Nasterea la Arcadia - Iasi (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!

postez si eu o intrebarea pentru o fata din Bacau, poate este careva dintre voi care poate sa-mi ofere vreo informatie!

" ati auzit cumva de dr. hematolog Catalin Danaila sau de dr. Dumitrascu Irina - ginecolog?"


va multumesc anticipat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare si La multi ani si cat mai multe realizari pe toate planurile!
Simonik bun venit acasa si sa va fie de bine concediul.
Claudia cu siguranta o sa iasa soarele si pe strada voastra , stai linistita doar ca acum e viscol si nu se vede.
Melise multumim de capitol nou.
Noi suntem bine numai ca e cam greu cu statul in casa.Suntem si mofturosi ca ne ies 2 maselute si numik nu ne mai convine.Nu sta o clipa intr-un loc si acum cade de pe o masinuta sau cub si in clipa urmatoare face acelasi lucru de parca nu ar fi patit nimik.Andrei e plin de vanatai si ma mir de unde are atata energie.
Asteptam cu nerabdare primavara sau macar o vreme mai calduta sa putem iesi afara la plimbare.
Multa sanatate la bebei si bun venit kmy_black si carina_cari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Salutare!!!

kmy_black de dr hematolog nu am auzit,iar despre dna dr dumitrascu parerile sunt impartite, ce stiu exact e ca nu se respecta ora de programare,apoi exista posibilitatea sa plece la congres si sa uite sa te lase in grija altui dr,chiar daca tie iti da nume si nr de tf
carina_cari sarcina usoara!!nu am auzit de acest dr

Despre noi...mergem seara la salina, e amenajat cu centru de joaca,loc de colorat,karoke, in fiecare seara e alta activitate...ii place..macar il obosesc ...in rest nimic deosebit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Buna fetelor !
Eu am fost sa-mi inscriu copilul la cresa ,vom incepe pe la jumatatea lunii mai sa vedem daca se acomodeaza daca nu sa am timp pana in septembrie sa caut o bona ,ceva .Ma doare sufletul de pe acum dar nu am incotro
Claudia vreau sa te intreb niste chestiute ,tu ,parca ,anul trecut il dadeai pe D cu o crema cold sau asa ceva ,mi se pare ca ANDREI face asa ca o iritatie pe fata de la frig ,lui D i-au mai aparut pete de la dermatita ? lui Andrei i-au aparut cand a avut diaree pe la inceputul lunii decembrie ,cumnata mea mi-a spus ca e normal sa apara si fenomene cutanate cand e deranjat colonul ,acum nu mai e deranjat la burtica dar tot i-a mai aparut una noua pe picior ,banuiesc ciocolata ,pe care o mananc eu ,ceva imi da cu rest ,am mancat ciocolata neagra si nu a avut nik ,am mancat alune si nu a avut nik dar cum mananc ciocolata cu lapte si alune ii apar pete
Am vazut la tine o poza cu D la colorat ,de care creioane ai luat si de unde ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!!!

Deci, Iulia sa le iau pe rand:
-crema cold...nu am folosit mi-a fost recomandata doar...dar acum folosesc cu succes atat ptr zona scutecului,fata si corp o crema cu unt de shea facuta de o doamna, Lavandine,
- noi nu am mai avut probleme cu DA, in schimb acum in sezonul rece cu pantalonasi si atata taraiala mai are unele portiuni aspre pe picioruse dar le tin sub control cu crema asta.
- creioane colorate am luat din alea cerate,au cam 10 cm lungime su-s ascutite,nu au lemn,deci scriu cu toate partile :)

Gata la cresa?? De ce nu iei in calcul varianta bunica/bona? Parca tu inrebau de cresa ptr toata saptamana...acuma sunt si eu curioasa de ce vrei toata saptamana???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

buna fetelor!!!

postez si eu o intrebarea pentru o fata din Bacau, poate este careva dintre voi care poate sa-mi ofere vreo informatie!

" ati auzit cumva de dr. hematolog Catalin Danaila sau de dr. Dumitrascu Irina - ginecolog?"


va multumesc anticipat!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
fluturashul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!




Dr Dumitrascu a urmarit sarcina cumnatei mele, dar nu a nascut cu ea pentru ca era plecata din tara la momentul respectiv. Daca vrei informatii mai precise o pot intreba ce si cum...

Fascinatie

(34)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Neatza ftl!

Mamici stiti cumva daca doctorii de la Arcadia pot prescrie concedii medicale? V-ati intampinat cu aceasta problema?

O zi frumi si la copilasi.

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Neatza!!!

Deci, Iulia sa le iau pe rand:
-crema cold...nu am folosit mi-a fost recomandata doar...dar acum folosesc cu succes atat ptr zona scutecului,fata si corp o crema cu unt de shea facuta de o doamna, Lavandine,
- noi nu am mai avut probleme cu DA, in schimb acum in sezonul rece cu pantalonasi si atata taraiala mai are unele portiuni aspre pe picioruse dar le tin sub control cu crema asta.
- creioane colorate am luat din alea cerate,au cam 10 cm lungime su-s ascutite,nu au lemn,deci scriu cu toate partile :)

Gata la cresa?? De ce nu iei in calcul varianta bunica/bona? Parca tu inrebau de cresa ptr toata saptamana...acuma sunt si eu curioasa de ce vrei toata saptamana???



Mami fericita de David 12.09.11

ASA
Creioanele cerate nu-s periculoase (toxice) daca le baga in gura ? al meu copil inca nu s-a linistit cu bagatul in gura a orice ....
Despre bone ,nu ma dau banii afara din casa ,cu soacsra ,bine ca e departe ,dar chiar daca ar fi pe aici nu as accepta nici moarta sa stea cu copilul meu ! iar mama mea ,oricat de bine intentionata ar fi nu ar avea timpul fizic necesar sa se ocupe calumea de un copil de 2 ani .
Despre cresa saptamanal ,nu am de gand sa-mi las copilul acolo de luni pana vineri dar eu voi lucra in ture ,3 ture ,cand ies seara de la servici la ora 20 nu mi-l tine nici o cresa ,gradinita cu program ,asa zis ,prelungit ,care de fapt e pana la 17-18! ,sotul meu e posibil sa fie plecat din tara cand incep eu munca ,pt vreo 6 luni ,asa ca astea sunt motivele
Daca nu se va adapta la cresa ma voi scobi ,de unde am ,de unde nu am si voi cauta o bona ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Aaaa si o chestie amuzanta la cresa ,cica ,ma intreaba daca mai alaptez ,zic :da ,ea zice :aaaa ,pai nu se poate si titi si cresa ! ,eu zic :bine ,o sa-l intarc ,de gura ei ,dar il voi mai alapta putin ,daca va vrea desigur ,ca Andrei papa titi numai noaptea ,asa ca va trebui sa i-au in considerare o intarcare adevarata prin august ,in sept face 2 ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:



Iulia e destul de4 aiurea cu turele....cat despre intarcat...stiam ca e una din conditiile de baza, dar nu vad de ce tre sa stie :))...faza cu sotul plecat e cea mai grea, vb din experienta
Creioane toxice/netoxice habar n-am , D nu prea baga in gurita, cel mai frecvent roade pumnul

De la noi nimic nou....ne-am plimbat cu tranvaiul,iesim la plimbare de manuta,admiram masinile, salvarea, chestii


O zi frumoasa!!!

Mergi la inceput