Bobocei de septembrie-octombrie 2012(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare dragelor,

Lumi, momentan in 24 h nu observ nimc... Oricum, mi se pare cam repede, vedem pe mai departe. A cam inceput si a mea sa faca figuri la san. Trage 5 min apoi ii da drumul, mai trage de 2 ori, iar ii da drumul, se uita la mine, rade, mai trage de 2 ori si tot asa. Daca ma ridic si o alaptez in brate suge frumos, dar imi rupe mainile (aseara avea 6700g), si-asa o adorm leganata, daca o mai si alaptez tot ridicata...
Dupa 10 min la un san cred ca il si goleste. Azi dimi dupa ce a supt cate 10 min la fiecare si facea iar figuri, i-am dat lp si apoi am zis sa ma mulg, sa vad: nu mai e, sau e si e ea puturoasa. Si de-abia daca am mai scos 5-10 ml in 15 min. Deci nu mai era, nu facea ea figuri degeaba.

Azi nu prea am facut mare lucru ca am fost mai mult singurica. Sotul a fost la cumparaturi, apoi la unchiul meu sa ia ce ne-a trimis tata de la tara, apoi la mama sa-i duca si ei pachetul... a ajuns la 17.30 si la 18.00 au venit o verisoara cu sotul in vizita. Eu am mancat cereale cu lapte de dimi si o punga de piscoturi la pranz, ca nici mancare nu mai aveam... si cand au venit oaspetii am mai bagat turta dulce si bomboane cu ciocolata la greu. Minunat!
De-abia cand a venit sotul am pus si eu o tava cu friptura la cuptor ai am mancat la 9 2 fripturi cu gogosari
In rest azi am stat cu pitica, intre alaptat si somnuri am facut rapid o curatenie de ochii soacrei sa nu zica musafirii ca suntem casa parasita si atat!
Maine mai fac si niste carnati la cuptor, sarmale a adus sotul de la mama o oala. As face si o negresa cu nuci si gem si cu glazura de ciocolata, dar sa vedem daca am timp ca mai nou don'soara face figuri cand o las in patut. Miorlaie dupa noi. Cand ma duc la ea rade, daca plec iar se miorlaie. In brate e cel mai bine, dar mai fa ceva daca poti! Poate reusesc si eu sa ma spal pe par maine ca la ora asta pic de somn.
Piticuta a adormit de la 23. Merg si eu la nani.

Lumi, vinei merg sa depun actele. Sper sa nu ma puna pe drumuri tantili d la primarie.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Neata!
Multumesc fetelor pt raspuns dar e aiurea din punctul meu de vedere sa nu poata intra un copil in biserica. In fine...asa e datina...asta e.
Mandra mea iar avea muci iar m-a trezit la 5,30... Amandoi copiii mei sunt matinali. Parca vad la scoala ca trag de ei...
Daca tot numai am somn o sa ma apuc de mancare...vreau sa fac o ciorba de vita, bag o friptura de porc la cuptor ca poate termin repede si fac si niste cornulete cu rahat... mi-am pregatit coca de zilele trecute, e la congelator ma asteapta. Cozonaci nu fac ca si asa nu prea imi ies. Nu are rost. O sa mai fac un chec si asta e.
Curatenie generala nu am facut. Doar ce fac zilnic si poate azi daca mai apuc sa spal si eu geamurile, oglinzile si ce nu vad de obicei...
Anul asta nici nu mai am cand sa le fac ...nici chef numai am. M-am necajit cu fata ca are mucii astia ce numai trec... dar si cu soacra.
Nebuna rau e soacra-mea asta. imi trimite mesaje pe facebook. Ca nu il las eu pe sotul meu sa o mai sune , ca o urasc... numai aberati. Si a mai scris si mare numele fetei gresit Alecxandra ca sa vada toata lumea nu asa oricum...
Al meu zice ca a imbatranit si a luato razna, sa o las in pace... eu o las ca nici nu stiu ce naiba as putea face, dar vine botezul, o sa vina in tara si parca vad ca iar vrea sa stea la noi, ca la ea "e prea singura si doar pe sotul meu il mai are"... iar eu iar trebuie sa stau si dupa curu ei ca femeia vine in co in Ro si vrea sa se odihneasca! Nu stiu cum nimeresc eu numai oameni de genul asta!
I-am spus lui al meu sa o cazeze pe ma-sa unde o vrea dar sa nu o vad pe aici cu arfele ei de mare doamna ca uit si de ultimul bun simt!
Se vede ca nu am mai iesit din casa si nu am cu cine sa mai stau si eu de vorba...am scris o groaza. Ma mai descarc si eu.
Ma duc sa ma apuc de treaba ca acum incep astia sa traga de mine!
O zi linistita sa avem si asa cum va doriti!

O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ela, eu nu prea le am cu obiceiurile astea bisericesti. Mi se pare cumva logic sa nu o poti impartasi, dar mi se pare ilogic sa nu poti intra cu copilul in biserica daca nu e crestinat. Ca pana la urma si cand o botezi tot intri cu ea in biserica pana sa fie efectiv botezata...nu?
Daca e doar problema cu intratul in biserica, eu as duce-o chiar si asa nebotezata. Dar in fine, asa gandesc eu mai 'la rece'

Olivia, saptamana asta vreau si eu sa depun dosarul.Dar cred ca ma duc la sectorul 6 (eu acolo am domiciliul in buletin, pe sectorul 2 am doar viza de flotant- asa ca se pare ca sunt in fericita ?! situatie de a putea alege intre cele doua sectoare pentru depus unde vreau eu)

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Buna dimineata mamici si bobocei!!!

Las cate o ceasca cu cafea aromata sau ceai cum doriti. Eu cu o cafea tare sa ma trezesc bine si sa ma mobilizez la treburi.

Olivia, spor la gatit si sa ai timp sa faci ce ti-ai propus. MIiammm, n-am mai mancat o negresa de mult timp. Si iutasem de prajitura asta . Daca reusesti sa faci arunca si o bucatica spre mine .

Ela, ma inscriu si eu in clubul celor cu soacre ce se pare ca au imbatranit si au luat-o razna. Eu ma bucur doar ca nu suntem in acelasi oras si ne vedem destul de rar. Nici la telefon nu ne conversam prea mult, o mai sun din cand in cand sa vad ce face ca ma mai intreba sotul de ea. Femeia are alte prioritati mai importante. Pe cea mare o cheama si Georgiana. In nici un an n-a sunat sa-i zica fetei la multi ani, si dupa ce a atentionat-o sotul - pai ce ea o stie de Lory, cine-i spune Georgiana? . Asa ca nu imi mai bat capul cu ce-ar putea face sau spune!

Aseara am fost la mall si Lory a mers sa-i lase scrisoarea lui Mos Craciun. M-am innoit si eu cu o rochita si m-a certat Lory rau ca nu trebuie sa-mi cumpar eu nimic ca Mosul va aduce tot ce-mi doresc, doar sa-i scriu si sa-i las scrisoarea. Poftim. Explici copiilor teoria Mosului si apoi ti-o intorc!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Dragele mele, va doresc un Craciun plin de caldura si dragoste! Este primul Craciun al boboceilor nostri dulci!
Sa va aduca Mosu' tot ce va doriti! Mie mi-a adus deja acum 3 luni! Dorinta pe care mi-o puneam de cativa ani s-a implinit in sfarsit!

Va pup si va trimit cate o negresa cu nuci si gem! Sotul zice ca e fb, eu nu sunt multumita ca nu a crescut, nu e afanata. E buna la gust, dar scazuta. Acum muuulti ani (vreo 10 ) aveam o reteta buna, dar am uitat-o. Acum am luat una de pe net. Cand aveti timp si daca stiti, sa-mi dati si mie o reteta incercata.

Craciun Fericit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna Seara de Ajun!
Toata lumea a fost astazi ocupta cu treaba. Abia m-am asezat si eu. Sotul e plecat cu fetele la colindat, P a adormit si eu imi odihnesc putin oasele, ma cam doare spatele. Am pus cadourile sub brad, abia astept sa le deschida fetele dimineata.
Va doresc Sarbatori Fericite alaturi de bobocelul vostru. Sa dea Dumnezeu sa ne odihnim si sa simtim linistea Craciunului in familiile noastre.
Kytanuta, sa ne spui cum cu Craciunul in UK :).
Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

CRACIUN FERICIT TUTUROR, ALATURI DE BOBOCEII VOSTRI FIE EI BEBE 1, 2 SAU 3

MULTA FERICIRE, IUBIRE, REALIZARI,SANATATE SI BINEINTELES MULTE CADOURI FRUMOASE DE LA MOS



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Un Craciun fericit cu multe bucuri alaturi de cei dragi pt noi toate!


O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Craciun Fericit alaturi de copilasii scumpi si de cei dragiSa va aduca Mosul tot ce va doriti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

Craciun Fericit si Sarbatori fericite va doresc alaturi de cei dragi voua. Sa aveti sanatate, numai bucurii si sa va bucurati de toate momentele minunate petrecute cu familia, cu prietenii.
Sper ca v-a adus mosul tot ce v-ati dorit....

Mergi la inceput