Piersicute de iulie august (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Seara buna fetelor. Roxy,Ana multumim de grija, Silvi este un pic mai bine, tot pe tratament mai tuseste dar i-a revenit glasul.

Porumbita

Ile sa-ti traiasca baiatul , sa fie sanatos si norocos


Aruba ai fost de milioane cu stergerea odiseei

Ana multumim de ajutor.

Fleur Ce masuratori are Eric, in curand nu o sa il mai poti lua in brate.Ma bucur ca sunteti mai bine cu regurcitarile.
Din pacate Silvi a slabit cu raceala noi suntem la categoria pana, adic#259; 6,550 la 4 luni si jumatate

Am gatit si noi azi, bine mai mult sotul, dar e in familie supita de pui de tara, ciorba de porc, piftie de curcan, sarmale tot din carne de curcan, salata de vinete si a la rousse. Cozonac si dulciuri cumparam





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Iuli ce mai face Mihaita, e bine?

Michelle a sosit aparatul? A stat Clara la aerosoli, mai tuseste?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

multumesc mult de urari!

a fost tare fain, am pus poze

sanatate multa bolnaviorilor!

ileana ce capricorn ai si tu acolo, sa va bucurati de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Salve,

Nu va dau cafeaua inca, e duminica si sa mai dormiti.

Aici e 11 trecute fix, baietii mei dorm si eu bantui pe aici.

Sunt bucuroasa ca a adormit bb singur dupa o seara f grea, nu adormea cu nici un chip. Pus la san, leganat de ta-su pe picioare(asta a devenit un obicei, placut la inceput, intre timp nu prea mai sunt de acord, plus ca bb protesteaza prima jumatate de ora... maraie continuu), in fine. Pe la 8 jumate l-a adormit, la 9 jumate m-am dus eu la culcare si el era cu ochii mari si cu picioarele pe sus in patut . L-am luat in pat, dat san, a supt vreo ora (cum ii era asa de foame nu-mi explic) si a adormit.L-am luat sa-l "depun" in patutul lui, surprize, surprize, la contactul cu patutul iar a facut ochii mari . Moment in care l-am invelit frumos si am sters-o din camera. Am stat pe aici prin living vreo 40 de min, nici un sunet de la el. Adineaori l-am verificat si dormea baiatul meu dezvelit, pe diagonala patutului, somn adanc. Aleluia!

am inceput sa citesc cartea pusa pe mail de Lorena, interesanta. F misto ideea unui "cod al bunelor maniere pt parinti". Multumim!

Carmen, welcome back. Tu inteleg ca vrei si bona si menajera, cred ca e greu sa gasesti pe cineva care sa faca bine ambele. Daca mi-as permite, eu as angaja o bona cu responsabilitati strict limitate la copil. Nici mancare copilului nu i-as da sa faca, mereu m-as intreba daca respecta igiena cand e de capul ei, etc....sau as supraveghea-o cu o camera. Greu, greu sa ai incredere in cineva (ma rog si la cresa sunt cam aceleasi probleme, dar cand e o persoana la tine in casa raspunderea parca e si mai mare).
Oricum, sa va fie de bine cozonacii, f buni, multumesc.

Dam si noi la toate mamicile cate o felie de cozonac pufos! Ne-au iesit f. buni la gust, la copt si la scosul din tavi am cam sfeclit-o insa, s-au cam lasat

Maria, sanatate lui Silviut, bine ca greul a trecut. A, si felicitari bucatarului!

Nycosia, si tu cate bunatati ai facut, ai un bebe intelegator. (Si eu...cand doarme)

Maria, Porumbita, multumim pt aprecieri. Eric e un grasunel, asa e, ma rog e marisor peste tot, si lungut, si cu capul mare. In ultima luna a luat doar 450g,s-a mai domolit. Apropo de luatul in brate, am atata antrenament acum incat mi-a trecut si tendinita!

Muraturica, sa va fie de bine cumparaturile, si eu urasc aglomeratia. Aici nebunia este dupa Craciun, pe 26 e Boxing Day cu reduceri mari. Daca am ceva de luat, iau online, ca in magazine se lasa cu imbranceli, nici nu ma apropii,si asta dinainte de a avea bb.

Laura, sa nu il deochi pe Andrei ce cuminte este, numai vorbe bune am auzit despre el in ultimul timp. Sa o tina tot asa, ca meriti!
Si ce bine sta in fundulet.

Al meu e un lenes, e capabil de toate conform varstei dar face numai ce vrea el cand vrea el. La dr. l-a tinut de manutze sa se sprijine in picioare, n-a facut-o, se lasa moale. Acasa daca il tinem asa, sta batz. Statul in fund, l-a invatat, a decis ca e boring. Preocuparea lui e sa mearga taras, reuseste cativa cm deocamdata.Cand il pun in fund, se lasa pe spate si rade...

In alta ordine de idei, vecinica noastra, prietena lui Eric, a luat un virus ceva, cu febra si diaree, dr suspecteaza o enterocolita.Mai intra in calcul si ultimul vaccin, si dintii. Asa ca nu se pot vedea picii de Craciun, nici noi cei mari, ceea ce ma necajeste.

Va pup, m-am intins nepermis de mult,dar nu am somn.

Sa aveti o zi voioasa si sa mai povestiti pe unde colindati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Buna dim!
va servesc cu cafea si ceai! eu o savurez deja!
si m ati inebunit cu prajiturile si cozonacii; a inceput Aruba, acum si Fleur...
si imi propusesem sa fac niste sarbatori mai light asa dpdv al mancarii, dar s au anuntat nasii pe la noi... si eu sunt asa de obosita cu noptile astea nedormite... ma misc tot in reluare. si nici ziua nu apuc sa inchid un ochi. acum trebuie sa termin curatenia si sa ma apuc de bucatareala...
eu speram sa plecam noi pe undeva ca sa scap de bataile de cap cu gospodaria!!!

voi lua si eu un colacel de baie, ca sa l obosesc mai tare pe bebel seara.

astazi la ora 8 si 10 min a implinit si Rares 5 lunite. va servim cu o ciocolata calda!
LMA si celorlalte piersicute si sa ne traiasca!




----------------------------------------------
M si R
----------------------------------------------

http://www.pediatrics.org/cgi/content/full/115/5/1360
http://www.fabresearch.org/view_item.aspx?item_id=103

http://www.omega3forchildren.co.uk/default/default.aspx
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=266
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=250

http://www.equazen.co.uk/default.aspx?pid=116


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Ina multumesc de cafea si LML lui Rares!
Ile,cu intarziere, Lma lui V,sa fie sanatos si norocos!
Porumbita,Lma cu sanatate si liniste sufleteasca!
Lml si piersicutelor Ana Ecaterina,Ana Grace si Andrei&Maria!
Multa sanatate tuturor piersicutelor bolnavioare!
Noi am avut o zi grea ieri,a facut de 2 ori febra 39,i-am bagat 2 supozitoare,seara nu mai avea..insa a fost marait toata ziua..
Duminica frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

neata ,abia acum beau cafeaua , am dormit pana la 9 (bebe a stat cu tat-su)
LMA Rares

noi facem bradul si-l asteptam pe preot!
eu la febra alternez paracetamol supozitor cu nurofen 2.5ml la 6 ore daca e mare!(oricum tura asta bag supozitor imediat ca nu mai astept sa faca 39.....nici al meu nu a mancat tot cam o sapt dupa vaccin,a fost o dicutie cu Iiuli)
O duminica minunata alaturi de familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Dana, sa fii fericita, iubita, implinita, sa ai parte de tot ce e mai frumos si mai bun si sa te bucuri de familia ta frumoasa! La multi ani!

Clara tot mai tuseste, cu expectoratii, ca un om mare. De ieri suntem la Botosani la bunici, in fiecare an venim aici de sarbatori, iar anul asta nu e exceptie.
Aeosoli ii fac cu ser si ACC, dar nu prea sta, o tin mai cu forta si cand e vesela, si nu e somnoroasa sau flamanda.
Am incercat si in somn, dar am trezit-o, din cauza aburului caci aparatul e silentios.
Mai avem si Nurofen si Vibrocil.
Am fost cu ea ieri la dr. sa ma asigur ca nu are ceva grav si e bine la urechi, plamani, nici rosu in gat nu are!

Spor la pregatirii tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello hello
Se vede ca suntem toate in pregatiri ca e slaba activitatea. Eu acum sunt intr-o pauza de bucatarit si continui imediat. Bebe e cumintica se distreaza cu tati.
Spor la pregatiri tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Am intrat la semnat condica si sa va salutam si noi . Am fost azi la nasi si acum suntem pe la mama sa ne luam cateva bucate

Spor la bucatareala , maine fac si eu salata boeuf

Multi

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput