Drept la replica la Zmeura īnchisa

Drept la replica la Zmeura īnchisa | Autor: Chuny

Link direct la acest mesaj

Nimeni nu cerut o pozitie oficiala fata de o "cearta de pe forum" ! S-a cerut o pozitie fata de instigarea la discriminare a copiiilor cu dizabilitati, am amintit de mai multe ori de punctul 5 din regulament. Voi singuri ati spus ca regulamentul evolueaza, deci ocazia de acum e foarte buna pt a adauga la punctul 5 o precizare fata de discriminarea copiiilor cu dizabilitati.

Imaginati-va totusi pe cineva in curtea unei scoli dintr-o tara civilizata care spune: "vaaai, eu nu sunt deloc de acord ca baiatul meu sa aibe in clasa copii cu dizabilitati". Ce credeti ca ar gāndi ceilalti parinti fata de acea persoana? E tolerata in tarile civilizate o astfel de formulare? Stiti bine ca nu. Atunci de ce pe forumul DC ar fi altfel? Asta se numeste instigare la discriminare si nu e tolerat in niciun loc civilizat de pe lumea asta. Si asta cred ca nu ar trebui sa fie tolerat nici aici.

Deci departe de noi gāndul de a va cere sa va pozitionati vizavi de o cearta, nu suntem la gradinita si e o insulta sa credeti asa ceva. Insa va cerem un lucru de bun simt, pozitionarea fata de discriminarea si instigarea la discriminare a copiiilor cu dizabilitati. Daca nu era evident pāna acum, de acum nu puteti sa spuneti ca nu ati stiut. Timp īnca este ... Nu astept un raspuns aici, ci am raspuns unui mesaj aparut pe un topic deja īnchis.

Multumesc si un 2013 asa cum vi-l doriti!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ok multumim pentru dreptul la replica - ma voi consulta cu moderatorii.

Un an Nou minunat.

Mergi la inceput