CARE ESTE ADEVARUL?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Omul are probleme din cate inteleg si in egala masura nu are cu cine sa discute problemele lui care sincer sunt sau ar trebui sa fie problema lor de cuplu. Asta la 11 ani de casnicie ca deh nu mai poate omul sa presteze de 2-3 ori pe saptamana. Dar in loc de asta el trebuie sa demonstreze ca nu mai are erectie si chiar si asa desi se vede ca sunt probleme reale tot nu ajunge " eu vreau de 2-3 ori pe saptamana" ca stiu eu ca asa am auzit ca ai pe alta - cum naiba sa aiba pe alta daca este impotent?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hei,hei.....dar daca zice ca e impotent ca sa adoarma banuielile(realitatea) ca are pe altcineva?
Eu cred ca e varianta asta ...dar ma mir cat e de penibila..faza...eu sunt impotent asa ca e imposibil sa am pe altcineva...
De fapt el are si asta e minciuna cu care isi linisteste sotia inselata.
Nu e mai logic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Si daca omu' chiar are o problema?

Sau tu elimini din start varianta asta?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu merg pe principiul ca ,in general "coincidenta e un animal care nu exista."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Intre principiul tau care nu are nimic rational si verificarea unui posibile probleme medicale care este perfect posibila rational prefer faptele rationale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu merg pe pricipiul coincidenta e un animal care nu exista.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


m-ai bagat in ceatza rau...mai ales cu partea a doua a mesajului.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

In primul rand tu trebuie sa decizi cum iti spune sufletul...Sufletul este constiinta ...iar constiinta este Dumnezeu aflat in noi toti....Inainte de a lua o decizie trebuie sa analizezi toate datele pe care le ai....Bineinteles, nu trebuie sa excluzi posibilitatea unei impotente temporare.Lumea mai poate fii si invidioasa pe familia voastra si sa arunce cu vorbe neadevarate.Eu una...iti spun ce as face eu...l-as urmari si m-as convinge cu ochii mei.


“Femeia frumoasa e o bijuterie. Femeia buna e o comoara intreaga”. - Napoleon
"Dragostea e sentimentul care vine în galop si dispare in varful picioarelor." - Tudor Musatescu

Succes la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

In primul rand nu e clara faza cu "aflatul de alta relatie"; cum anume a aflat, care "toata lumea" stia si cum anume stia toata lumea si ca dureaza de fix 7 luni, ce, au deschis sampania si au anuntat public cand au inceput?
Daca s-ar clarifica asta, alta ar fi treaba. Eu cred ca da, e posibil ca un barbat sa fie proaspat indragostit/atras de alta si sa fie mare armasar cu ea in timp ce cu sotia e moarta si ingropata, pur si simplu nu-i mai vine cheful de ea, s-a plicitisit, aleluia, realmente nu mai poate s-o puncte-puncte. Pare foarte plauzibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ilinco,acum imi vine sa te tzuc.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Moaama eumada,da' ce sigura esti tu ca el are o relatzie si ea nu mai prezinta interes.

Cum de suntezi atit de sigure(spun la plural ca am citit la un subiect unde o forumista e la fel de sigura ca detzine adevarul absolut d eparca ar fi acolo si a vazut cu ochii ei)ca asa este cum spunetzi voi?


as zice sa nu folosesti doar pluralul feminin. de ce nu-l intrebi si pe marius de unde e el atat de sigur ca "de 6 luni nu mai face dragoste cu mine" inseamna de fapt "de 6 luni nu mai face dragoste cu mine de 2-3 ori pe saptamana"? ca din cate vad e atat de convins de asta incat iti vine-a crede ca el e sotul

Mergi la inceput