-a descoperit la control acum o metroanexita subacuta si pe langa antibiotic iau biotics. arthtrotec este pentru inflamatii (am luat si eu ca nu mi se mai oprea prima menstra care de altfel a si durat imens peste 10 zile)dar si contracta uterul la fel si ergometul



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:



se pare ca nici eu nu mai ajung sa ma testez, chiar inainte sa iau ultimul utrogestan am observat o pata mica maronie pe discret mergand la baie!!!
iar la aceasta ora au inceput sa fie mai dese , deci liber la spooting, inchis visul bebe pe aceasta luna!!!
se pare ca luna asta cm=30zile!!!!

partea buna(in viziunea sotului ) este ca voi putea sa merg imediat ce incepe sapt sa-mi scot maseaua de minte care ma supara rau de tot!!!
(recunosc ca eu as fi rezista asha pana in trim 2 daca ar fi fost sa fie ...)

nu am apucat sa va spun dar ma voi intoarce pana la sf lunii la serv, poate in felul asta am sa fiu mai putin stresata cu calculele privind data de obligatorie pt concepere si o sa ne bucuram de viata noastra de familie mai relax(mai ales k sotul se pare ca sufera de depresie-a intrat in panica ca trec anii si noi nu apucam sa ne bucuram de viata si zilnic discutam numai despre probleme, griji) !!!

merg sa ascund in perne!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Neata fetelor . Va invit la o cafeluta

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Kmy imi pare rau.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Caresse, imi pare r#259;u. Nu am cuvinte! Iti doresc numai bine si putere mult#259;!
Kmy, sa dea Domnul sa fie bebe luna viitoare. Si bafta la stomatolog. Si eu ma duc maine. Ratez luna asta sigur, pentru ca o sa fac radiografii si anestezii. Maine voi fi in z10 si sigur nu termina la o singura programare...
Duminica pl#259;cut#259;!


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

angy_angela

hai cu liniutele!!!





Mergi la inceput