despre cadouri...

despre cadouri... | Autor: michelle-usa

Link direct la acest mesaj

ce credeti despre acest cadou???
am primit de la vecinii mei, o poza in rama, cu o lalea de la mine din curte.
poza e superba, laleaua- e prima lalea care mi-a inflorit in curte in primavara...ceva care m-a impresionat f. mult
dar, sunt eu paranoica ori what???...sa faci poze cu, curtea vecinilor nu e un pic deplasat?
si eu sunt innebunita sa fac poze...dar recunosc ca asa ceva nu mi-ar trece prin cap.

ceva amanunte:
ne intelegem bine cu vecinii, dar ne vedem doar de 4-5 ori pe an la petreceri(la noi, la ei...)in rest in general e "hai" si "bye"...sotul ei (fost politist)a venit la noide cateva ori si ne-a mai ajutat la taiat niste copaci...mai vb la gard cand ne mai vedem...dar nu suntem prieteni, prieteni...ne cunoastem doar de 3 ani cand ne-am mutat aici.
ce parere aveti despre asta?

voi ce cadouri "deosebite" ati primit?

michelle

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Nu scriu de mult timp pe forum, dar am vazut asta la subiecte active.

Mie mi se pare un cadou frumos si sensibil, ei probabil au observat ca iti plac florile si ca te preocupi de gradina. Mi-ar face placere un astfel de cadou, e gandit, e ingenios, nu e ceva luat la repezeala din supermarket.

Acum ma gandeam ca toata vara am facut poze la flori prin gradinile oamenilor si uneori la ferestre daca era vreun catelus dragut. S-ar putea ca lor sa li se para ciudat... dar pana acum nu m-am gandit la asta :D

Toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

poate vorbind la gard i-ai spus cat esti de incantata de prima ta lalea si ea a inramat-o si ti-a facut-o cadou, ca intre timp laleaua se ofilise :) io is curioasa unde ai pus fotografia
sugestie: pune-o pe un batz si infige-o intr-un ghiveci in fereastra. poate ii face o poza si ti-o da cadou la primavara :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adde2510



Acum ma gandeam ca toata vara am facut poze la flori prin gradinile oamenilor si uneori la ferestre daca era vreun catelus dragut.


da' nu le-ai inramat si le-ai lasat cadou la usa lor, nu? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Michelle, mis nu mi se pare nimic aiurea; mi se pare chiar foarte inspirat gestul; te gandesti cate luni au asteptat sa te surprinda? Mie, sincer, nu mi se pare nimic ciudat. Cat despre gradina ta, sincer, as prefera sa am vecini ca tine, sa aiba lalele in gradina, ai mei vecini au o buda si gunoi in curte si buruieni in gradina...

PS: gradina mea (de fapt, am 2 in fata casei) sunt pline de lalele si zambile. Si am o gradinutza mica langa casa, plina de lacramioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

Citat:
citat din mesajul lui Adde2510



Acum ma gandeam ca toata vara am facut poze la flori prin gradinile oamenilor si uneori la ferestre daca era vreun catelus dragut.


da' nu le-ai inramat si le-ai lasat cadou la usa lor, nu? :)


Ei, nu :))) Asta mai lipsea! Dar ei se cunosc, e putin diferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Si mie mi se pare foarte sensibil si delicat...e ca o recunoastere a meritelor tale de bun gradinar ....zii mersi ca nu te-au pandit sa te fotografieze cand ieseai de sub dus...


Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri. (J.F.Kennedy)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Si eu cred ca este un cadou potrivit si studiat. Foarte dragut din partea lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Michelle, mis nu mi se pare nimic aiurea; mi se pare chiar foarte inspirat gestul; te gandesti cate luni au asteptat sa te surprinda? Mie, sincer, nu mi se pare nimic ciudat. Cat despre gradina ta, sincer, as prefera sa am vecini ca tine, sa aiba lalele in gradina, ai mei vecini au o buda si gunoi in curte si buruieni in gradina...

PS: gradina mea (de fapt, am 2 in fata casei) sunt pline de lalele si zambile. Si am o gradinutza mica langa casa, plina de lacramioare!


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA



Io nu cred pana nu vad poza! Poza, va rog!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana vio

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Michelle, mis nu mi se pare nimic aiurea; mi se pare chiar foarte inspirat gestul; te gandesti cate luni au asteptat sa te surprinda? Mie, sincer, nu mi se pare nimic ciudat. Cat despre gradina ta, sincer, as prefera sa am vecini ca tine, sa aiba lalele in gradina, ai mei vecini au o buda si gunoi in curte si buruieni in gradina...

PS: gradina mea (de fapt, am 2 in fata casei) sunt pline de lalele si zambile. Si am o gradinutza mica langa casa, plina de lacramioare!


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA



Io nu cred pana nu vad poza! Poza, va rog!

Alexandra Maria
14.12.2007



Dana, pot sa pun poza la primavara?

PS (edit): Sunt o mare mincinoasa gradinile mele sunt pline de zapada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana vio

Io nu cred pana nu vad poza! Poza, va rog!



pai sa le-o cerem vecinilor



on topic - nu mi se pare nimic aiurea, il consider un cadou foarte dragut.

Mergi la inceput