Delfinasi jucausi de iulie-august (97)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Of, Corina, cate probleme ai pe capul tau! Imi pare tare rau pentru situatia cu tatal tau. Nu ar putea sta cu voi la Bucuresti? Nu stiu ce sa te sfatuiesc, poate mama ta revine la ganduri mai blande... Nu isi da seama cat de greu iti vine si tie si cu servici, si cu copil mic si cu tata de ingrijit...

Te imbratisam cu drag! Sper sa gasiti o solutie convenabila pentru toti!


Crispro multumim de cafea! Super dulce blondinul tau! Il pupam mult, mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

fetelor multumesc de gandurile bune!
eu nu-l pot tine pe tata la buc ca eu stau in garsoniera si o sa fie nasol ca el are nevoie de liniste, tre sch ca are pampers, ori tudor nu tre sa vada toate astea! la campulung nu ma pot muta ca lucrez aici, in buc! mama la fel lucreaza in buc d-aia ne-a si lasat dupa revelion, a zis ca ea nu renunta la serv pt tata. nu ma asteptam sa-mi faca mama mea lucrul asta! era de datoria ei sa aiba grija de tata, atat cat mai are de trait ca oricum mult nu mai e. norocul meu e ca o am pe matusa mea si pe unchiul meu care m-au ajutat tare mult cu tata si cu doctorii de la buc. acum o sa-l mai tinem o sapt la onco si apoi inca 2 la med recuperatorie, poate si-o mai reveni vre-un pic, macar sa poata sa mearga!
mama nici cu tudor nu a stat, cred ca in 2 ani si jumatate nu stiu daca a dormit 2 nopti cu el sau sa stea 2 zile cu el!
sa va mai pov ceva: de rev am mers la niste prieteni la cateva case distanta si l-am adus pe tudor la 1 noaptea, l-am culcat si i-am zis mamei sa stea cu el ca noi ne intoarcem sa mai petrecem! nici nu am ajuns bine inapoi ca ma suna sa ma duc acasa ca plange tudor dupa mine! am plecat de acolo si cand am ajuns acasa tudor dormea! nici macar atat lucru nu a putut face! oricum dupa ce o sa se termine cu tata(desi ma rog la Dumnezeu sa-i dea sanatate si sa se faca bine) o sa consider ca nu o sa mai am nici mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

adriana, asa e, a uitat cand o plimba tata in tinerete prin tari straine, a uitat multe, acum cand are nevoie de el ii intoarce spatele, uneori pe mine ma striga ca pe ea!
paula, daca ar fi stat mama cu mine in buc cred ca in sec doi as fi dat-o pe usa afara cu carafuse cu tot, dar sta acolo unde lucreaza la SOS Satele Copiilor, nu stiu daca ati auzit!
o sa ma mai chinui o perioada, dar vb adrianei tre sa tin capul sus ca altfel clachez, nici lacrimi nu mai am de cat am plans, noroc ca sotul meu ma sprijina si-mi este aproape!imi pare rau ca v-am intristat si pe voi cu problemele mele! eu va doresc sanatate muuulta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Corina, e tare grea perioada asta pentru tine, cu atatea pe cap. ma bucur ca macar sotul te sprijina si iti e aproape! Iti doresc putere sa le duci pe toate, si tatalui tau multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Corina, chiar imi pare rau de tatal tau...stiam ca e bolnav tare, si chiar nu are nevoie de asa ceva acum, de fapt nici voi nu aveti nevoie...
Mama ta te va pierde si de abia atunci va realiza cat de tare a gresit acum.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 14+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Corina imi pare nespus de rau, nimeni nu trebuie sa treaca prin asa ceva de obicei la necaz familia trebuie sa fie mai unita decat oricand ...te pup


Citat:
citat din mesajul lui crispro

Din toamna vreau sa il dau pe V la camin, de stat. Dar habar nu am la care camin??? in functie de ce aleg? pretentii f mari nu cred ca pot avea la mancare, ca toate dau cam acelasi lucru, la cei 7 lei cat costa meniul zilnic. Cam toate au curte mare, frumoasa. Ce ma intereseaza mai mult e educatoarea, vreau o femeie blanda si cu rabdare. Ori nu pot lua caminele la puricat si sa cer sa le vad educatoarele... e oare musai sa incep la gradinita cea mai aproape de domiciliu? ca parca asa era intr-o vreme. Mie toate imi sunt la aceeasi distanta, deci nu ar conta pentru mine asta. Ioi, ce vremuri ma asteapta...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


pai in primul rand cred ca trebuie sa te hotarasti la ce tip de program vrei..scurt, lung, step by step, waldorf, traditional...si apoi sa alegi locatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Asa rau imi pare ca am facut DT. Mi-a iesit risc crescut la trisomia 21 ( s Down), si asa nu am vrut sa-l fac, pt ca stiam ca o sa fie risc crescut datorita varstei ( peste 35 de ani).
Sunt un pic suparata ( ar fi chiar culmea sa nu ma afecteze), si urmeaza TT la Cluj si apoi, cred ca fac amnio.
Fetele care ati facut amnio, cum e? Doare?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 14+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

paula, nu mai da banii pe TT. Mergi direct la amnio. Eu ma mir ca ti-a recomandat doctorulsa mai faci DT si TT. Stiu ca peste 35 ani te trimit direct la amnio (si sincer cred ca asa e cel mai bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Pai din ce am vb cu dr, mi-a zis ca doar in Ro, e riscul asta cu peste 35 de ani...ca in afara , ff multe femei fac copii peste 35 de ani. Nu stiu eu exact sa citesc prostia de DT, ca daca mi-ar iesi risc scazut doar din cauza varstei nu as face nimic si dr nu e in tara pana joi.
La masuratori mi-a iesit totul bine si os nazal prezent si translucenta 1,8. Eu zic ca orice neregula tb sa se vada la ecograf.

Mi-e teama de amnio, sincer...mie mi-e frica de acum de seringa, mi-e groaza cand ma gandesc la ac aproape de burta mea


Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 14+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

coteasca, imi pare tare rau ca treci prin momente atat de grele, tatal tau nu merita asa ceva... si nici tu, familia ta! bine ca iti e sotul alaturi

paula, imi amintesc ca gravidutele, daca nu au motive de stres, isi cauta . asa cum bine sti, peste 35 ies valori anapoda. eu nu am facut niciun test suplimentar decat controale lunare: o luna la eco, o luna la gine, o luna la eco... nu mai stiu la care eco mi-a spus dr ca-mi vor face si masuratorile ptr depistarea unor anomalii gen sDown si ca ma vor suna daca sunt probleme. nu m-au sunat dar a fost cea mai lunga saptamana . deci, ce vreau eu sa zic: sD se depisteaza si la eco, de ce atatea teste si amnio? pe mine, nu stiu de ce, ma sperie amnio...

cristina, mor de dragul lui Vladut . noi nu suntem inca la nivelul ala de vorbit, poate si pentru ca imi spune cate-o propozitie in spaniola si apoi cateva cuvinte in romana. is curioasa cand o sa vb in somn, in ce limba o sa vb? deocamdata doar rade ca Matei, sau plange...

Mergi la inceput