Zmeura de aur - 2012

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Chuny si oricine altcineva indiferent de nume,sex sau subiect, mesajele off topic sau care duc la deraierea acestui subiect sau nu au nimic in comun cu acest subiect sau promoveaza un alt subiect vor fi sterse fara nici o alta explicatie.
In cazul in care constat insistenta in greseala voi aplica de asemenea direct sanctiunile prevazute de regulament.
Ori respectam acest forum si toti membrii acestuia, ori ne luam la revedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Topic suspendat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Allinta - cont suspendat - cel putin 24 de ore.

Mai continuati ca-mi fac pacate de Anul nou!

Allinta daca mai scrii un singur cuvant - cel mai mic, la adresa utilizatorior care au copii cu probleme, indiferent de forma, continut sau tendinta, insinuant sau direct, persiflator sau la bascalie, vei sta pe tusa pana vei reveni la ganduri mai bune.
Te avertizez si vorbesc foarte serios, ca nu sunt idiot sa nu simt orice ironie strecurata cu voie printre cuvinte care aparent nu incalca regulamentul de utilizare. Nu mai accept nici un fel ce razboi verbal pe acest forum si subiecte distruse, seci si fara sens. Acest forum nu este CAN CAN si nu iti apartine nici tie nici combatantelor tale.
Valabil si pentru partea adversa si orice alt doritor.
Te si va am in vizor! Se poate renunta la serviciile oricui care aduce deservicii acestui forum fara nici o problema.
Formumul DC apartine tuturor membrilor DC si acestia sunt mii.
Va doresc o noapte care sa va aduca un pic de ratiune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Topic reluat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Marius, multumesc ca ai fost in zona cand eu nu eram! Nu stiu ce s-a intamplat pe aici, cat de tare au luat-o razna lucrurile pentru ca nu am fost online. Imi pare rau , credeam ca se poate discuta civilizat, ca intre oameni mari. Va doresc un an mai bun si mai calm, ca mai putina incrancenare si mai mult umor.

Eu ma retrag putin ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui arminad

Citat:
Pentru a construi este nevoie de dialog. Dialogul fara toleranta nu este posibil


Felul in care s-a desfasurat dialogul e o chestiune de forma nu de fond.

Si daca de ambele parti se schimbau ambilitati si zambete si pleca fiecare acasa tot cu ideile lui tot nu era bine. Mi-e greu sa cred ca in viata reala o forumista se va uita urat la un copil cu SD doar pentru ca a suparat-o X-leasca de pe DC. Mi-e imposibil sa cred ca forumistele care au aprobat mesajul Tiliei isi pot schimba opinia in 3 zile indiferent de efortul celeilalte parti.

In schimb era o oportunitate fantastica pentru moderatorii si administratorii DC carora li se adreseaza de fapt zmeura de a-si preciza clar opinia ceea ce ar fii influentat in mod sigur multi membrii DC.

Nelia vrea doar o simpla fraza din partea lor care sa sune asa: pozitia oficiala a DC este ca in anul de gratie 2012 este normal ca un copil sa fie integrat in scoala de masa pentru simplul fapt ca asa scrie in lege si ca asa se intampla in toata lumea. Punct.

Ei inteleg foarte bine ce tot vrea Nelia dar nu au facut-o ori pentru ca impartasesc aceesi opinie cu cei care nu cred in integrare ori pentru ca stiu foarte bine ca opinia majoritatii e alta si e mult mai profitabil sa te dai cu majoritatea decat sa iti asumi disconfortul de a fii formator de opinie.
Este fix ceea ce fac directorii de scoli si invatatorii in viata reala.


Este absurd si curios ca la final de 2012 - dupa 12 ani de activitate DC, un numar de fete care activeaza pe acest forum de ani de zile, sa ceara pozitii ultimative despre pozitia oficiala a administatorilor DC despre copiii cu dizabilitati. Mai fetelor, ce se intampla cu voi? De unde asa de multa rea credinta? Sunt stupefiata si dezamagita.

In toti anii de cand s=a lansat acest site - am avut o pozitie constructiva, de informare si support vizavi de acest subiect. Avem zeci de articole publicate pe site
http://www.desprecopii.com/info-id-1480-nm-bolile-copilului.htm#9_target
in sustinerea forumului care se adreseaza parintilor de copii speciali
http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=80
In plus, v-am invitat sa construim mediatic - impreuna - o actiune de informare a parintilor cu dizabilitati din Romania. V-am invitat la actiune, la ajutor, iar voi ... asteptati pozitie oficiala?

- dragelor, aceasta e pozitia NOASTRA OFICIALA - Si nu mi-am imaginat ca trebuie sa ne-o prezentam ori de cate ori apare o cearta pe forum.


si poate cel mai trist este ca aceasta intoleranta si ton vine din partea unor fete din diaspora, ale caror educatie si toleranta nu le-am pus-o niciodata la indoiala.

Acest forum este un loc de intalnire virtuala, este o agora publica, iar a cere ultimativ o pozitie oficiala vizavi de o discutie in contradictoriu e ca si cum ar trebui ca fiecare primar sa isi publice pozitia oficiala atunci cand intr-un parc se incinge o cearta ... iar daca aceasta disputa se intampla pe Facebook - tot asa ati fi asteptat ultimativ o pozitie oficiala de la ZUCHEMBERG sau cum l-o chemal pe ala?????

In plus, au fost zile de Craciun, lumea e ocupata - cu gatit, cu musafiri, cu vizite de Craciun, .... nu se sfarsea lumea si nu se justifica atata nerabdare si intoleranta...

Fara comentarii si cu dezamagire,
SA AVETI UN AN MINUNAT IN 2013!

Mergi la inceput