Infectia urinara cronica

Infectia urinara cronica | Autor: nikic88

Link direct la acest mesaj

Buna seara!!!

De 2 ani ma chinui cu o infectie urinara,care se pare ca este cronica.Acum o luna am facut analizele de sange cat si urocultura care au iesit ok,la spusele doctorului,dar de 3 zile ma confrunt din nou cu simptomele tipice de infectie urinara.Iau un tratament dat de doctorul la care sunt inregistrata(in Cehia) format din Profi UroInfekt Chronic,Guna-Kidney si am mai avut niste granule homeopate pt intarirea sistemului imunitar.Timp de o luna am fost ok,dar asa cum am specificat mai sus,de 3 zile din nou ma chinuie simptomele...Am mai ajuns in Ianuarie anul acesta cand am fost in tara,la urgente din cauza durerilor si atunci mi-au spus ca am avut Litiaza Renala si Infectie urinara...Am luat antibiotice,si binenteles m-am simtit ok cat timp si-au facut efect tabletele,pe urma din nou chin:( Am fost si la nefrolog,dar mi-a spus ca nu am nimic la rinichi ca s-a eliminat nisipul...si binenteles ca doar cu asta am ramas...Ideea este ca am tot fost pe la doctori,ba urologi,ba ginecologi...etc dar nimeni nu reuseste sa ma scape de infectia urinara repetitiva.
Sunt dezamagita,pentru ca ne dorim um copil,si mi-e frica ca acest lucru poate sa influenteze acest lucru.As aprecia daca mi-ati putea sfatui,imi este si greu pt ca sunt intr-o tara straina,lucrurile sunt diferite fata de Romania.
Va multumesc
Nicoleta