Buburuze de mart-apr2013(13)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui VeveMara

Neata, fetelor!

Eu sunt cam deprimata. Am fost ieri la control si se pare ca am colul deschis si moale, si burtica cam tare. Deci pt noi de acum doar patut, Gynipral, Nospa si Doamne ajuta sa stea bebe cāt mai mult timp la caldurica.

30+ cu Bebe Bocanila

off Veve...:( sa stai cuminte si ai grija...ce ti-a mai zis dr? colul se poate inchide sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Am updatat si semnatura :)

26+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

VeveMara,si eu vroiam sa-ti zic sa nu te impacientezi, sa stai linistita ca sa fie organismul relaxat si sa-si urmeze traseul spre nastere linistit.
Ce treburi casnice, macar cateva zile, ia pauza completa. Asculta muzica ce-ti place, poate-i place si la bebe, citeste ceva(uite, am pus si cursul Lamaze, daca esti curioasa), dormi cat se poate in pozitii comode, cu cate perne ai chef, gandeste-te la ce frumos va fi cu bebe si poate reusesti sa inchizi sertarul ala hard core cu scenarii medicale. Cum zicea si felicitas, mai zi cate-o ruga. Eu cand sunt agitata si nelinistita, citesc putin o rugaciune, chiar daca mi zboara mintea si apoi ma linistesc si o termin de citit in another state of mind.

Hai mai col, nu ne impacienta pe ultima suta de metri, mai lasa-ne o vreme :)



Happy 28+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Sunteti f dragute, fetelor. Multumesc mult de sprijin. Conteaza f mult sa simti ca nu esti singura si te inteleg persoane aflate in situatii similare.

30+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Buna fetelor, ma bag si eu in seama, asa, pe ultima suta de metri. Better late than never DPN este 17 martie.
Elena, cred ca mergem la acelasi curs , si noi am fost tot marti 8 ianuarie la prima sedinta.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Bine ai venit liza, sarcina usoara in continuare si bb sanatoasa si mancacioasa

Elenush si eu as fi vrut sa nasc la particular dar au fost multe motive care m-au facut sa ma razgandesc.
Bine ca scapi de dat spagi.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici!

Azi va servesc cu o felie de tort si un suc natural ptr ca puiul meu "cel mare" (cum suna asta?:)) face doi ani! Trece repede timpul!

Veve - cat mai multa odihna, relaxare pana la "nesimtire" ca sa zic asa si totul va fi bine! Vorbesc io care aseara am stat 5-6 ore la bucatarie sa pregatesc bunataturi ptr azi...dar am zis ca e ultima "escapada" de genul asta ca nu ma mai tine spinarea deloc...azi as dormi pe mine, dar tre sa stau macar pe fund pana ajung acasa si acolo abia m-asteapta sarbatorita:)) Da' tu sa fii cuminte, daaaaaaa????????????

Felicitas - sunteti tare frumosi! Imi place de voi maxim! Mai ales de minunea voastra mica si cocheta!

Saptamana viitoare am rezultatele la analize...si numar zilele pana o sa-mi vad buburuza pe 25...peste doua saptamani tre sa fac si analiza de RH sa vad daca au aparut sau nu anticorpi...la Piscot a fost totul ok...sa vedem acum...

In rest ma bucur ca e vineri si ca urmeaza un weekend minunat si sper io relaxant!

Va poop pe toate toate!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si28+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Liza bine ai venit !
Pai eu pentru spital mai mult de 2000 nici nu ma gandesc(numai ca la noi e Cluj, si parca nu-s asa hrapareti si am avut cazuri in care data trecuta nu au vrut sa ia spaga).Data trecuta am dat asa 300-moasa( ea a facut cam toata treaba), 100- medic rezident( ca lor stiu ca nu le da nimeni niciodata, si au si ei familii de intretinut, la medic-0 cu toate ca a fost super de treaba, si m-a incurajat, dar in rest nu a facut absolut nimik ca nu a fost nevoie, si oricum la monitorizare la privat am cotizat destul in sarcina si a stat douazeci de minute si cam atat, cat am impins si a verificat sa iasa placenta intreaga, la asiatente am dat maxim 70- ron in total, deci total undeva sub 500.
Deci de 10 ori mai ieftin ca la privat. De data asta o sa iasa mai mult ca vreau sa-i dau si la medic bani, pentru ca intotdeauna a fost dragutz cu mine si atent. Daca va fi nastere naturala ma gandesc la 700-Ron pentru el. Pentru restul mai vad cum o sa ma ajute.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Multumesc de primire!
Eu o sa nasc la Medlife, daca tot m-am obisnuit cu drumurile de atata vreme acolo... Noroc ca preturile s-au micsorat fata de anii trecuti. Noi nu prea ne pricepem sa bagam bani in buzunarele celor din spital, si asta nu e un moment bun sa invatam
Piscotel, la multi ani pt fetita ta! Sa fie sanatoasa si sa creasca mare si frumoasa

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani Ioana Alessia ! Sa fii sanatoasa si sa se bucure mami de tine si de minunea din burtica!!!

Mami nu sta prea mult in picioare. Invitatii vor intelege daca nu vor fi prea multe feluri de mancare.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput