Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Cu intarziere si scuzele de rigoare: La multi ani fericiti Isabela!

La multi ani fericiti Andreea!

Cami33, sa fie intr-un ceas bun! Succes cu "problemutele" organizatorice!

Camelia, Vladimir mai are cateva cojite. A fost destul de usor, fara probleme, complicatii (e, si-a rupt el niste bubite, dar asta e). Mai greu cu tinutul in casa. A iesit in curte zilele astea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna seara,

LA MULTI ANI
cu intarziere ptr Isabela si Andreea!

Am nevoie de lamuriri..de la cine a inscris anul asta copilul la scoala sau in anii anteriori.
Cand l am inscris am avut surpriza sa nu am posibilitatea sa optez ptr cadrul didactic dorit, si am inteles ca este "o problema" interna a scolii, caci in alte scoli se procedezeaza altfel, si ofera posibilitatea parintilor sa aleaga cadrul didactic.

Ce fac in cazul asta?

La inscriere am discutat cu directoarea scolii, a zis ca nu este legal si de aceea nu am putut, noi parintii sa ne alegem cadrul didactic, si scoala va repartiza copiii pe clase, dar eu nu vreau sa stau "la mana" scolii, ptr ca am ales alta scoala decat cea de care apartinem tocmai ptr un anumit cadru didactic.

In alte scoli tot aceasta regula a fost aplicata?

Sunt totala bulversata si nu stiu cum sa procedez.Am vb cu invatatoarea, este o revolta generala in scoala, se va ajunge la presa, spun cadrele didactice titulare din scoala, tocmai ptr ca directoarea(noua) doreste infiintarea unei clase noi, suplimentare si postul am inteles ca va urma sa fie ocupat de o ruda, drept ptr care se vrea asigurarea nr de copii ptr clasa respectiva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Lulu, deja mergeti la scoala. Nu imi vine sa cred.
Oficial nu poti opta pentru invatatoare, dar la unele scoli se accepta sa treci pe dosar un nume. Probabil ca depinde de directoare. La cele mai multe scoli, daca vorbesti cu invatatoare e suficient. Nu gasesti nici o cale spre directoare ?
Nu stiu daca este vreo prevedere legala, vag imi amintesc ca am citit undeva anul trecut despre repartizarea aleatorie pe clase.
La ce scoala va inscrieti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata

Alina, e asa cum zice Cornelia. Directoarea e acoperita si nu se face nicio alegere a invatatoarei de catre parinti. poate reusiti sa ajungeti la o intelegere...

Cami, spor la treaba! daca te putem ajuta.. mai zi

ce planuri aveti de vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineata,

Cornelia, mergem la Sc 16, langa Billa, este aproape de locul meu de munca, si are si after school vis a vis de scoala, infiintat chiar de catre invatatoarea la care vreau sa mearga Luca.
Offff, treaba grea, cu invatatoarea am vb, si sper ca directoarea sa nu ne faca probleme.Vom vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct

Multumim frumos pentru urari si gandurile bune!

Despre clasa 0 asa-i oficial fara alegerea invatatoarei...dar neoficial se aleg si aici.

Azi am avut drum la Ct...am facut programarea pentru comisia lui Bogdi.De maine "circul" dupa hartii ....nu stiu cum sunt altii dar eu nu-s obisnuita ,nici acum,cu limbajul unora dintre persoane cu care sunt nevoita sa ma intalnesc si de aceasta data...dar macar stiu ca va trece si dupa aceasta luna nu o sa-i vad pana la anu'.


Sper sa vina primavara mai repede si macar afara sa fie frumos!

all



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!

acomodare usoara la scoala sau la gradi... si o zi senina sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Ce mai faceti! Noi, ca si voi am reluat scoala .
In rest suntem ok, eu parca mai obosita dupa we, dar poate imi revin pana vineri .

Va doresc o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetelor,

Ma scuzati ca dau buzna pe forumul vostru, sper sa nu deranjez in vre-un fel

Am o mare rugaminte la voi si sper sa primesc un raspuns : in perioada 7 mai - 30 iunie trebuie sa ma mut cu familia la Constanta deoarece sotul meu are de dat sesiunea din iarna, vara + niste cursuri obligatorii.

Am cautat pe site-urile de speciatliate o chirie in aceasta perioada dar dau peste agenti imobiliari care ridica pretul sau proprietari particulari care vor pe o perioada mai lunga.
Eu nu pot oferi mai mult de 8 - 9 mil. / luna.

Aveti vre-o cunostinta, ruda ?
Imi trebuie apartament pentru ca suntem 4 pers.(noi si cei 2 copii mici), sa aibe cele utile (aragaz, frigider si masina de spalat) , nu am pretentie la lux si daca e posibil cat mai aproape de zona Sala Sporturilor ( 1-2 km.pentru mersul pe jos).

Va multumesc in avans!!!

Dodo - bine te-am gasit aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
Noi sambata recuperam o zi din saptama din 'naite de Paste

Ramona eu nu te pot ajuta...sper sa te poata indruma fetele.

Mergi la inceput